Бъдещи и настоящи мамчета в UK

  • 19 255
  • 281
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 818
Дидекс намерих на около 15 мин пеша е от нас.6 кинта на сесия,казаха ми че след рождения ден на малката мога да я водя по 1 час на ден с мен.Искат 2 седмци депозит  newsm78 ама пак не е много де,става,другата е частна за сряда имах среща и не си струва.Има и други ама трябва да ходя с автобус,а исках да е близо до нас,така че май тази ще е,след 9 ти октомври ще разказвам:)
Мери много гадно,на нас такива хлапета ни разбиха вана,ужас.
Биляна къде се загуби ти?

# 16
  • Пловдив сега England( Farnham)
  • Мнения: 298

 Diorella , 6 пауна си е направо супер. При нас започват от 7п. на сесия и на всякъде искат поне 1 седмица депозит. Така, че това са добри условия според мен, стига да те устройват. Аз също се отказах от часните ,защото цените бяха тройни, а нърсерита както е казала Аве ( 125п. ) , за такава сума на седмица са само мечти тук или поне аз не намерх. Тези които намерих са от около 800-..... , целодневни за един месец и не всеки ден.

# 17
  • Мнения: 818
То не че е скъпо,ама навсякъде депозити искат,аман вече.Нямам ш.книжка иначе има и по добри предложения ама пусто с автобус не ми се пътува.Карай,тъкмо сутрин ще се раздвижвам малко.Утре ще ходя на лекар аз,нещо ми има на гърлото,имам чувството,че някой ме е хванал за гърлото и не ме пуска:(

# 18
  • Мнения: 884
А някой да знае дали има занимални за дечица под 2 години ,където има игри и песни или нещо подобно с мама естествено. Не знам къде да търся! Ходихме тука на  бебешка група в  Mothercare обаче репертоара им е 1 и същ всяка седмица !

# 19
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Биляна къде се загуби ти?
  Simple SmileБях  заета-чак и аз не мога да повярвам.И сега започвам да се хваля Simple SmileСлед едногодишно изгнаничество, пещерен живот и уединиение, отвикнала да съм межд хора(освен мъжа ми и детето), от утре започвам курс по английски.Това е голямо постижение. Една година всяка седмица звъняхме в колежа, но за тези които не са от ЕС вечно нямаше места.Май месец подадах документи, а миналата седмица пак казаха, че няма да мога да почна дори и платено.Последва лек скандал, платих си и утре започвам.Нищо, че няма да е в нашия град.....след всичко, това вече са подробности ooooh!
 macoball , като търсихме подобни групи отидахме в библиотеката.Там ни дадаха списък на всички плей групи за деца в града.Сменихме две, но не мога да кажа, че репертоара е различен.Всяка седмица е едно и също.След три месечна ваканция след малко ще будя Алекс да ходим.
 
 

# 20
  • Мнения: 818
На нас информация ни даде Хелт визитора,казва се плей груп.Можеш да търсиш и тук:http://www.childcarelink.gov.uk/index.asp (благодарим на didalex Simple Smile
Биляна това е супер,за курса де,дано се разнообразяваш малко поне.

# 21
  • Bristol
  • Мнения: 9 365
Еее Били, супер! Сега остава и транспорта да уредиш.
macoball, ние ходехме на уроци по плуване, като плей груп е. Пеят се песнички и се правят упражнения във водата. Не мога да кажа, че репертоара е бил кой знае колко по-разнообразен  Laughing Но след урока сядахме на по кафе и клюки Wink
Виж и това . Може да ти хареса.
А информация за различни забавления в района черпя от

# 22
  • Мнения: 884
Мерси много момичета!
Мери ,страхотна работа ми свършиха тези сайтове!!! smile3525  Даже вече се записах за 2 групи  и си''наплюх'' още 3-4 Grinning     animal085

# 23
  • ENGLAND
  • Мнения: 4 099
Малко да дръпна нашата темичка напред. Доста отдавна не съм писала, местене, ремонт и три месеца в България. Сега вече съм си в къщи и дано дребосъка ме оставя понякога да драсна по някоя дума тук.
И да ви питам нещо. Някой знае ли какво се иска за да работиш като помощник учител (ассистент тичар) в нърсъри или начално училище? След голямото седене в къщи съм решила да почна работа, пък макар и по няколко часа дневно. В България бях начален учител, обичам си работата и искам и тук да я работя.Знам, че ми трябва курс за техните стандарти.
Но след три години почти без контакти тук и английския ми не е на супер ниво. Преди време ходих на курс ЕСОЛ- левал 3. И изпита взех. Но сега не знам след това ниво кое следва. Разгледах един куп сайтове на колежи и университети, но пак съм в неизвестност - къде и точно какъв курс да запиша. Някой, ако има информация да ме светне по въпроса.
Малко нахвърляно стана, дано ме разберете.
и се надявам нашата темичка малко да набере скорост.

# 24
  • Мнения: 1 959
Защо така изоставаме темата е вече на втора странища да я дръпнем малко напред.В петък ми предстои преместване в нова къща така че няма да имам нет за известно време и много ще ми липсвате.

# 25
  • Мнения: 932
Аз съм за убиване.Цяла година да пиша в Бг мама и дори да не погледна в чужбинския форум.А то имало мами...А има ли други такива,които не работят и умират от тъпотия вкъщи?Ако някои има желание за среща/в Лондон/,аз съм първа....

# 26
  • Мнения: 76
Здравейте!  И аз вече 9 месеца влизам в БГ-Мама, но чак сега откривам че има темичка за майките в UK!  Аз скоро ще раждам, термина ми е на 28.10 и се надявам да помагате със съвети и с компания, защото се чувствам доста изолирана.

# 27
  • Bristol
  • Мнения: 9 365
Привет на новодошлите!  bouquet
То вината си е наша, че не сте ни забелязали, нещо не сме много приказливи  Crazy
ira, ако не се лъжа, повечето тук сме неработещи и аз съм една от тях.
mimita, ти в кой град си? Още малко ти остава, ще стискаме палци Wink Какво предвиждат докторите, момче или момиче?
macoball, ходи ли на нови сбирки с дечко? Какви са ти впечатленията?
Doret, май тук няма учители  Thinking може би в Бг-хелп ще имат повече инфо по този въпрос, но ако твърдо си решила да работиш това, отиваш в най-близкия колеж или уни и питаш. Нали знеш, най-добре е от извора да се черпи Wink
Били, какво става, напредваш ли с английския? Сега точно замесвам едни мекици и се чудя дали ще станат. По твой съвет ползвам мая на HOVIS, обаче ако не станат проблемът със сигурност няма да е в маята  Laughing
Тук времето се развали от петъка. Дъжд, дъжд, дъжд и пак дъжд Sad А аз се опитвам да чета за теста Life in the UK, следващата събота съм записала час да се явявам. Всички кават, че не бил труден, но като чета книжката, никак лесно не ми се вижда  newsm78

# 28
  • Мнения: 818
Привет на новодошлите!Аз съм си в къщи и аз,ама работя де  Whistling.Исках днес да излезем на шопинг с малката ама ту вали ту слънце,а тя нещо хремава,дано се оправи времето,че гледам в БГхелп пуснали инфо ,че Некст има разпродажби.А и скоро РД идва и подарък ще купувам. newsm78

# 29
  • Мнения: 1 959
Привет на новодошлите!Аз съм си в къщи и аз,ама работя де  Whistling.Исках днес да излезем на шопинг с малката ама ту вали ту слънце,а тя нещо хремава,дано се оправи времето,че гледам в БГхелп пуснали инфо ,че Некст има разпродажби.А и скоро РД идва и подарък ще купувам. newsm78
Аз бях вчера на тази разпродажба и си накупих доста неща ти защо не пробваш да си пазариш от интерне адреса им

Общи условия

Активация на акаунт