Бъдещи и настоящи мамчета в UK

  • 19 300
  • 281
  •   1
Отговори
# 195
  • Мнения: 579
Лондонски мами, какво стана с Халоуинското парти? Чакаме новини и снимков материал, ако има Wink.....

И аз това чакам.Как беше партито момичета?Хайде чакаме снимки....

Исках да попитам за Единбург-ходил ли е някой?чудим се как да ходим с колата или със самолет.Транспорта там как е?И какво интересно има да се гледа в радиус 15 мили около града.

Приятна седмичка на всички  bouquet

# 196
  • UK
  • Мнения: 1 334
Сиси, ние ходихме с  кола и е към 7 часа път, аз бих си хванала самолет на твое място  Grinning
И аз чакам да видя снимки  Sunglasses

# 197
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Днес ми е ден за задавне на въпроси, но в главати ми е голяма каша Confused
 Въпроса ми е следния:В момента мъжа ми чака отговор за британски паспорт, а аз и детето сме с двугодишни визи, които изтичат август месец.Аз имам сериозни проблеми с гръбнака, които може би от влагата тук се задълбочават.Могат да ми направят лечение в БГ на много добро място, но ще отнеме 4 месеца.Но това лечение може да се проведе единствено от юли до октомври, което значи че няма да мога да си подадем документите за индефенит в ХО Rolling EyesИма ли шанс да се направи чрез посолствот в БГ, или не?Много искам да се лекувам, започвам да ходя като баба сутрин SadАко някой може да ми даде някакво инфо ще съм много по-наясно какво да предприема.

# 198
  • ENGLAND
  • Мнения: 4 114
Били, посолствата дават индефинити, но само за две години. Може да ти дадат от посолството в Соф, но имаи предвид, че не трябва да имаш повече от три месеца на година извън   Англия, когато кандидатстваш за поданство. Цената на визата в София е 800 лв., горе-долу колкото когато действаш по бързата процедура тук.

# 199
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Дорет, благодаря за отговора!Нали индефенитите са постоянни, не за 2г.На мен двегодишна виза за 800лв. ми издадаха като идвах за пъри път на тук.Но двегодишен индефенит.....много ме озадачи newsm78

# 200
  • ENGLAND
  • Мнения: 4 114
Били, посолствата нямат право да издават постоянни визи, най-много до две години. Има се предвид, че след първата година ще се кандидатства за поданство. Но все пак звъни на хоум офиса и ги питай, че пак имаше промени тази година.

# 201
  • Манчестър
  • Мнения: 2 492
Днес ми е ден за задавне на въпроси, но в главати ми е голяма каша Confused
 Въпроса ми е следния:В момента мъжа ми чака отговор за британски паспорт, а аз и детето сме с двугодишни визи, които изтичат август месец.Аз имам сериозни проблеми с гръбнака, които може би от влагата тук се задълбочават.Могат да ми направят лечение в БГ на много добро място, но ще отнеме 4 месеца.Но това лечение може да се проведе единствено от юли до октомври, което значи че няма да мога да си подадем документите за индефенит в ХО Rolling EyesИма ли шанс да се направи чрез посолствот в БГ, или не?Много искам да се лекувам, започвам да ходя като баба сутрин SadАко някой може да ми даде някакво инфо ще съм много по-наясно какво да предприема.

За съжаление посолството в София не може да ти издаде ИЛР.Точно това е и смисъла на този тип виза - разрешават ти да пребиваваш тук в УК за неопределен период от време.Така,че трябва да си тук. Тези 2 г визи от посолството не са индефинити,а за визи водещи до сетелмент(струват 800 лв). Ти с какъв тип виза си?

# 202
  • Манчестър
  • Мнения: 2 492
Били, посолствата нямат право да издават постоянни визи, най-много до две години. Има се предвид, че след първата година ще се кандидатства за поданство. Но все пак звъни на хоум офиса и ги питай, че пак имаше промени тази година.

Струва ми се,че грешиш. След 2 г виза сетелмент се взема ИЛР и след това поданство.Ако е на база брак с англичанин е поне 3 г от датата на визата за сетелмент,ако е на друга база и виза водеща до сетелмент е 5 г,от които поне 1 г да не си обект на имиграционен контрол или с други думи да си имал ИЛР.

# 203
  • Манчестър
  • Мнения: 2 492
Днес ми е ден за задавне на въпроси, но в главати ми е голяма каша Confused
 Въпроса ми е следния:В момента мъжа ми чака отговор за британски паспорт, а аз и детето сме с двугодишни визи, които изтичат август месец.Аз имам сериозни проблеми с гръбнака, които може би от влагата тук се задълбочават.Могат да ми направят лечение в БГ на много добро място, но ще отнеме 4 месеца.Но това лечение може да се проведе единствено от юли до октомври, което значи че няма да мога да си подадем документите за индефенит в ХО Rolling EyesИма ли шанс да се направи чрез посолствот в БГ, или не?Много искам да се лекувам, започвам да ходя като баба сутрин SadАко някой може да ми даде някакво инфо ще съм много по-наясно какво да предприема.

Другото,което мога да ти подскажа(не знам кога трябва да подадеш за ИЛР,но доколкоот разбирам си с виза сетелмент за 800 лв). Ако разбирам правилно,ти самата имаш право да си направиш апоинтмент в ХО,обаче струва 500 лири и можеш да си вземеш визата за 2 часа,стига да имаш всички документи и всичко да ти е изрядно. Аз лично си взех моето ИЛР така(ама тогава беше 100 лири) и точно за 2 часа бях готова.
Ако нещо още те интересува ,стига да мога да ти отговоря - насреща съм.

# 204
  • ENGLAND
  • Мнения: 4 114
Струва ми се,че грешиш. След 2 г виза сетелмент се взема ИЛР и след това поданство.Ако е на база брак с англичанин е поне 3 г от датата на визата за сетелмент,ако е на друга база и виза водеща до сетелмент е 5 г,от които поне 1 г да не си обект на имиграционен контрол или с други думи да си имал ИЛР.
Ave, прочети и другия ми постинг. Говоря от опит.
Били, както ти е писала Ave наистина можеш да си направиш апойтмент в хоум офиса, но до едим месец преди датата на която ти изтича визата. Но имай предвид, че ако се обадиш днес ще ти дадат час след минимум две седмици.

# 205
  • Манчестър
  • Мнения: 2 492
Били, посолствата нямат право да издават постоянни визи, най-много до две години. Има се предвид, че след първата година ще се кандидатства за поданство. Но все пак звъни на хоум офиса и ги питай, че пак имаше промени тази година.

Ако имаш този пост предвид нещо не разбирам в какъв смисъл след първата година ?Преди години беше 1 г виза сетелмент след нея ИЛР ,но за поданство винаги си е било да си живял тулк 3 г ако си женен за англичанин. Никога досега поданство не се е вземало след първата година,ама за коя първа година говорим де newsm78

Последна редакция: вт, 31 окт 2006, 02:10 от Ave

# 206
  • Мнения: 948
Много време отне да сложа репортаж от нашето мини-лондонско събиране...ама много работа имам!

Ето малко снимки (и следващите няколко):
http://misholina.multiply.com/photos/photo/36/22

Много бързо се движеха обектите, едва ги хванахме в кадър Laughing

Събрахме се само 3 семейства, явно ще трябва да правим следващите срещички на по-централно място...Беше много весело, децата търчаха и играха (въпреки, че Мариана си бранеше територията като тигър); Филип на GI (сладката тиква от снимките) беше много мил и търпелив с малките дечковци (Мариана му се качи на главата), а Томи на macoball беше толкова мъничка мила пчеличка, пълзи-пълзи-пълзи. Общо взето, в кошера беше весело.

Ние пийнахме и поклюкахме. macoball ще занесе събраните парички в България следващата седмица, и ще ги внесе директно за Движението, да не се губят средства по преводите.

Хайде, другия път, повече посещаемост на весели събития!

# 207
  • Мнения: 1 860
 misholina, събира ли сте пари за Движението ли? Искам и аз да се включа. Ще ми пуснеш ли адрес на кой да пратя, ако не е късно! Пак както винаги не съм разбрала на време.  ooooh!

# 208
  • Мнения: 992


Ето малко снимки (и следващите няколко):
http://misholina.multiply.com/photos/photo/36/22


Много са сладки Grinning

Биляна и в моята глава се блъскат много въпроси за тези визи, особено сега след приемането ни в ЕС, сигурно ще настъпят промени.  Има една help line в Бирмингам, където дават съвети за визи и т.н., ако искаш мога да ти напиша номера. Преди две години, когато пак така бях объркана, те ме посъветваха как да постъпя в дадената ситуация. Дано съществува още тази линия. Praynig

# 209
  • UK
  • Мнения: 1 334
Биляна, и аз да се включа за визата, че ще си правя такава след 2 седмици. В БГ не могат да ти издатат ИЛР,а само нова двугодишна виза. Във Великобритания трябва да си подадеш документите по пощата, преди сегашната ти виза да е изтекла, но не по-рано от 28 дни преди датата на изтичане и ще я получиш в рамките на 10 дни-1 месец, ако необходимите документи са налице. Това струва, ако не се лъжа 320 паунда, но не съм сигурна може и 350 да бяха. Другият вариант е за 1 ден-500 паунда.

Общи условия

Активация на акаунт