Малко трудна тема...за болеста рак - тема 5

  • 397 885
  • 6 648
  •   1
Отговори
# 4 275
  • Мнения: 4 838
Fati, преди 10 дни си писахме в темата за белия дроб.

Това отхвърлихте ли:
Може ли някой да ви каже, кое помага най много при разстройство от 3 дни- лопедиум, тазектан, ентерол от вчера взехме и ампули гентамицин, не става въпрос за химиотерапия , четвърти ден ат антибиотик панцеф, на лекарката казва, че не е от него.

Ако до няколко дни проблемът не отшуми, пуснете проба от фецес за C.Difficile и свързани токсини. Купувате контейнер от аптека, събирате няколко зрънца и предавате във всяка една масова лаборатория. Панцеф е цефалоспорин, а именно те, флуорохинолоните и някои макролиди най-често водят до горния проблем. Ако е това - няма да мине с пробиоитици, имодиум/лопедиум, танинал, ентерол, гентамицин и т.н.

Според мен не е възможно за 10 дни да се е появил тумор, но е възможно да направи токсичен мегаколон или дори руптура.

# 4 276
  • Мнения: 74
Fati, преди 10 дни си писахме в темата за белия дроб.
В болницата са изследвали, казват, че няма инфекция, а тя е с креатинин 480, с панкреатит, много е сложно при нас
Това отхвърлихте ли:
Може ли някой да ви каже, кое помага най много при разстройство от 3 дни- лопедиум, тазектан, ентерол от вчера взехме и ампули гентамицин, не става въпрос за химиотерапия , четвърти ден ат антибиотик панцеф, на лекарката казва, че не е от него.

Ако до няколко дни проблемът не отшуми, пуснете проба от фецес за C.Difficile и свързани токсини. Купувате контейнер от аптека, събирате няколко зрънца и предавате във всяка една масова лаборатория. Панцеф е цефалоспорин, а именно те, флуорохинолоните и някои макролиди най-често водят до горния проблем. Ако е това - няма да мине с пробиоитици, имодиум/лопедиум, танинал, ентерол, гентамицин и т.н.

Според мен не е възможно за 10 дни да се е появил тумор, но е възможно да направи токсичен мегаколон или дори руптура.

# 4 277
  • Мнения: 74
Къде щитовидна жлеза ,къде е ректум,Скенера включва ли малък таз? Не е обичайно да се сканира и той при повечетои диагнози.Ако няма ,няма и как да видят нещо там, в часност ректум,цекум.
От Панцефа е възможна диария,както и кръвоизливи. Дайте диска от скенера -втория,за второ мнение.
първи скенер вноли

# 4 278
  • Мнения: 1 029
Fati досега провеждала ли е терапия за рака, откога има данни за метастази? Не зная дали рака на щитовидната жлеза може да метастазира и къде, но ако има тумор на дебелото черво е възможно той да дава тези оплаквания, нарушения в изхожданията, редуване на диария и запек, вкл. анемия и метастази в белия дроб.

# 4 279
  • Мнения: 4 240
При клостридии не е обичайно да има кървене.

# 4 280
  • Мнения: 74
Fati досега провеждала ли е терапия за рака, откога има данни за метастази? Не зная дали рака на щитовидната жлеза може да метастазира и къде, но ако има тумор на дебелото черво е възможно той да дава тези оплаквания, нарушения в изхожданията, редуване на диария и запек, вкл. анемия и метастази в белия дроб.
този рак на щитовидната жлеза дава метастази навсякъде, но до последния скенер нямаше метастази в бял дроб, провеждаше таргетна терапия, защото тумора е неоперабилен от 2016г. А сега излезна и това сърцето ми се къса не знам какво да правя вече.

# 4 281
  • Мнения: 1 029
Аз останах с впечатление, че е била оперирана щитовидната жлеза, била е в ремисия и сега изведнъж има два различни скенера- без и със тумор  на цекума. За съжаление, ако нещата са напреднали и общото състояние е много влошено нямате много избор.
 Какво предлагат хирурзите? Предполагам, че трябва да се оперира, най-вероятно на този етап е уместно да се изведе стома.

# 4 282
  • Пловдив
  • Мнения: 2 100
Занесете  дисковете за повторно разчитане. На втория не са видяли неща описани при първия, включително и метастазата в надбъбречната жлеза.
Аз също оставам с впечатление ,че ЩЖ е оперирана - навсякъде пише "ложе"
Далака кога и защо е отстранен.
Има проблем и с жлъчния мехур , които на втория скенер не е отразен.
Белодробните мета и тези в медиастинума най-вероятно са от ЩЖ, но
в Цекум не е много вероятно. Ако има наистина нещо там то е от друг карцином

# 4 283
  • Мнения: 74
Занесете  дисковете за повторно разчитане. На втория не са видяли неща описани при първия, включително и метастазата в надбъбречната жлеза.
Аз също оставам с впечатление ,че ЩЖ е оперирана - навсякъде пише "ложе"
Далака кога и защо е отстранен.
Има проблем и с жлъчния мехур , които на втория скенер не е отразен.
Белодробните мета и тези в медиастинума най-вероятно са от ЩЖ, но
в Цекум не е много вероятно. Ако има наистина нещо там то е от друг карцином
При нас е много дълга история. През 1990г. е оперирана от феохромоцитом на лява надбъбречна жлеза, през това време са видяли и възлите на щитовидната жлеза премахната е, но има някакъв остатък, пише папиларен карцином, ходила е на лъчетерапия. През 1999г. Пак феохромоцитом от лявата страна- оперирана е, за щитовидната безхаберие, никой не я е следил пък и ние сме от провинцията и те много не са се интересували, големите проблеми почнаха от 2012г. Тя получаваше някакво сърцебиене, някакви пристъпи, от които пищи, правят и скенери, но те правят само на корема и никъде другаде, така до 2016г. Когато ендокринолога я гледа на ехограф и вижда тумор 85мм. тогава се свързахме с Пандев, който я прати на биопсия и се оказа медуларен карцином, така е от 1990г. Но той е много рядък и в България, никой не знае нищо за него, в 50% от случаите се развива феохромоцитом на надбъбречна жлеза, при нея е имало на лява, сега има нещо над дясна, те описват като метастаза, но аз си мисля да не е феохромоцитом. От 2016г. Е на таргетна терапия, този вид не му действа химиотерапия при него е само операции, колкото може, но тя като не и е премахнато нужното, тя получава рецидив, не е следена и вече не става за операция. През октомври 2020 я заболява силно корем и я оперират от апендицит получава бъбречна недостатъчност, 5 месеца е на хемодиализа, след това я изключиха през март, през август почнахме пак лечението с капрелса. И сега това, не разбирам, чудя се като е правена операция от апендицит ако е имало нещо, дали е можело да се види нали апендисита и цекума са едно до друго или след това се е развило. Благодаря, олях се!

# 4 284
  • Мнения: 1 029
Аз не мисля, че си се оляла, напротив-точно така се обяснява за да се напаснат парчетата от общата картинка. Никой не може да ти каже дали преди две години го е имало тумора там и е можел да се види на операцията, а и не мисля че това е важното в момента.
1. Какво е състоянието на жената в момента, овладя ли се кървенето, има ли други оплаквания, има ли анемия, колко е сега креатинина.
2. В болница ли е и какво ви предлагат като план на лечение?

# 4 285
  • Мнения: 74
Аз не мисля, че си се оляла, напротив-точно така се обяснява за да се напаснат парчетата от общата картинка. Никой не може да ти каже дали преди две години го е имало тумора там и е можел да се види на операцията, а и не мисля че това е важното в момента.
1. Какво е състоянието на жената в момента, овладя ли се кървенето, има ли други оплаквания, има ли анемия, колко е сега креатинина.
2. В болница ли е и какво ви предлагат като план на лечение?
Вчера я изписаха, да се повъзстанови и да и направят колоноскопия,  креатинена е 495, бил е към 600, дано почне да спада да не се наложи хемодиализа,  а да ми кажете,нещо за ръката, много е надута до лакътя, казват, защото няма вени от абокатите.

# 4 286
  • Мнения: 4 240
Че на тия стойности на креатинин не може да се прави скенер с контраст! Колко и какво се вижда без ми е трудно да кажа. Явно си е с хронична бъбречна недостатъчност, а от какво не става ясно. Не става ясно и от какво да си почива преди колоноскопията. Не бих чакала, и в момента пасажът е нарушен.

# 4 287
  • Мнения: 1
Здравейте те първа се сблъсквям с това и ще бъда благодарна ако някой може да каже мнение от резултата на имунохистохимия .



Този ИХХ профил отговаря и на малигнен меланом.
Да има някаква странна бемка или да са ти махнали нещо в близкото време?

# 4 288
  • Мнения: 524
Здравейте, до скоро в тази тема ви питах за майка ми.
Сега обаче за съжаление и на свекър ми откриха рак на бъбрека с разсейки в бял и черен дроб. Та, ще ви бъда благодарна, ако споделите мнения за онколог и специалист в тази област в Пловдив, но ако се налага  и в София също.

# 4 289
  • Мнения: 68
Здравейте те първа се сблъсквям с това и ще бъда благодарна ако някой може да каже мнение от резултата на имунохистохимия .



Този ИХХ профил отговаря и на малигнен меланом.
Да има някаква странна бемка или да са ти махнали нещо в близкото време?
Здравейте те първа се сблъсквям с това и ще бъда благодарна ако някой може да каже мнение от резултата на имунохистохимия .



Този ИХХ профил отговаря и на малигнен меланом.
Да има някаква странна бемка или да са ти махнали нещо в близкото време?

Здравйте съвсем случайно го откриха и е отсранен от ретроперитунеума друго като бемки не са ми отстранявали със неврофиброматоза тип 1 съм като към момента съм нямала никакви проблеми от нея

Общи условия

Активация на акаунт