Малко трудна тема...за болеста рак - тема 5

  • 368 475
  • 6 648
  •   2
Отговори
# 4 665
  • Мнения: 578
Присъединявам се към молбата на sunyvel. Също така ако някой може да сподели за диспансеризация в Болница Надежда. Дали сте доволни, дали можете да препоръчате лекар за проследяване? Дали дават направления за ПЕТ скенер?

# 4 666
  • Мнения: 10 570
Майка е диспансеризирана в провинцията и нито веднъж, след първия, когато подаде документи, не е стъпила там. Лекува се в Болница Надежда, там я следят и назначават контролни изследвания и лечение вече 6 години.

# 4 667
  • Мнения: 4 986
Може ли да си диспансеризиран на едно место,а да се следиш другаде? Как става?

# 4 668
  • Мнения: 34
Здравейте! Искам да си занеса диска от компютърната томография за второ мнение. Бихте ли ми препоръчали добър специалист по разчитането и в Плевен или София?

# 4 669
  • Мнения: 10 570
Може ли да си диспансеризиран на едно место,а да се следиш другаде? Как става?
Ами така. В периодите на ремисия си взимаше направление от личния лекар за онколог. През останалото време онколозите й насрочваха дати.

# 4 670
  • Мнения: 16
Здравейте. Моя близка е с рак на дебелото черво. От януари насам 2 операции. АГ всичко махнали, при първа операция част от червото, при втора цялото и др. черва. Изнесли са го на торбичка отвън. Жената като килограми е под норма и не може да наддаде, за да продължи с химиотерапия.
Предложили ли й някакъв стенд доколкото разбрах, поставял се на раменете, и оттам директно в кръвта да се вливат системи не разбрах с какво за захранване на организма, за да може да наддаде на кг. Тя не се заинтересувала, като разбрала че така ще трябва да ходи с този стенд на раменете.
Някой знае ли нещо за тия стендове, има ли полза, финансово хората не са питали колко ще струва.
В нета четох за лечител на име Саркис Инджиян , отзиви имате ли?, хора на които е помогнал., т.к. има противоречиви мнения за него.
Няма профил тук, искам да им помогна с каквото мога и съм прочела. Благодаря предварително.

# 4 671
  • Мнения: 10 570
Не е стенд, а е порт. Слага се под ключицата, за да не й включват абонати през два дни. Портът е малък, не се носи и не тежи, едва ли се вижда под дрехите. Но нямам представа дали през него може да се вливат хранителни вещества.

# 4 672
  • Мнения: 592
Здравейте, баща ми е със съмнение за рак на простата (чакаме биопсията) и разсейки в малкия таз, видени на скенер (не ни казват къде са точно, чакаме епикриза). Той е много отпаднал, с диария и не се храни. Беше в инфекциозно, но се оказа, че грешно е насочен за там. Казаха ни спешно да влиза в онкология. Нямам идея накъде да се насочим?

# 4 673
  • Другата България
  • Мнения: 37 147
Изчакайте биопсията и тогава изберете в коя онкология да се насочите.

# 4 674
  • Бургас
  • Мнения: 43
Здравейте, писах преди време за баща ми (диагноза дребноклетъчен рак на белия дроб). В момента е в Онкоболницата в Бургас, но в отделение за "поддържане". Влезе на 13.06. Резултатите от онкокомисията са симпоматично лечение и лъчетерапия. Вече 2 седмици, обаче не му назначават лъчетерапия. Това нормално ли е? Казват, че очакват препоръката на лъчетерапевта.

# 4 675
  • Мнения: 316
Здравейте, писах преди време за баща ми (диагноза дребноклетъчен рак на белия дроб). В момента е в Онкоболницата в Бургас, но в отделение за "поддържане". Влезе на 13.06. Резултатите от онкокомисията са симпоматично лечение и лъчетерапия. Вече 2 седмици, обаче не му назначават лъчетерапия. Това нормално ли е? Казват, че очакват препоръката на лъчетерапевта.
Говоритехте ли с лъчетерапевт? Трябва той да го начертае и когато е готов да почва. Вълчева и Велев, мисля бяха в Бургас добри. Но само информативно ви пиша, нямам опит с тази диагноза.

# 4 676
  • Мнения: 10 570
В какво физическо състояние е баща ти, как му е кръвната картина?
Ако не е добре, е възможно да изчакват да го стабилизират.

# 4 677
  • Мнения: 4 192
Някакъв опит с лъчетерапията в Панагюрище?
Това се обмисля....
Споделете опит с тромбоцитопения при ХТ /в случая фолфири с онивайд/- кое е вършило най-добра работа, времетраене, задържане на резултата.... каквото се сетите.

# 4 678
  • Мнения: 94
Баща ми е с порт , мисля ,че става и  за захранване да се ползва .Всякакви системи включват , дори взимат кръв за изследванията от там.

# 4 679
  • Мнения: 4 192
Току що изчетох кратките описания /не листовките за пациента/ на глюкокортикоидите- за тромбоцитопения на по-предна позиция е упоменато при метилпреднизолона. Ще го почваме, от утре, 3табл сутрин, ще пуснем контрола ПКК след средата на седмицата и ще видим. Днес трети ден е на дексаметазон, 2-тао предходни дни 2х8 мг венозно, днес 8 мг.

Общи условия

Активация на акаунт