Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

Малко трудна тема...за болеста рак - тема 5

• 195 470
  • 4 984
  •   3
Отговори
# 4 665
  • София
Здравейте! След загубата на татко рядко пиша в групата, ни редовно ви чета. Сега пак имам нужда от вашата помощ и съвет. Става въпрос за моя много близка приятелка. Преди месец и направиха операция на щитовидната жлеза заради възел. След изследване на материала са установили, че образуванието е злокачествено. Не знам точно вида на тумора. Направиха втора операция и премахнаха остатъка от жлезата (при първата операция е отстранена само част от нея). Сега трябва да избере къде да се лекува. Вариантите са Пловдив и София ,като за София става въпрос за Свети Иван Рилски. Препоръчали са и проф. Хаджиева. Молбата ми е ако няма има отзиви за въпросната лекарка да сподели какви са, също какви са условията и таксите в болни Свети Иван Рилски. Благодаря предварително, бъдете здрави !

Моите родители живеят в Пловдив, но предпочетохме баща ми да се лекува в София.
Лъчетерапията и вливките ги правихме точно в Св Иван Рилски. Условията в отделението по лъчетерапия са много добри, но там не е оставал в болницата, само ходеше на терапията. В отделението по онкология има много пациенти и доста се чака, но доколкото разбрах всички онкологични отделения са претоварени. Условията са нормални, без да са луксозни. Няма никакви допълнителни такси.
Като гледам проф Хаджиева е в отделението по лъчетерапия. Според мен първо трябва консултация с онколог и той да определи реда на лечението. При баща ми беше така - операция, лъчетерапия и накрая химио+имуно терапия. Разбира се при рак на щитовидната жлеза може да се процедира по различен начин.
Пожелавам успех в лечението.

Реклама
# 4 666
Преди малко пак са пробвали немогла да издържи. Назначили са и 33 процедури лъчетерап. Утре пак ще пробвали.
Направо незнам много съм притеснена и объркана.

# 4 667
  • София
Здравейте! Порових се в темите назад, но няма как да проследя всичко. Затова пиша с молба за помощ и/или съвет.
Миналата година оперираха злокачествен тумор в белия дроб на мъжа ми. Слава Богу беше открит навреме (по стечение на обстоятелствата) и нямаше никакви разсейки. Оперираха го д-р Бадаров и д-р Йорданов във ВМА, на които съм безкрайно благодарна за всичко - отношение, ангажираност, професионализъм. Сега обаче трябва да бъде диспансеризиран, за да може да го следят за евентуален рецидив на ПЕТ скенер. Та питането ми е, ако може да помогнете, за Сити клиник и лекарите там. Това са му препоръчали, но не откривам нищо в коментари назад по темите. Надявам се да можете да ми помогнете в тази посока. Благодаря предварително!

# 4 668
Оф, съчувствам ѝ. Аз съм на 22 терапия днес, мъка е, но ще мине. Вече не се храня, защото не мога. Дано този оток спадне и изчезне. Кураж. Аз бях с подути лимфни възли на шията, вече нямам, поне не се виждат. Надявам се всичко да изгори о да не се появява повече. Ще има ли химия? Малко тъп въпрос, ама питам.
Какво ви каза Станимиров ?

# 4 669
sunyvel,
Можете да се запишете за диспансерно наблюдение в Сити Клиник. Като нови пациенти вероятно ще ви поискат такса, но пускат направления за ПЕТ скенер.
Успех! Flowers Four Leaf Clover

# 4 670
Вчера разбрах , че след четвъртата вливка  за 01.07. баща ми е планиран за скенер , след още 4 отново и като свърши целия курс 5 скенер.Аз защо бях разбрала , че ще е 5 скенер. И на този дали ще се видят добре всички лезии и дали има растеж или свиване и с колко...

# 4 671
  • София
Ще се види, бъди спокойна!
Стискам палци за хубав резултат!

# 4 672
Оф, съчувствам ѝ. Аз съм на 22 терапия днес, мъка е, но ще мине. Вече не се храня, защото не мога. Дано този оток спадне и изчезне. Кураж. Аз бях с подути лимфни възли на шията, вече нямам, поне не се виждат. Надявам се всичко да изгори о да не се появява повече. Ще има ли химия? Малко тъп въпрос, ама питам.
Какво ви каза Станимиров ?
За кое да ми каже? Не съм ходила при него. Аз съм за УНГ специалист.

# 4 673
  • София
sunyvel,
Можете да се запишете за диспансерно наблюдение в Сити Клиник. Като нови пациенти вероятно ще ви поискат такса, но пускат направления за ПЕТ скенер.
Успех! Flowers Four Leaf Clover
Благодаря! Най-вероятно ще го направим. Аз питах по-скоро за мнение за самите специалисти там, защото от визитките в сайта на клиниката ми се струва, че са насочени в една определена сфера на онкологията. Искаше ми се, ако някой има такъв опит с конкретен лекар, да ми препоръча име. Лошото е, че тук нямаме право на проба-грешка. Затова ми се иска да чуя/прочета мнение за конкретен специалист от първо лице. Благодаря много за съвета и за отговора!

# 4 674
Присъединявам се към молбата на sunyvel. Също така ако някой може да сподели за диспансеризация в Болница Надежда. Дали сте доволни, дали можете да препоръчате лекар за проследяване? Дали дават направления за ПЕТ скенер?

# 4 675
  • София
Майка е диспансеризирана в провинцията и нито веднъж, след първия, когато подаде документи, не е стъпила там. Лекува се в Болница Надежда, там я следят и назначават контролни изследвания и лечение вече 6 години.

# 4 676
Може ли да си диспансеризиран на едно место,а да се следиш другаде? Как става?

# 4 677
Здравейте! Искам да си занеса диска от компютърната томография за второ мнение. Бихте ли ми препоръчали добър специалист по разчитането и в Плевен или София?

# 4 678
  • София
Може ли да си диспансеризиран на едно место,а да се следиш другаде? Как става?
Ами така. В периодите на ремисия си взимаше направление от личния лекар за онколог. През останалото време онколозите й насрочваха дати.

# 4 679
Здравейте. Моя близка е с рак на дебелото черво. От януари насам 2 операции. АГ всичко махнали, при първа операция част от червото, при втора цялото и др. черва. Изнесли са го на торбичка отвън. Жената като килограми е под норма и не може да наддаде, за да продължи с химиотерапия.
Предложили ли й някакъв стенд доколкото разбрах, поставял се на раменете, и оттам директно в кръвта да се вливат системи не разбрах с какво за захранване на организма, за да може да наддаде на кг. Тя не се заинтересувала, като разбрала че така ще трябва да ходи с този стенд на раменете.
Някой знае ли нещо за тия стендове, има ли полза, финансово хората не са питали колко ще струва.
В нета четох за лечител на име Саркис Инджиян , отзиви имате ли?, хора на които е помогнал., т.к. има противоречиви мнения за него.
Няма профил тук, искам да им помогна с каквото мога и съм прочела. Благодаря предварително.

Общи условия

Активация на акаунт