Комплекс Питър Пан

  • 757
  • 4
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 2
Здравейте,

Синът ми е на 22, но продължава като поведение да се държи като на 5. Всички в семейството опитахме с общи усилия да променим нещата, но без успех. Някой да се е сблъсквал с подобен проблем? Можете ли да препоръчайте терапевт, който да има опит с подобни случаи?

# 1
  • ...на безопасно
  • Мнения: 3 020
Дай конкретика.
Ако чак на 22 сте констатирали, че е с ментално забавяне или каквото и да е, не говори добре за вас като родители.
Изведнъж ли този регрес или ...?

# 2
  • Мнения: X
С умствено изоставяне ли е, диагноза има ли? Водили ли сте го на лекар за това? Как сте се опитали да ''промените нещата''?  С какво се занимава в момента, завършил ли е училище, има ли някакви приятели или социална среда? Има много диагнози, които вървят с умствено и социално-емоционално изоставяне, но не давате подробности, а подходът според диагнозата е важен. Питате за добър терапевт, а не посочване от кой град сте. По принцип такива деца е редно да работят с психолог, но това се започва още от бебешка възраст и продължава дълги години за да има дори минимален ефект, на 22 години тепърва да почвате е ужасно късно и ефектът няма да е оптимален, но трябва да опитате.

Последна редакция: ср, 02 дек 2020, 09:04 от Анонимен

# 3
  • София
  • Мнения: 2
Първо ще трябва да уточня, че Питър Пан комплексът не е "психично заболяване" и затова не е "диагноза".
Въпросът ми беше дали знаете терапевт, който е работил с такива комплекси? От София сме. Поставяне на диагнози или даване на съвети ни доведоха до тук. Ходи "детето" на терапевт още като беше на 10 но това явно оказа точно обратния резултат.
Така че, ако ви е известно някой който да е работил с подобни случаи, ок, ако ли не, здраве да е.

# 4
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
И кой диагностицира този синдром?
И след като детето до сега само негативи има от терапии, защо очакваш това да се промени само с едно наименуване на комплекса? Психолозите преди това как не разпознаха проблема?

Според мен търсиш в грешна посока , търси причината, недей да се опитвай да “премахнеш” следствието.

Общи условия

Активация на акаунт