Главоболие и напрежение в глава и ушите

  • 6 367
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 14
Здравейте, надявам се някой да види тази тема и ако може да ме посъветва. На 20 години съм , скоро ще правя 21. От месец вече имам напрежение в главата и главоболие което е отпред /челото, над вежидите,"зад" носа/, понякога дори тила и стига до ушите. Също така чувам някакъв шум в ушите , не мога да го опиша(всеедно съм надолу с главата) , не е звънтене или нещо подобно. Попринцип от малка ми е било трудно да се возя в коли , понеже ми става лошо при завои и почва да ме боли глава и в момента се чувствам по същия начин само където не съм в кола. Взимам да се притеснявам, понеже ходих при личната лекарка , но тя не можа да ми помогне и ми даде направление за УНГ. Направих си кръвна картина и рентген на синусите, които джипито ми каза да направя. След седмица отидох на УНГ , прегледа ме жената , каза,че абсолютно нищо ми няма, видя кръвната картина и рентгена отново нищо. Прегледа ми ушите , носа и гърлото -нищо. Предписа ми спрей за нос , морска вода за носа за да го пречистя , понеже ми се насъбират сухи секрети. За ушите ми изписа Милгамма N, каза че били витаминки за укрепване на ушите. Grinning Вече съм на 8-ят ден и не усещам никаква разлика. Искам също и да споделя , че за главоболието съм пила парацетамол,аналгин, нурофен,упсарин,ацетизал и нищо не го облекчава.
Работя в кол център, на компютър , възможно ли е да е фактор?
Дълго време не мислех че е фактор , понеже бях отпуск 5 дни и ходихме на планина уж на свеж възхдух и т.н и пак ми беше същото. Много съм се притеснила вмомента, ако някой може да ме посъветва с нещо или някое лекарство.

Съжелявам ако написаното е хаотично - просто и аз не знам точно как да опиша симптомите.

# 1
  • Мнения: 13 533
Консултирай се с невролог и офталмолог.
Давам ти съвет, защото имах подобен случай с болка в ушите, оказа се невралгия .  Очите също може да са причина са неразположенията ти.Успех.

Последна редакция: ср, 02 дек 2020, 09:54 от Пролетно цвете

# 2
  • Мнения: X
А със зрението как си?

Често болките в челото, чувството за стягане и преминаване на болката към тила при изключен синузит е т.нар. tension headache - на психична основа при стрес.

# 3
  • Мнения: 14
А със зрението как си?

Често болките в челото, чувството за стягане и преминаване на болката към тила при изключен синузит е т.нар. tension headache - на психична основа при стрес.

Нямам проблеми със зрението до колкото знам.
Понякога когато седя повече на компютъра и почват да ме болят , но предполагам е нормално.
И също исках да добавя,че когато ме боли главата и всичко това се случва , се чувствам доста уморена , лежи ми се само.

# 4
  • Мнения: 2 439
За ушите ми изписа Милгамма N, каза че били витаминки за укрепване на ушите. Grinning
Ти да видиш,явно не укрепва само ушите,на мен ми е изписана за кръста и ишиаса Grinning
Иначе Орион е права.Аз имах същите проблеми,даже ми се виеше свят и ми пречерняваше.Мислех си,че е свързано с оросяване,кръвно или нещо подобно,а се оказа,че с очите не съм добре,сега нося очила и такива оплаквания нямам

# 5
  • Мнения: 5 262
да не е синузит ?

# 6
  • Мнения: 8 937
А кръвното ти как е?

# 7
  • Мнения: 2 480
А със зрението как си?

Често болките в челото, чувството за стягане и преминаване на болката към тила при изключен синузит е т.нар. tension headache - на психична основа при стрес.

Моето е такова още от ученическите години и едва по-миналата година способна невроложка го победи с хлорпротиксен. Но не пряко, а косвено. Вечер го вземам и подобрява съня и оттам главоболието изчезна! Цели 10г. бях ежедневно на аулин, защото аналгинът изчерпа възможностите си след 30г. употреба. Некадърни невролози се упражняваха 12г. върху мен с комбинации от обезболяващи и АД! Опитваха се да подтиснат чувството на болка, но не решаваха проблема. А тази изключителна невроложка го засегна в основата му. Още на втората седмица с хлопротиксен главоболието ми изчезна и сега много рядко се завръща-веднъж на 3-4месеца само за ден.

Добре е авторката да си провери очното налягане.

# 8
  • Мнения: 14

Правих си рентген на синузита , но нищо не откриха. А за кръвното, моето е ниско попринцип.

# 9
  • Мнения: 3
Здравейте! И аз съм така от скоро. Спира за няколко дни и след това пак се започва.. Днес ми е 5-ти ден с главоболие, което съвсем за малко отшумява с панадол (алергична съм към аналгетици). Имам странен шум в лявото ухо наподобяващ дълбаене. Аз също съм доста притеснена и като цяло не знам какво да правя. При вас всичко наред ли е вече?

Общи условия

Активация на акаунт