Пациенти на клиники Бахчеджи Тема 11

  • 67 817
  • 755
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 402
Здравейте!
Тепърва се запознавам с темата ин витро в Турция, много полезна и формация има в групата.
До сега сме правили две неуспешни инсеминации във Варна (друго и не очаквах).
Мислих да кандидатсвтам по фонда, но свкаш се разколебавам и мисля директно в Турция да си пробваме късмета. Имам чувстовото, че в България ще е само губене на време..три години мотаене по доктори и нищо.
До колкото разбрах първо се ходи на първичен преглед..а след това колко ходения ще имаме още? Или е по-добре да сме в Турция през цялото време на процедурата..някои двойки оставали по месец в Турция, други пътуват след пункция..
Как се поанират отпуски и болнични..предполагам се ходи постоянно да те следят, следователно трябвя да си там..
Здравей,  ами първо трябва да се мине първичен преглед при доктора - тогава си носите и изследвания, ако имате направени и въобще цялата документация от опити и тн.  А вече как ще протече целия процес по подготовка за стимулации, какъв протокол ще бъде, кога ще започнете, той ще ви каже и ще го обсъдите. Обикновено ние като започнахме първите няколко дни- 5 дни мисля, не бяхме там можете и вкъщи да сте, но после се проследява по детайлно и трябва да сте там - говоря за стимулацията.
 После след пункцията зависи как е протекла, пак доктора ще ви каже дали трябва да се почива 1-2 цикъла за ЗЕТ ли ще сте или направо свеж трансфер- това на такъв етап е рано да се каже. И след това за самия трансфер за зет ние бяхме там една седмица.
Така че са доста нещата, които с него се уточняват - затова първо с координаторките се свържете, уговорете си час и постепенно доста неща ще ви се разяснят.
 Относно отпуски и болнични - аз бях там с  планирани отпуски, общо взето цялата ми отпуска за годината беше планирана покрай Турция - и за самият трансфер вече имах възможност да работя от там - тъй като сме хоум офис
Стискам палци стъпка по стъпка, те всичко ще ви обяснят - не се притеснявайте - там са много внимателни и наистина са хора които знаят какво правят
Успех и дано скоро да се похвалите с хубави новини Yellow Heart Sparkling Heart

# 691
  • Варна
  • Мнения: 11
Здравейте, борбени момичета.
За първи път пиша в групата, но ви следя от известно време. Може би благодарение на вас се насочихме направо към Турция и конкретно към Бахчеджи, без да пробваме първо в България. Накратко за нас аз съм на 28г. със синдром на поликистозните яйчници, липса на цикъл понякога по два-три-четири месеца, а мъжът ми е на 39г с диагноза азооспермия. Тук във Варна дирекнто ни насочиха към донорството, когато видяха диагнозата и за това  решихме да пробваме в Турция. Мислим май месец да отидем за първичен преглед в Бахчеджи, но си мисля така и така ще сме там дали да не отидем и в Мемориал на първичен преглед. И в тази връзка имам няколко въпросчета и ще съм много благодарна, ако някой успее да ми отговори.
1.  За колко време излиза спермограмата (долу горе)?
2. Ако направим спермограмата в Бахчеджи, ще я приемат ли в Мемориал или трябва да се прави нова и там?
3. И тъй като разбрах, че се отива на първичния преглед със спермограма, трябва ли да запазвам час предварително за нея или не е необходимо?
4. И последен въпрос за сега - тъй като нямам правени цветни снимки тук и мисля направо там да си направя. Прочетох за нея, че се прави след първите чисти дни от цикъла, но както казах понякога не ми идва с месеци, проблем ли ще е да я направя когато и да е? Тъй като наистина ми е трудно да го съчетая със цикъла ми. За нея прочетох, че не се изисква предварително запазване за час, а направо отивам в центъра по диагностика и чакам, така ли е все още?
Стана доста дълго мисля, извинявам се. Просто сме нови в това и въпросите са ни много. Благодаря предварително за отговорите.
Успех на всички! Пожелавам на всички през тази година да видим така дълго чаканите две черти!  Simple SmileHeartpulse

# 692
  • Мнения: 305
Ние бяхме първо на преглед в Мемориал,като си носих цветната снимка от БГ и си ми я признаха.Спермограма имахме(даже 2) но поискаха там да направим,беше готова в същият ден.
На следващият месец решихме да отидем и в Бахчечи.Носихме си цветната снкмка от БГ и спермограмата от Мемориал.Не са ни карали да правим и там,но може би си зависи от случая.Ние бяхме с неизяснен стерилитет и може би за това.
На другите въпроси не мога да отговоря.Желая успех Flowers Four Leaf Clover
Здравейте, борбени момичета.
За първи път пиша в групата, но ви следя от известно време. Може би благодарение на вас се насочихме направо към Турция и конкретно към Бахчеджи, без да пробваме първо в България. Накратко за нас аз съм на 28г. със синдром на поликистозните яйчници, липса на цикъл понякога по два-три-четири месеца, а мъжът ми е на 39г с диагноза азооспермия. Тук във Варна дирекнто ни насочиха към донорството, когато видяха диагнозата и за това  решихме да пробваме в Турция. Мислим май месец да отидем за първичен преглед в Бахчеджи, но си мисля така и така ще сме там дали да не отидем и в Мемориал на първичен преглед. И в тази връзка имам няколко въпросчета и ще съм много благодарна, ако някой успее да ми отговори.
1.  За колко време излиза спермограмата (долу горе)?
2. Ако направим спермограмата в Бахчеджи, ще я приемат ли в Мемориал или трябва да се прави нова и там?
3. И тъй като разбрах, че се отива на първичния преглед със спермограма, трябва ли да запазвам час предварително за нея или не е необходимо?
4. И последен въпрос за сега - тъй като нямам правени цветни снимки тук и мисля направо там да си направя. Прочетох за нея, че се прави след първите чисти дни от цикъла, но както казах понякога не ми идва с месеци, проблем ли ще е да я направя когато и да е? Тъй като наистина ми е трудно да го съчетая със цикъла ми. За нея прочетох, че не се изисква предварително запазване за час, а направо отивам в центъра по диагностика и чакам, така ли е все още?
Стана доста дълго мисля, извинявам се. Просто сме нови в това и въпросите са ни много. Благодаря предварително за отговорите.
Успех на всички! Пожелавам на всички през тази година да видим така дълго чаканите две черти!  Simple SmileHeartpulse

# 693
  • Мнения: 236
Ние бяхме първо на преглед в Мемориал,като си носих цветната снимка от БГ и си ми я признаха.Спермограма имахме(даже 2) но поискаха там да направим,беше готова в същият ден.
На следващият месец решихме да отидем и в Бахчечи.Носихме си цветната снкмка от БГ и спермограмата от Мемориал.Не са ни карали да правим и там,но може би си зависи от случая.Ние бяхме с неизяснен стерилитет и може би за това.
На другите въпроси не мога да отговоря.Желая успех Flowers Four Leaf Clover
Здравейте, борбени момичета.
За първи път пиша в групата, но ви следя от известно време. Може би благодарение на вас се насочихме направо към Турция и конкретно към Бахчеджи, без да пробваме първо в България. Накратко за нас аз съм на 28г. със синдром на поликистозните яйчници, липса на цикъл понякога по два-три-четири месеца, а мъжът ми е на 39г с диагноза азооспермия. Тук във Варна дирекнто ни насочиха към донорството, когато видяха диагнозата и за това  решихме да пробваме в Турция. Мислим май месец да отидем за първичен преглед в Бахчеджи, но си мисля така и така ще сме там дали да не отидем и в Мемориал на първичен преглед. И в тази връзка имам няколко въпросчета и ще съм много благодарна, ако някой успее да ми отговори.
1.  За колко време излиза спермограмата (долу горе)?
2. Ако направим спермограмата в Бахчеджи, ще я приемат ли в Мемориал или трябва да се прави нова и там?
3. И тъй като разбрах, че се отива на първичния преглед със спермограма, трябва ли да запазвам час предварително за нея или не е необходимо?
4. И последен въпрос за сега - тъй като нямам правени цветни снимки тук и мисля направо там да си направя. Прочетох за нея, че се прави след първите чисти дни от цикъла, но както казах понякога не ми идва с месеци, проблем ли ще е да я направя когато и да е? Тъй като наистина ми е трудно да го съчетая със цикъла ми. За нея прочетох, че не се изисква предварително запазване за час, а направо отивам в центъра по диагностика и чакам, така ли е все още?
Стана доста дълго мисля, извинявам се. Просто сме нови в това и въпросите са ни много. Благодаря предварително за отговорите.
Успех на всички! Пожелавам на всички през тази година да видим така дълго чаканите две черти!  Simple SmileHeartpulse

Явно и самата ви снимка е била правена скоро!

# 694
  • Мнения: 99
Здравейте дами, и ние бяхме направили така като вас първо се замислихме за
Мемориал но в последствие от мои приятелки много добри отзиви и много похвалиха на клиника Бахчеджи др Карлъкая и това че са само инвитро клиника се доворихме. И до гроб ще съм благодарна на др Карлъкая и екипа му наситина нямам думи за тях. Още от първа среща усетих че това е нашето място. Сега се радваме на една малка принцеса Раяяя..

# 695
  • Мнения: 236
Момичета, моя близка ще започва стимулация а мъжа и и тя са били на ангибиотик заради настинка .Това нали не оказва влияние на качеството на материала при мъжа и жената ?

# 696
  • Мнения: 402
Момичета, моя близка ще започва стимулация а мъжа и и тя са били на ангибиотик заради настинка .Това нали не оказва влияние на качеството на материала при мъжа и жената ?
Ами попитайте доктора при който ще сте на стимулация - по принцип трябва някакво време да мине заради качеството на материала?

# 697
  • Мнения: 2
Здравейте, първоначално искам да ви пожелая търпение, в този труден и вълнуващ момент.Аз съм си провела лечения в България пълна загуба на време и този фонд е с цел да ми намалява разходите но тези разходи се удвоиха и накрая нямаше разлика с него и без него все тая. Добре си казах бях съгласна, пари се печелят но нямаше и  резултат и губехме ценно време. За това директно се насочихме към Турция. Много сме доволни от Бахчеджи, където си проведохме и лечението, ходих и в Мемориал и Момарт. Но условията, специалистите и отношението е съвсем на друго ниво в Бахчеджи.Сега съм бременна от първия път. И за нас беше важно лабораторните условия тъй като успеха зависи от качеството на ембрионите на нас не се развиваха добри ембриони. И в Бахчеджи имат ESHRE сертифицирана лаборатория, където ни се развиха 5 бластоциста, сега си очаквам момиченцето. Успех на всички бъдещи майки!









Здравейте!
Тепърва се запознавам с темата ин витро в Турция, много полезна и формация има в групата.
До сега сме правили две неуспешни инсеминации във Варна (друго и не очаквах).
Мислих да кандидатсвтам по фонда, но свкаш се разколебавам и мисля директно в Турция да си пробваме късмета. Имам чувстовото, че в България ще е само губене на време..три години мотаене по доктори и нищо.
До колкото разбрах първо се ходи на първичен преглед..а след това колко ходения ще имаме още? Или е по-добре да сме в Турция през цялото време на процедурата..някои двойки оставали по месец в Турция, други пътуват след пункция..
Как се поанират отпуски и болнични..предполагам се ходи постоянно да те следят, следователно трябвя да си там..

# 698
  • Мнения: 1 691
Момичета, за подготовка за ЗЕТ, какви лекарства ви изписват?

# 699
  • Мнения: 110
Момичета, за подготовка за ЗЕТ, какви лекарства ви изписват?

Аз бях на естрофем, а 5 дена преди трансфера почнах Пролутекс 2х1, преднол и супракс.

# 700
  • Мнения: 38
Здравейте момичета,

В началто на ноември 2021, ходихме при д-р Карлъкая за първична консултация и планираме процедура през април. Доктора ми изписа противозачатъчни, които ще изпия в месеца преди стимулацията. До тогава смятам да си пусна нови изследвания в БГ (хормони, спермограма, виросология, щитовидна жлеза, основните неща, защото старите са изтекли). Планирам престоя ни там и в тази връзка е и въпроса ми. Имаме куче, което няма на кого да оставим в БГ за цели 2 седмци и обмисляме да вземем с нас. Някоя от вас отсядала ли е на квартира с домашен любимец? Ако, да моля за препоръки. Как става минаването на границата? Какви документи изискват за кучето? Благодаря за отговорите

Здравейте, ако не ви е късно - давам ви информация от преди една седмица. Ние бяхме за стимулация с няколко кучета. Резервирахме през airbnb студио в един апартмент хаус, на 15 минути пеша от клиниката. На границата не е имало никакъв проблем, нито паспортите на кучетата са искали, само им се радваха. Малък проблем беше там на място, че е много пренаселено и няма никакви тревни площи, освен един парк на близо, който ние ползвахме за разходките.

# 701
  • Мнения: 41
Здравейте, искам да попитам тези, които са имали неуспешен опит при Д-р Карликая, имали ли са разговор с него за коментар на резултата и определяне на подход за следващия път?

# 702
  • Мнения: 60
Здравейте, искам да попитам тези, които са имали неуспешен опит при Д-р Карликая, имали ли са разговор с него за коментар на резултата и определяне на подход за следващия път?
Здравей! Ние имаме два неуспешни трансфера при д-р Карликая. Първия път говорих с Нигер по телефона, която ми предаде какво е казал док., което никак не ми хареса. Преди втория трансфер пак говорих с него и той обясни нашата ситуация с тежкия мъжки фактор. Това е и което ми каза след втория неуспех. Имаме още три замразени и живот и здраве планираме лятото трансфер и ако пак не стане ще сменяме клиниката. Лошото е, че изгубихме много време по клиники и тук в Лондон и две години в Турция, а аз вече съм на 35! Ще се борим обаче и се надяваме най-после да се случат нещата . Успех ти пожелавам и скоро положителен резултат!

# 703
  • Мнения: 41
Благодаря, успех и на вас!

# 704
  • Мнения: 251
Здравейте, момичета! Освен Хафиза има ли друг български координатор в клиниката? Писах и преди 3 седмици и така не ми и отговори.

Общи условия

Активация на акаунт