Любими комбинации от тахани?

  • 801
  • 4
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 9 919
Кои комбинации са вкусни според вас?
Говорим за лешникова паста, слънчогледова, бадемова, тиквени семки, орехова, фъстъчена (тази я избягвам по принцип - чувал съм че не е много здравословно да се прекалява).
- сусамов тахан.
Иначе го мажа обикновено на филии с малко мед.
ПП: Имам едно от кашу, но доколкото разбрах се правело с нещо - само не е кой знае какво.

# 1
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Обожаваме ги. Лешникова ядем всякак и без мед и с мед и с какао и всякак. Слънчогледовия тахан отдавна замени кравето масло вкъщи.
Фъстъчено масло ядем с фурми и банан

# 2
  • София
  • Мнения: 35 935
.............................

Последна редакция: нд, 06 дек 2020, 16:17 от denis.

# 3
  • София
  • Мнения: 1 244
Привет от мен! Flowers Hibiscus

Позволявам си да се включа в темата за тахана, тъй като е продукт който винаги се е ползвал в семейството ми! Ние използваме тахана като съставка на салати и дипове (напр. Баба Гануш, хумус и някои други ястия от азиатската кухня), а за директна консумация - разреден с малко вода и подсладен обикновено с мед (качествения тахан е доста плътен и безвкусен, т.е. не е особено приятен за ядене)! От двата вида тахан които съществуват (от белени и небелени сусамови семена) нашата любима комбинация в отговор на въпроса на Starrydream е смесването на тези два вида! Пишейки това бих искала да уточня, че пиша за тахана в неговия оригинален смисъл, неговото оригинално име (от арабски и иврит) и  неговия оригинален вариант (хранителен продукт получен чрез смилане на сусамови семена)! Посочените в поста на Starrydream хранителни продукти са различни видове масла, пасти и т.н., но не и тахани!

Хубав и успешен празничен ден! Flowers Four Leaf Clover

Последна редакция: нд, 06 дек 2020, 15:41 от nrgmama

# 4
  • Мнения: 1 201
Обожавам тахан, ММ също. И на двамата любим ни е слънчогледовия. ММ всяка сутрин хапва по една лъжица, аз напоследък си режа банан на шайби, мажа ги с тахан и ги слепвам...понякога добавям и кокосови стърготини. Чудесно замества всякакви купешки сладки и т.н.

Общи условия

Активация на акаунт