Плюсове и минуси на кварталите в София - 10-та тема

  • 38 974
  • 808
  •   1
Отговори
# 300
  • Мнения: 260
Хич  не е близо метрото от тази част на Света Троица, там е и доста шумно. По-хубавата част на квартала е южно от Сливница.

# 301
  • Мнения: 3 591
МС Вардар действително е по-близо. Аз си го представих до К.Величков, защото ползвах нея. Вардар е на половината разстояние, тоест двайсетина минути може би, пак не е ок за ежедневно ползване. Ако пък е в по-отдалечения край от Сливница, до Княгиня М.Луиза метростанцията ще е също толкова.
Моето мнение е да се търси жилище около парка, сред блокчетата до Енергото или до Арена. Има всякакво строителство в този микрорайон - панел, НС, стара тухла, ЕПК - което предполага да има и диапазон в цените - и по-евтино, и по-скъпо.

# 302
  • Мнения: 187
Не, че е толкова важно, но в интерес на истината разстоянието е около 1 км., т.е. 10-15 мин. пеша.

Моето мнение е да се търси жилище около парка, сред блокчетата до Енергото или до Арена. Има всякакво строителство в този микрорайон - панел, НС, стара тухла, ЕПК - което предполага да има и диапазон в цените - и по-евтино, и по-скъпо.
+1

Последна редакция: пт, 15 яну 2021, 21:03 от Irk@

# 303
  • Мнения: 27
Здравейте,

Обмисляме закупуване на апатамент на 4ти етаж, ново стоителство, в близост до плувен комплекс Диана и ул. Никола Габровски. Това, което ме притеснява, е че спалните гледат горе долу към улицата и се чудя, дали би било твърде шумно (може би са на 20тина метра навътре по една малка уличка)?

Ще се радвам, ако има някой, който живее в близост до ул. Никола Габровски да сподели отзиви? Как е трафика през нощта и дали е прекалено шумно?

Също така ще се радвам да споделите отзиви за Дианабад, като квартал?

# 304
  • Мнения: X
На един (например аз) ще му е шумно, на друг (например Аиша) ще му е ок дори на по-шумен  голям булевард. Затова моят съвет е, идете на мястото, застанете да кажем към 10 вечерта и слушайте как е. Пряк опит с Дианабад нямам, но  съм чувала, че е хубав квартал, но вероятно пак си зависи от конкретното място в него.

# 305
  • София
  • Мнения: 4 668
Тинтява ли е "малката уличка"?
Тя дублира трафика на ГМ Димитров. Де що има шофьор оптимист минава през нея за да икономиса от трафик.
През деня е върволица. Може би след 8ч вечерта пада трафика. Щото ГМ Димитров също се опразва.
Мен ме бъзикаха колегите, щото там правех 3-4ни изпреварвания. При 1 лента в посока. Ежедневно пътувах от там напът за работа.
Спокойна улица е Simple Smile

# 306
  • Мнения: 27
Тинтява ли е "малката уличка"?
Тя дублира трафика на ГМ Димитров. Де що има шофьор оптимист минава през нея за да икономиса от трафик.
През деня е върволица. Може би след 8ч вечерта пада трафика. Щото ГМ Димитров също се опразва.
Мен ме бъзикаха колегите, щото там правех 3-4ни изпреварвания. При 1 лента в посока. Ежедневно пътувах от там напът за работа.
Спокойна улица е Simple Smile

Улицата е Пимен Зографски

# 307
  • София
  • Мнения: 4 668
Ами не знам за нея. Би трябвало да е с по-малко трафик от тинтява. Но също може да се ползва за дублираща за трафика. Това вече някой от квартала трябва да каже.
Излиза точно на бензиностанцията. А оттам може да се влееш в Драган Цанков или да завиеш на ляво към тинтява и да минеш отдолу под моста.
Т.е. макар и малко, със сигурност ще има преминаващи не от квартала. (и бързащи).

# 308
  • Мнения: 27
Ами не знам за нея. Би трябвало да е с много по-малко трафик от тинтява. Все пак е вътрешна улица.

Може би да Simple Smile благодаря за отговора

# 309
  • Мнения: 18 639
Отидете привечер или много рано сутрин в почивн ден и вижте дали се чува метрото. Ако сте в горния грай на улицата сигурно няма да се чува, но все пак.
Иначе на мен уличката ми харесва - малка, има си пекарни, магазинчета, заведения, ще имате Била наблизо.
Паркирането не е лесно.

# 310
  • София
  • Мнения: 1 620
Според мен ул. Пимен Зографски не е натоварена. На нея имаше автосервиз, ММ караше колата там, ходила съм няколко пъти, според мен си е като квартална улица. Възможно е този блок да е върху  бившия сервиз Simple Smile

# 311
  • София
  • Мнения: 4 668
Трафикът, ако го има, е вероятно основно сутрин, между 8 и 9 сутринта.
Ако не сте ходили точно по това време до сервиза, няма как да се разбере.

# 312
  • Мнения: 19 027
Какво метро да се чува на ул. Никола Габровски?
Точно около басейна са прекалили със презастрояването. Това не ми харесва там.

# 313
  • Мнения: 18 639
Какво метро да се чува на ул. Никола Габровски?


Ще бъдат на Пимен Зографски, не на Габровски.

# 314
  • Мнения: 19 027
Да, де
 'В близост до плувен комплекс Диана и ул. Никола Габровски' е написала. Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт