Плюсове и минуси на кварталите в София - 10-та тема

  • 38 858
  • 808
  •   1
Отговори
# 315
  • София
  • Мнения: 16 053
Да, П. Зографски е натоварен сутрин и след работа. Сервиза го махнаха, уж щеше да е безплатен паркинг. Но  се оказва проект за нови блокчета. Н. Габровски е по-натоварен денонощно. Хвърчат от и за Ст. град. Но дали ще ви пречи -  само вие може да прецените. Добър съвет е да отидете сутрин и вечер и да проверите. А и нали и дограмата се води шумоизолираща.
Аз съм на самия бул. Г.М.Димитров, но не ми пречи. След час пик има много малко  движение на коли. Гр. транспорт вече е с нови автобуси и вратите не хлопат по спирките.
Квартала е приличен, строят се много нови сгради, има и магазини. Сега до метрото ще отварят голяма Била. 105 у-ще го водят добро, то ще ви е в района. Майките са доволни от 2те детски градини около него. Ние с дъщеря ми харесваме квартала много повече от бившия ни Лозенец.

# 316
  • Мнения: 19 018
Според мен за да избегнеш шума и мръсотията на Габровски, трябва да си поне на 100-150 метра, а тоя блок реално ще е на булеварда.
Плюсовете са близост до спирки на автобуси, аптеки, поликлиниката и парка. Кварталът е много зелен с хубави стари дървета, между панелките има много детски площадки..но не знам вече в какво състояние са. Ако санират в обозримо бъдеще най-старите блокове може да придобие вид, но вече блоковета са изключително грозни.
Т Маркет е на 5 минути, БМБ също, но той е сравнително скъп,... на 10 минути максимум е Фантастикото до х-л Вега.
Метрото е доста далече.

# 317
  • Мнения: 9 807
И аз мисля, че си е необходимо да се отиде лично - някои хора и най-малкият шум ги дразни, други не са така. Обиколете сутрин/вечер, извън часовете пик, събота и неделя. Все пак с работещо семейство основното е извън часовете пик и събота и неделя, когато хората са си в къщи.

# 318
  • Мнения: 19 503
Аз съм гледала апартамент на Пимен Зографски - но в частта му към метрото, точно срещу детската градина и училището. Минусите тогава - много голям трафик в пикови часове на тясна двупосочна улица. Отзад реката трябва да видите дали няма да мирише неприятно лятото. Паркирането е трудно без паркомясто. Плюсове - зелено и приятно, има Била на същата улица, метрото не се чува, и по брокерски описания точно в началото на улицата има предвидено изграждане на квартална градинка /подозирам, че това не е вярно/, а около реката се предвижда изграждане на линеен парк. Тинтява и Пимен Зографски се предвиждало да станат еднопосочни, за да се поеме трафикът по-безпроблемно. На мен кварталът и точно улицата много ми харесаха, не купих заради неуредени докрай документи на апартамента. Но сега с тези нови чудовища на кръстовището на Г.М.Димитров с хиляди нови хора и коли как ще е не зная. Нека Айша да пише като се населят има ли проблем. Според мен точно те прецакаха квартала и от тих, зелен и незастроен, близо до метро и парк започва да прилича на Борово и Стрелбище  в някои негови части. С тази разлика, че споменатите от мен поне имат повече магазинчета за удобство на живеещите.

# 319
  • София
  • Мнения: 16 053
Според мене хората от новите високи блокове няма да се пречкат по П.Зографски. Подземните им гаражи излизат директно на моя булевард. Но аз не съм критерий - ползвам гр. транспорт.
Да, говори се за градинка, както са казали брокерите. Но кога ще се реализира ...
Аз бих го купила апартамента. И да не ми харесва за живеене, веднага ще го лапнат на хубав наем. Но зависи и от документи, строител и подобни.

# 320
  • Мнения: 40
И моите наблюдения са подобни. Покрай 105-то сутрин, обед и вечер, когато се оставят/взимат наследниците, става тих (а на моменти и не чак толкова) ужас. Излизането с кола сутрин, особено посока Драган Цанков/ГМ не е от най-бързите. Свободното паркиране също е много на късмет, заради всичките концентрирани нови блокчета.

Върху частта близо до Диана/Никола Габровски имам по-малко наблюдения и са от преди година-две, изглеждаше ми една идея по-спокойно там. Относно шум от Габровски не бих се притеснявал - въпреки, че е основна улица, трафикът не е много плътен. На всеки 50-100м има или светофар, или пешеходна пътека, а и поради паркиралите автомобили винаги се ползва само по едно платно в посока и скоростта е ниска. 10-15 метра навътре мисля, че ще е напълно ОК за живеене.

# 321
  • Мнения: 18 559
Да, де
 'В близост до плувен комплекс Диана и ул. Никола Габровски' е написала. Simple Smile

E, и?
Сутринта чух камбаните на катедралата, която е на километри от Изток. На нея надземната част на метрото ще й бъде на 300 метра.

-------

ПС - да, рано или късно всички вътрешноквартални улички ще станат еднопосочни, което ще подобри трафика и ще се избегнат конфликтите заради трудното разминаване. Това е добре.

# 322
  • Мнения: 19 018
Не са 300, а  900 метра. То там ако се чуваше метро, жителите на квартала вече да са го зарили.

# 323
  • София
  • Мнения: 4 668

800 м

# 324
  • Мнения: 19 018
850 по права линия

# 325
  • София
  • Мнения: 4 668
Защо го мериш от габровски? Сградата 0 м ли е широка?


Ето, това е крайната точка. Дори на картата се вижда, че съм хванал само половината сграда като съм мерил. Реално е още по-натам.

# 326
  • Мнения: 19 018
Блокът, за който се пита не е ли този, който излиза на Габровски, не видях да се уточнява?
Но, ок, нека са 800 метра, не са 300.

# 327
  • София
  • Мнения: 4 668
Ами той е същия. Голям блок. Simple Smile

# 328
  • София
  • Мнения: 16 053
Май няма проблеми с шум от метрото. Имам близка в бл 59-63, на 50метра са от линията. Никой от блока не се оплаква, от околните също. Ако им пречеше до сега да са го спряли - те са много активни. Друго се сетих - през деня много от работещите в кулите на Софарма паркират по уличките около бензиностанцията. Но пък си тръгват и местата остават за живущите, които работят  на друго място. Във ФБ групата на квартала има призиви за зелена зона. За сега не се чува, но все някога ще стане.

# 329
  • Мнения: 18 559
Не са 300, а  900 метра. То там ако се чуваше метро, жителите на квартала вече да са го зарили.

Да бе, те пък ще ги питат дали има метро или не... Когато минавам наблизо, звукът е все едно камиони падат от небето. Хората свикват с всичко.

Общи условия

Активация на акаунт