Лазерна епилация и електроепилация – 8

  • 37 437
  • 737
  •   1
Отговори
# 180
  • Мнения: 10 263
BozSto, искам да те попитам възможно ли е в съседни нетретирани области с лазер, отделни косми да растата по-дълги. Давам пример - след махане под мишници, имам 1-2 косъма дълги около 2 см към бицепса ( грубо казано, към нея посокада речем). Там никога съм нямала косми, камо ли такив дълги. След лазера се появиха. Иначе имам по 6 процедури и съм изключително доволна. Свършили са си работата. Нямам какво да искам повече. Ходя веднъж годишно само, но и без него мога.

# 181
  • Мнения: 191
BozSto, искам да те попитам възможно ли е в съседни нетретирани области с лазер, отделни косми да растата по-дълги. Давам пример - след махане под мишници, имам 1-2 косъма дълги около 2 см към бицепса ( грубо казано, към нея посокада речем). Там никога съм нямала косми, камо ли такив дълги. След лазера се появиха. Иначе имам по 6 процедури и съм изключително доволна. Свършили са си работата. Нямам какво да искам повече. Ходя веднъж годишно само, но и без него мога.

И аз имам няколко такива "мигрирали" косми. Мисля, че беше коментирано това назад в темите.


Aко терапевтът е опитен и знае какво прави, неговата преценка е много важна при избора на параметри за работа.Вие може да не усщате болка ,но джаулите да са доста високи, и ако поискате по-високи стойности -това може да доведе до изгаряне.

Благодаря много!

# 182
  • Мнения: 10 263
Ох, забравила съм. Ако трябва да не ми отговаря тогава да не пълним с едно и също темата. Ще търся какво сме говорили.

# 183
  • Мнения: 191
Ох, забравила съм. Ако трябва да не ми отговаря тогава да не пълним с едно и също темата. Ще търся какво сме говорили.

А, не, аз нямах това предвид. Нека обясни човекът, ако знае. Аз просто оттук знам, че е възможно да се изместят така косми, но защо точно, не си спомням.

# 184
  • Мнения: 5 861
Пореден въпрос към по-опитните. Скоро бях на първа процедура на подбедрици и докторката ( уж докторка беше) ме попита, дали ме боли. Аз ѝ казах, че изобщо нищо не усещам и че може на доста по-висока степен да работи, а тя ми отговори, че не била изобщо ниска степента, ама то като за първи път да не била много висока. Не исках да споря, защото изобщо не съм веща по въпроса. По принцип в друго студио издържам и на интим доста висока степен с александритен лазер. Та, има ли право клиентът да каже, че иска най-високата степен, при положение, че няма болка или настройките зависят от други неща, които те взимат под внимание? Аз съм с много светла кожа и тъмни косми - подмишници и интим много добре ми се повлияха и болка има, но я понасям стоически и не е никаква драма.

Не, не става така. Simple Smile Мен са ме изгаряли към 10 пъти, както с диоден, така и с александритен лазер. От тези 10 пъти, в поне половината случаи не съм усещала почти никаква болка! Така че настройките далеч не зависят само от това, каква болка изпитваш. Като казвам "изгаряне", не си представяй нещо драматично, разбира се. Просто кафяви петънца, като "опърлена" стои кожата и след няколко седмици се възстановява напълно.

# 185
  • София
  • Мнения: 83
BozSto, искам да те попитам възможно ли е в съседни нетретирани области с лазер, отделни косми да растата по-дълги. Давам пример - след махане под мишници, имам 1-2 косъма дълги около 2 см към бицепса ( грубо казано, към нея посокада речем). Там никога съм нямала косми, камо ли такив дълги. След лазера се появиха. Иначе имам по 6 процедури и съм изключително доволна. Свършили са си работата. Нямам какво да искам повече. Ходя веднъж годишно само, но и без него мога.

Появата на косми по нетретирани зони няма общо с лазерната епилация.Просто са щяли да поникнат някога на това място рано или късно.
Теоретично е възможно лазерът да е "помогнал" , минавайки през това място и да е "събудил" някой фоликул.

# 186
  • Мнения: 438
И аз имам такива наблюдения. Имам порастнали и “почернели” косми, а бяха мъх. Някой по-рано беше обяснил, че реално, ако е по-слаб лазера/настройката, ги затопля само и ги “активира/събужда”. Още съжалявам за това, че си започнах лицето.

# 187
  • Мнения: 1 032
Минавам да кажа, че изпадаха космите от интима - към 12ти ден. Всичките паднаха, а те са много, само белите останаха. Малко е гадно - аз съм на 43, в косата нямам бели косми, но имам доста в бикини зоната и 5-6 във веждите🤢

# 188
  • Мнения: 948
И при мен след първата процедура окапаха доста. Но има участъци с пораснали по-дълги косми. Какво следва нататък? Докога се правят процедурите и космите изтънява ли, има ли такива, които не растат повече?

# 189
  • Мнения: 191
И при мен след първата процедура окапаха доста. Но има участъци с пораснали по-дълги косми. Какво следва нататък? Докога се правят процедурите и космите изтънява ли, има ли такива, които не растат повече?

При мен с всяка следваща процедура оредяват все повече, стават по-тънки и растат по-бавно. Космите растат на цикли и след първата процедура ще пораснат ново поколение косми, а някои се унищожават напълно. Това ми беше обяснено.

# 190
  • София
  • Мнения: 83
Минавам да кажа, че изпадаха космите от интима - към 12ти ден. Всичките паднаха, а те са много, само белите останаха. Малко е гадно - аз съм на 43, в косата нямам бели косми, но имам доста в бикини зоната и 5-6 във веждите🤢

За съжаление все още няма лазерна технология ,която да се бори успешно с бели косми.Ще трябва да ги третирате с други методи.Аз затова си правя на цялото тяло, че като побелеят ще е късно ,вече имам няколко по гърдите и ще си ги отглеждам :>)))

И при мен след първата процедура окапаха доста. Но има участъци с пораснали по-дълги косми. Какво следва нататък? Докога се правят процедурите и космите изтънява ли, има ли такива, които не растат повече?

Затова е препоръчително да се правят поддържащи процедури един път годишно.Но може и по-рядко, примерно ако не растат.Все пак това зависи от хормоналния статус на човека.

# 191
  • Мнения: 238
Med Pro Zion Laser - този лазер добър ли е?

# 192
  • гр. София
  • Мнения: 24
Med Pro Zion Laser - този лазер добър ли е?

Не. Китайски - нисък клас.

# 193
  • София
  • Мнения: 83
Med Pro Zion Laser - този лазер добър ли е?

Не. Китайски - нисък клас.

Силно в препоръчвам да не се пробвате с китайски апарати.Най-малкото ще си загубите парите.
Не се знае как действа на тялото.

# 194
  • Мнения: 22
Какво е мнението ви за пакетите неограничени процедури за 2 години за цяло тяло(с александрит), които се предлагат от някои студиа? Има ли смисъл да се инвестира в подобен пакет, като се вземат предвид броя необходими процедури и честотата на процедурите?

Общи условия

Активация на акаунт