Домашен глювайн и новогодишно шампанско в НЕМСКА тема 210

  • 22 837
  • 741
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: X
Не знам къде живеете и какво виждате, но аз нито познавам, нито виждам някой да си живее както си знае. Да се блъскат пък въобще. Друг е въпросът каква въобще е ползата от мерките и колко си мислят, че ще издържи народът и икономиката, като същевременно са оплескани поръчките на ваксините.

# 706
  • Мнения: 6 447
Точно това е - мерките не дават очаквания резултат.  Хората губят търпение. Краят му не се вижда.

Иначе около нас всички спазват мерките и препоръките. Дори много пътуващите по принцип, сега си стоят вкъщи. Никой от познатите ни българи не се прибра за Коледа.

Последна редакция: вт, 05 яну 2021, 11:37 от Mößbauer-Effekt

# 707
  • Мнения: 5 262
Няма да отворят магазините и ресторантите просто защото няма какво да отворят. Те практически вече не съществуват . Всички са на борсата . И докато са забранени това не може да стане явно.
Ако всички си живеехме по стро му тази тълпа на няколкото немски писи нямаше да я има. Тя щесе да е в Австрия, Италия, Франция, Испания, Португалия , ... и не на последно място Турция и Източна Европа.
Баварската тълпа може да е екипирана, но останалите тълпи на снимките ясно се вижда , че са по дънки, анцузи и обикн. маратонки или обувки.

# 708
  • Немция
  • Мнения: 6 875
Мерките като цяло дават резултат. В НРВ има известно успокояване. Но проблемът е, че имаше много празнични дни, през които се разчиташе на отговорността на хората.
Като цяло хората се съобразяват. И дори по пистите. Не съм видяла да са накачулени един върху друг.

Белла, не разбирам защо се дъвче едно и също... Няма как да се пусне всичко, както беше миналата година. Не само в Германия, а и в Европа, защото добре се омазахме всички.
За теб може вирусът да не е причина ежедневието да ни се преобърне надолу с главата, но за много други е.
Приеми и преглътни реалността.
Ще дойдат и по-нормални времена.

# 709
  • Deutschland/HE
  • Мнения: 5 421
В Хесен рядко вали сняг и дори само на ГросФелдберг (Таунус) да има сняг веднага стават ужасни задръствания и затварят най-горния паркинг, нищо по-различно от вчера. Хората са различно екипирани, децата най-вече са с шейни и търсят малък баир, за да могат да се спускат.
Около нас хората си останаха тук, дори познати студенти не се прибраха при семействата си, а са сами в общежитията. Съседите също не правиха големи събирания, както предни години (хървати са и са голяма рода тук и се събират по 20тина човека), германците и те кротко го даваха. За съжаление в нашия крайс инцидентса продължава да е над 200 Sad.

# 710
  • Мнения: 9 152
Моите впечатления са, че хората спазват мерките. У мое село всичко е замряло.
Оживление, бутаница, народ- няма.
В магазина ( където все пак виждам малко хора) хората са винаги с маски и спазват не само дистанция, но и всякакъв вид дискретност.
Познати българи и други чужденци, които живеят тук- всички си седят мирно и търпеливо в локдаун.

# 711
  • Мнения: X
Бибит, резултатът е супер съмнителен, първо защото по празниците не се е тествало активно, второ защото мерките работят само докато съществуват, което не може още дълго да продължи. Освен че сме социални същества, живеем и с пари, без тях не можем. А и нервите на никой не са от въжета. Едно нещо трябваше да направят като хората и то е ваксинацията, но уви, не върви и то заради политически решения или липса на такива.
Шпан продължават да го обстрелват и днес са му връчили въпросник, който приличал на обвинител акт. Между другото, конкретно заради негови действия увеличиха здравните осигуровки.

https://www.google.de/amp/s/amp.welt.de/politik/deutschland/arti … eden-zurueck.html

# 712
  • Мнения: 5 262
Бибит защото според мен хората се опитват и спазват правилата и страшно много ограничения, но все накрая те са виновни .

# 713
  • Germany
  • Мнения: 2 010
Вие пък ще кажете, че хората са една хомогенна смес, съвестна и отговорна. Хората са разни и разнообразни, един спазва, двама не, на трима въобще им дреме на шапката.

# 714
  • Немция
  • Мнения: 6 875
Софт, известно ми е, че по-малко се е тествало по време на празниците.
Но се вижда около мен, че хората са свили контактите си.
То е ясно, че реалният резултат ще се види тези седмици. Затова е и локдаунът.

Белла, аз не виждам обвинения, а призиви за спазване на мерки.
Като призивите не действат, дърпат шалтера. Grinning

# 715
  • в сърцето на един мъж...
  • Мнения: 10 664
Вчера бях в магазина, за да напазарувам за седмицата - половината бяха с маски под носа си, останалите се бутат като кочове. Еми мерси от такова спазване. Да не говорим, че една камара снимки от партита видях, както и разходки за ски.
А това за фризьора просто ще го подмина, защото според мен е безумен въпрос.
И да, хората са разнородни, не всички спазват. Сега ще стане ясно до края на тая и другата седмица кой колко си е седял в къщи и е спазвал мерки.
П.С. Вчера видях приятелка, която работи в болница. Питах е как е при тях. Каза - пълно е, няма място вече, скоро по коридорите ще ги слагат... Вие си правете изводите колко е добре да се ходи на ски или на почивка и колко се спазват мерки. И не говорим изобщо за старчески домове, тоя пример не е валиден.

# 716
  • Мнения: 5 262
Вие пък ще кажете, че хората са една хомогенна смес, съвестна и отговорна. Хората са разни и разнообразни, един спазва, двама не, на трима въобще им дреме на шапката.

дам ... така ще да е. един спазва пък на останалите им дреме на шапката ... много интересно как се очаква на някой да му задреме на шапката при положение , че каквото и да прави все той е виновен .
Гея това е ако допуснем , че изобщо мерките са ефективни и се прилагат за целевата група. А не дивашки.
И отгоре на това разликата в масовите събития сега и преди година е тоооолкова голяма. Вече масово събитие е стоенето на опашка в супермаркет и разходка с приятели. И при такова свиване пак да са виновни няколко човека? Които при това нямат никакъв допир със старчески дом ...
Смях в залата.
И изобщо да си дърпат шалтерите с всичките последствия от това. Да правят каквото си щат и да се оправят както могат с това.
Нали не за това е темата? Какво толкова обсъждаме? Дайте нещо по-така ...

Последна редакция: вт, 05 яну 2021, 13:21 от bella_ciao

# 717
  • Мнения: 1 465
То не е по- така,но все пак ме интересува в момента! Stuck Out Tongue Winking Eye
Детето има от 2-3 години така наречената "Кератоза пиларис" ,кожата е на малки пъпчици,които не сърбят,но са грапави! Аз имам такава кожа в горната част на ръцете,но при детето е дори по лицето.Ходили сме на дерматолог,личния лекар също казва,че е само козметичен проблем и нищо! Зимно време се влошава,ползвахме Ла Рош кремове,но без успех! Някой сблъсквал ли се е с този проблем "гъша кожа"?

# 718
  • Мнения: 6 447
Средният ни син има такива петънца по кожата. Козметичен проблем било, мазни кремове локално - това ни препоръчаха лекарите на нас. Петната се местят, едни изчезват, други се появяват.  С крема не е дисциплиниран,  маже се рядко.

# 719
  • Deutschland/HE
  • Мнения: 5 421
Дъщеря ми има по ръцете, над лактите и лятото ходихме в България при дерматолог по друг повод, но той видя и този проблем и изписа един крем за правене, препоръча измивен гел и крем на CeraVе, от серията за груба кожа, имаше и един крем на ЛаРош с много висок % урея (сега не мога да намеря опаковката). При дъщеря ми има подобрение от това мазане, в началото беше редовна, но като стана по-хладно и я домързява.

Общи условия

Активация на акаунт