Домашен глювайн и новогодишно шампанско в НЕМСКА тема 210

  • 22 866
  • 741
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: X
Интересното е,че полицията дойде,снима и си тръгна-нито се приближи,нито направи на някой забележка... Беше странно,полицаи-папараци! Joy

Не е странно. После правят лицево разпознаване. И пред Бундестага полицаите така снимаха, не скачаха да арестуват наред нахлуващите в сградата.

# 691
  • Мнения: 5 262
Дам ... май ще бъдат жертвани децата. Отново. В същност от тях печалба няма . Защо да се влагат пари в пречистватели на въздух и подобни екстри в училищата ? Но както потрбителка по-горе написа за нейните деца разлика във ваканцияата с локдаун и без няма ...само някакви 5 дена разлика до сега. Какво толкова. Та май за някои е все тая наистина. Страшна масовка. Напомно ми един израз от едно време и той беше нещо с пролетариата. Май беше разцвета на пролетариата или нещо подобно. Не помня точно...   

По повод снимките по пистите. Доколкото знам пистите са частен имот. Или нает. Т.е. самото присъствие на тях без разрешение е мисля Hausfreidensbruch . Особено ако пред тях има маркировка като бариера, лента или друга подобна или пише затворено. 

И аз се чудя защо полицията е правила снимки, като на всякъде на пистите сложиха камери още миналата седмица.
Затова препоръка от мен е да се движите по пътеките , които не са частна собственост и не са дадени под наем. Т.е. официалните вандервеге.

Ама дали това е за темата или не ... не знам.

За зъбите нямам и идея какво точно се прави и как се нарича. Оставила съм го на самоуправление на тийна. Ходи си човека вече 3 та година на термините . Мерят , правят , слагат, чистят ... понякога го пращат на зъболекар доколкото знам. При нас идват само сметките. Голяма цифромания е това нещо и ми се вижда безкрайно . Ние само диспечваме сметките насам натам .

Най-хубавото на локдауна е , че взех 130 км. за 0 време. Само аз , камионите и няколко други на магистралата.
Много гот.

Последна редакция: пн, 04 яну 2021, 22:28 от bella_ciao

# 692
  • Мнения: 9 152
Ама как ли пък ще ми забранят да ходя на пистите,при положение,че живея на 5 минути пеша от тях!!! То това остава...
Иначе сняг има колкото щеш в Алпите! Nature Snowflake
Катерица,и аз се замислям за онлайн поръчка,но се колебая между 2 размера, 20 или 24 Zoll-а.Детето е 128 см. и исках да пробваме.
Виж ако искаш, в този сайт има насоки за изчисляване на размера на рамката.
И ние се колебаехме, предпочитаме да мерим. Но предвид обстоятелствата, рискът си струваше. А и ако не си доволна, винаги можеш да върнеш поръчката.

https://www.fahrrad.de/rahmenberechnung.html

# 693
  • Мнения: 6 482
Ще изчакаме утре да видим как ще ни сурвакат.

Пистите са затворени от 2 дни, имаше го във всички новини.

# 694
  • Мнения: 5 262
да. затова само по пътечките. защото полицаите с моментни снимки няма да ти направят проблем, но могат да натиснат собственика, наемателя на имота че на него има непозволено събиране на хора и той ако предварително си е обозначил имота за затворен да направи анцайге. но до това няма да се стигне. прекалено е скъпо за разпознаване на образи. Няма убийство или подобно престъпление. Та само ако те спипат намясто и ти пишат акт на място. Според мен друго няма опасност.
Ние за късмет си имаме сняг , но не е толкова много като по планините. Да видим дали няма и ние да се подмамим да участваме в събитията.

# 695
  • Мнения: 1 470
Специално тази писта не е била затваряна,просто имаше табела,че общината в момента не я поддържа и не носи отговорност! Но бариери или забрани не е имало!

# 696
  • Германия
  • Мнения: 8 102
Пепеляшкин днес ми нашока канчето, показвайки репортаж в новините, как коли задръстили кръстовища и линейките не могат да минат. Това като реакция на моето мърморене да оставят хората да ходят на пързалки и чист въздух.

# 697
  • Мнения: 5 262
Специално тази писта не е била затваряна,просто имаше табела,че общината в момента не я поддържа и не носи отговорност! Но бариери или забрани не е имало!

Ами за тази специално писта може да не важи да е частно поддържана и пр. т.е. не се знае. ако искаш да знаеш точно питаш в общината. Аз не бих се тревожила от моментни снимки на полицаите.

pepelyashka ако бяха пуснали хората да пътуват във ваканция нямаше да има подобно нещо.  Според мен повечето с шейните на пистите изобщо не са немци. Немците ще са по-екипирани и няма да са по маратонки и дънки с шейната . Хората просто не могат да стоят непрестанно на дивана и да ядат.

# 698
  • Мнения: 9 379
Поне имате сняг и писти. При нас само дъжд и кал, а и кола нямаме. Трябва с градския транспорт до парка.

# 699
  • Мнения: X
Да, по новините гледах, че затварят след Винтърберг още един град..като гледам колко народ се е изсипал последната седмица. Аз затворени по къщите и страдащи хора не виждам.

# 700
  • в сърцето на един мъж...
  • Мнения: 10 718
Аз пък не виждам за какво е това мрънкане, че са ни затворили, като народа не се спря. Ама никъде не се спря. Непрекъснато има народ, който си пътува за България, през пост са въпросите дали има карантина. А тук да не говорим що народ се изсипа по ски пистите. Една камара познати са снимани по ледовете, зад тях се вижда колко е празно. Та честно казано ми писна аз да седя в къщи и да спазвам правилата, да се чудя ще ме затворят ли или не, а останалите да се съдират да обикалят и да се тъпчат насам натам. Не ми липсват ресторантите, не ми липсват и магазините. Липсват ми кина, концерти и да се прибера при майка ми. Обаче докато има безотговорни същества, няма как да стане тая.

# 701
  • Германия
  • Мнения: 8 102
При нас горе затварят Оберхоф, най-вече за да опазят отборите и организаторите по време на СК по биатлон. Разбираемо е все пак.
 

# 702
  • Мнения: 5 262
Гея според мен проблема не е в хората, а политиката не е наред. И е от преди да завали снега и докато все още повечето допускаха ефект от мерките и се съобразяваха. Като гледам какво пишеш обаче вече много не вярват изобщо . Първо както разбирам проблема на общините е в задръстванията , а не че някой от разхождащите се ще хване вирус . Второ за пътуващите в чужбина, тъй като много от нас имат майки, си има мерки и те са карантина. Трето защо пуснаха транспорта от Англия, ако има толкова голяма опасност? Това са няколко десетки хиляди камиони из цяла Европа ежедневно. И четвърто защо ваксината за работещите в медицината и старческите домове е личен избор, а ходенето на фризьор е забранено? И доста други въпроси като например защо вече ваксинираните да не могат да идат на фризьор ?
И за движението на хората да сложат още мерки ефекта ще е още по-голямо отричане. Защото проблема не е в тях, а в старческите домове https://www.handelsblatt.com/politik/deutschland/corona-massnahm … -70/26767836.html

Ето , вече го наричат корона рецесия ... https://www.welt.de/finanzen/article223742260/Jobboom-Das-Ende-d … Arbeitsmarkt.html, гледах в друга статия обсъждат работа след 67 годишна възраст  ...
И в момента продължават да натискат останалите на работа и работодателите, които са и без това на ръба. Специална отпуска за децата , хоум офис заради децата , здравните осигуровки, съсипани клиенти и какво ли не  ...
Доста се чудих на каква е ползата да се съсипят нещата до такава степен и мисля, че я разбирам. За себе си.
Както някой по-напред каза. Темата не е за това. Дайте да обсъждаме зъболекари за децата и подобни . Другото няма как да оправим .
Може да се обвиняват хората помежду си, но няма да стане по-добре.

Последна редакция: вт, 05 яну 2021, 07:48 от bella_ciao

# 703
  • Мнения: 1 470
Моите лични наблюдения са,че не можеш да спреш тези баварски селяни да не си изкарват децата по писти и роделбани,че не можеш да ги спреш да не ходят на църква ( месите им са с оркестър и въобще всичко си е по старо му) и като цяло си правят каквото искат! Въпреки,че са с шейни ,всички са чудесно екипирани и се радват на природата! Може би в големите градове е друго,но тук на село хората си живеят както си знаят!

Последна редакция: вт, 05 яну 2021, 09:10 от sunny:*kiss

# 704
  • Мнения: X
Всички си живеят както си знаят, блъскат се, на никой не му пука. Разликата е, че са затворени магазини, ресторанти и тнт..приват повечето нищо не спазват.
А това защо ваксинираните да не можели да отидат на фризьор сериозен въпрос ли е? Надявам се силно да няма такива разделения за вбъдеще.

Общи условия

Активация на акаунт