Домашен глювайн и новогодишно шампанско в НЕМСКА тема 210

  • 22 839
  • 741
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: X
Където аз живея всичко живо се бута, в магазина буквално са ме избутвали отпред и отзад..бяха ме заклещили, един иска картофи, другия посяга към нещо друго..така е навсякъде тук и ако си еотворено както беше до скоро всички щяха да продължават да се блъскат. В мола имаше тройно повечя хора от обикновено. Въобще и приват хората си се срещат като чета из групи, говоря по телефона и тнт..

# 721
  • Мнения: 5 262
А ти Реина какво правиш насред търпаната при картофите точно в час пик и не мислиш ли, че и другите същото си мислят за теб ... че се буташ посредата да те заклещит чак.
Айде стига с тази малоумщина как всички са в супермаркета , които преди са били по летища, дискотеки, партита , ваканции, музеи , зоопарк и пр. и как всички са виновни . Рисковите групи какво правят в час пик в супермаркета , а не помолят някой да им напазарува? Ама е по-интересно да се поразходиш ? За сметка на всички. И пак не са съвсем отговорни. И те не го искат това. Една възрастна жена беше в шок , като си видяла вниците детето със сълзи я попитало Бабо ... ако сега те прегърна наистина ли ще умреш ? Защото учителя ни каза така .
Може ли да обясниш нещата на децата така????!!!! И изобщо работа на учителите ли е това ? Побъркаха хората !
Аз не мисля , че сега е момена хората да се разединяват , да се сочат един друг с пръст и да се клюкарят за глупости.
Сега ситуацията не е в ръцете на купуващите си картофи, а е много по-сериозна, в ръцете на политиците е и да медиците и на учените ... и ако те не успеят да си свършат работата вината е у тях.
Сега се налага да сме наистина солидарни и то не на дребно.
Стига глупости и комплексарщина, моля.
Дайте нещо друго в темата. Нещо приятно и интересно.

# 722
  • Мнения: X
Четете ли, че ни готвят Ausgangssperre? Има и предложения в градовете с 200 на 100 000 случая хората да имат право да се движат в радиус най-много 15 километра.

# 723
  • Мнения: 6 447
Да, на новинарския канал съм постоянно, докато готвя или работя.

Официалните призиви за гражданска бдителност и докладване на непослушните ме възмути много, беше отвратително. Разделяй (обществото) и владей. Май споменах, че ми разказаха потресаващи случаи за докладвани и санкционирани,  и то от близки, приятели, роднини.  Хората се възмущават,  но и внимават и се пазят много. И се подозират.  Идиотия.

Последна редакция: вт, 05 яну 2021, 16:48 от Mößbauer-Effekt

# 724
  • Мнения: X
Пълна идиотия стана наистина всичко, но аз и от германски ръководители друго не очаквам.

# 725
  • Мнения: 9 356
Имали някакви новини за училищата, че досега бях на работа? Или утре ще се решава?

# 726
  • Мнения: 11 314
Това на мен ми напомня сериозно на политиката на 3 райх с преследването на евреите. Вече започвам сериозно да се притеснявам за здравомислието на обществото тук.
Точно разделяй и владей под страх.

# 727
  • Мнения: 6 447
Имали някакви новини за училищата, че досега бях на работа? Или утре ще се решава?
Още нищо. Всеки момент се чака пресконференцията.

# 728
  • Мнения: 9 356
Благодаря.

Ние явно водим доста затворен живот, защото въобще не ме е страх, кой къде ме е срещнал и видял.

# 729
  • Немция
  • Мнения: 6 875
Ние явно водим доста затворен живот, защото въобще не ме е страх, кой къде ме е срещнал и видял.
И ние сме така в момента.

Досега нямахме големи ограничения с придвижването на хора в рамките на Германия, за разлика от други европейски държави. Но се видя, че щом хората не искат да се самоограничат, ще им го наложат отгоре.
Споко, това е временна мярка.

Интересно ми е как ще се контролира?

# 730
  • Мнения: X
Бибит, ти до дупка ще защитаваш всичко немско.🤫😆

# 731
  • Немция
  • Мнения: 6 875
Тъй, тъй, какво съм защитила?
Grinning

Приемам спокойно нещата.

# 732
  • Мнения: X
Училищата могат да отворят най- рано на 1 февруари и то при значително подобрение на ситуацията. За ДГ още не се знае.

https://www.n-tv.de/panorama/15-56-Schulen-sollen-erst-im-Februa … icle21626512.html

# 733
  • Мнения: 6 447
Движим се в различни кръгове, живеем на различни места, имаме различни професии. Нормално да виждаме нещата различно.

# 734
  • в сърцето на един мъж...
  • Мнения: 10 666
И аз съм на мнението на Бибит, и по същия начин не се притеснявам къде ходя.
Бела, аз магазините и не в час пик не съм ги виждала празни. Вчера излязох да напазарувам, че свършихме всичко прясно в къщи. Беше относително спокойно и пак имаше хора без маски и такива, дето се бутат. А днес, пред факта, че утре е почивен ден, отново полудяха. Не се наядоха, не се напиха... За един ден толкова не могат да се спрат. Ходих да ми правят тест заради работата, хранителните магазини са фрашкани.
П.С. Кога точно е пик часа, че да знам кога да не се бутам? Защото работя от 8 до 3 или 4 и все има хора като вляза.

Общи условия

Активация на акаунт