Нашите любими торти – глазури, покрития и фигурки за тях – 140

  • 63 212
  • 750
  •   1
Отговори
# 570
  • София
  • Мнения: 4 711
Добър вечер!
В неделя на 5 февруари аз и синът ми имаме рожден ден и следователно аз ще правя тортите, но въпроса ми е свързан с фотодекора и се чудя дали и откъде и ще мога ли въобще аз да го залепя.... Как се лепи, какво се прави?!

# 571
  • Мнения: 439
Привет, майстори! Имам мазохистичната идея да приготвя всичко за първия рожден ден на детето ми, включително тортата. Харесала съм украса с един голям рак от фондан отгоре. Притеснява ме, че ако е само фондан ще е много тежък и ще потъне. Нямам представа какво може да ползвам за тялото, което да обвия с фондан. Между другото работила съм веднъж по спешност и много аматьорски с такова нещо. Поводът е лятото и общо взето търся източници на информация, за да натрупам знания (а защо не и опит). Гледах видеа в ютуб, но са с малки фигурки. Също предложения за блатове и крем за стабилна торта, но да няма мед (бях решила любимата френска селска, но не смея заради детето). Няма да обвивам тортата във фондан.

# 572
  • при палмите и алигаторите,FL
  • Мнения: 1 001
Не съм майстор, но да си кажа :

Аз бих направила две торти, туй за да ти е по лесно  Simple Smile

За гостите селската торта, щом ви е любима.
За детето торта рак. Бисквитен салам  охладен в подходяща форма и покрит с фондан ще стане чудесен рак. Варианти за направата на рака има много.

# 573
  • Мнения: 10 210
Може ли да бъде "съживен" позастарял и втвърден фондан?

# 574
  • София
  • Мнения: 4 711
Фото декор на торта, кога може да се сложи най-рано ако тортата е влажна?

# 575
  • при палмите и алигаторите,FL
  • Мнения: 1 001
Може ли да бъде "съживен" позастарял и втвърден фондан?

Пробвай като с пластелин, да го поомесиш с ръце. Нямам идея дали ще се получи.

# 576
  • Мнения: 2 820
Може ли да бъде "съживен" позастарял и втвърден фондан?
Пробвайте на слобо в микровълновата да се загрее .

# 577
  • София
  • Мнения: 454
Търся сполучлив крем за измазване и крем за украса на торта, но да са с крема сирене.

# 578
  • Мнения: 495
Здравейте,
може ли да ме насочите към сполучилива рецепта за торта с медени блатове и плодове т.нар.тарт кейк? Спряла съм се на тази рецепта:Притесненията ми са основно крема да не задържи горните блатове и всичко да грохне или ако успеят блатовете да се задържат на мястото си, да не се наложи да тортата се реже с флекс, т.е да стане твърда и трудна за рязане? Признавам си, не съм яла такава торта, но ми изглежда симпатична.

# 579
  • София
  • Мнения: 215
Привет, майстори! Имам мазохистичната идея да приготвя всичко за първия рожден ден на детето ми, включително тортата. Харесала съм украса с един голям рак от фондан отгоре. Притеснява ме, че ако е само фондан ще е много тежък и ще потъне. Нямам представа какво може да ползвам за тялото, което да обвия с фондан. Между другото работила съм веднъж по спешност и много аматьорски с такова нещо. Поводът е лятото и общо взето търся източници на информация, за да натрупам знания (а защо не и опит). Гледах видеа в ютуб, но са с малки фигурки. Също предложения за блатове и крем за стабилна торта, но да няма мед (бях решила любимата френска селска, но не смея заради детето). Няма да обвивам тортата във фондан.
Защо не пробваш с фигура от стиропор ,или виж ето това , с него знам ,че се правят обемни фигури
https://m.youtube.com/watch?v=gzhHpm5Yc5c

# 580
  • Мнения: 1 167
https://www.torti-fenikstur.com/image/cache/data/Roza-900x600.png

Можете ли да ми кажете рецепта за крем, от който мога да направя подобни рози, а също и хубава боя (ако има значение жълта и/или розова)?

# 581
  • Мнения: 1 511
https://www.torti-fenikstur.com/image/cache/data/Roza-900x600.png

Можете ли да ми кажете рецепта за крем, от който мога да направя подобни рози, а също и хубава боя (ако има значение жълта и/или розова)?
С швейцарски маслен крем се получават добре такива рози.

# 582
  • Мнения: 426
Моля за съвет.
Направих торта на два етажа. Всеки път на първия етаж слагам сламки за опори, но и този път тортата се напука. Долния етаж е измазан с маслен крем, добре стегна, но при транспортирането се спука. Втория етаж, го направих от блат за руло, за да е по лек.
Снимка на тортата
Скрит текст:
Тази стойка, дали ще помогне:
Скрит текст:
Правя торти само за семейството и детето въобще не му направи впечатление, но на мен не ми харесва.

# 583
  • Мнения: 5 998
Фи_Фи, аз съм правила торта цифри по тази рецепта, като съставките на крема бяха същите, само количествата промених. Тортата беше без грешка, издържа и транспортиране 80 км.
https://www.irenkata.com/archives/2513
Ето я моята

# 584
  • Мнения: X
Здравейте!
Не е за торта, но търся рецепта за едни сладки/пастички крушки. Продаваха се във Велико Търново и региона.
Представляваха две слепени пандишпанови бишкоти (така го помня, но бяха доста сочни с формата на круша и дори издути в долната част). Кремът по средата по-скоро маслен крем, но много лек. Имаше някаква есенция в него, но не мога да доловя по детските си спомени каква. Така слепена пастичката беше потопена във вече по модерному "айсинг", който беше по-скоро приятно дъвчещ се. Не знам защо си мисля, че имаха и сироп самите пандишпанови бишкотки, защото в долната част на крушата бяха невероятно сочни. Само да поясня, че отгоре в никаъв случай не е било фондан, беше си глазура от пудра захар, но не се начупваше при отхапване, оставаше мека.

Общи условия

Активация на акаунт