HPV - нова връзка

  • 6 268
  • 41
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 2 925
Може би си права. На мен ми правиха колпоскопия заради ракови или предракови клетки и тогава изследваха щам и казаха, че го имам. Клетките обаче ги откриха при обстоен преглед, след абнормален пап тест. Мъжът ми не е имал проблеми. От години не ползваме презерватив. Значи и той го има. Дори може и той да ме е заразил. Ваксината е срещу други щамове, но при вече заразени е ниско ефективна. Има смисъл от нея, но да се направи, когато си млад.

# 31
  • Paris, France
  • Мнения: 14 018
От години не ползваме презерватив. Значи и той го има.

Не, изобщо не значи, че и той го има или, че те е заразил. Не всеки човек хваща такива вируси. Зависи какво е състоянието на имунната система когато влезе в досег с вируса, а също и дали генетично е предразположен.

Не е добре да правиш секс без презерватив, особено като не искаш деца. Това, че са ти изрязали или изгорили атипичните клетки не значи, че не можеш да хванеш същия тип отново, в останалите клетки или не може да хванеш друг тип. Щом си имала веднъж си предразположена и трябва да внимаваш.

Възрастта е също фактор. Във Франция втория пик е при 46-52 годишните. 10 години преди менопауза лигавицата почва да изтънява и да става суха, а триенето е травма.

Трябва да си следиш нивата на фолат и  B12. Ако си в недостиг клетките почват да се изменят и без вирус. Аз имах недостиг, нямам намерени такива вируси засега, нямам изменения, но Б12 е важен и недостигът ми направи бели в други области.

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/18179156/#:~:text=Conclusion%3A% … %20balanced%20way.

Виждала съм ненормални PAP smear на жени без намерен вирус и с нива на б12 по-високи от моите.

За ваксината - и аз съм на 50г. Никой никога не ми я е предложил и не съм я слагала. Не съм я проучвала. Те и другите типове са гадни.

# 32
  • Мнения: 4 518
За мъжете не е опасен. Аз го имам, както и повечето хора.
Не може да се отстрани. За дамите е опасен. Предизвиква рак.
Редовно изследване му е майката! Открива се чрез цитонамазка.
На мен една от личните лекарки ми препоръча ваксина. На въпроса ми: ще изчезне ли? Тя отговори с: не.
Тогава, защо по дяволите да се ваксинирам?
Дори и идея си нямам, кога съм се заразила. Вероятно на младини. Имам 2 деца и съм на 50 години.
Претърпях и лечение за отстраняване на ракови клетки преди няколко години. Засега няма рецидив, но знае ли човек.

Цитомамазката не открива вирус. Тя открива предракови и ракови изменения по повърхността, от която е взет секрет. Добра цитонамазка не означава липса на вирус. Изменения може и да има при липса на витамин Б12, но без наличие на вирус.

Изследването за HPV е HPV типизация.

Изобщо не е вярно, че тези вируси не са опасни за мъжете. Намирани са в ракови тумори на бял дроб, на гърлото и главата, на простатата. на тестисите май. Пуснете HPV lung cancer, HPV prostate cancer, HPV и някакъв друг рак и гледайте какво излиза! Ще се хванете за главата.

Някакви щамове предизвикват и склеродерма - кожата склерозира и не може да се възстанови. Чупят се кости, бавно започва да стиска вътрешностите. Брррррр.

92% от мъжете с бавни сперматозоиди имат такъв вирус в сперматозоидите според бившата ми съквартирантка. Вирусът ги прави тежки и пречи да се движат. Е, поне не могат да имат деца 🤩😻, дето викаше една приятелка.

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3982419/

Ваксината може да предпази от други типове, може би и затова я препоръчват. Някои хора носят по 5-10, че и повече типа.
Яката работа...

# 33
  • Боса по асфалта вървя си ...
  • Мнения: 20 833
Май най-добре никакъв секс, никаква орална любов и никакви целувки. Така се избягва целия спектър от всевъзможни зарази.....

# 34
  • Мнения: 166
А правили ли сте имунотарапия? Защото много хора след нея вече го нямат вируса ... изчистили са го Simple Smile
Не е вярно, че си остава до живот може да се илимирам, ноо трябва да има силна имунна защита и да се внимава при полов акт, защото ако и партнъора го има просто си го прехвъряте като пинг понг...

# 35
  • Мнения: 2 925
Правих да. Започнах да се храня нормално и качих толкова кила, че започнаха да ми се смеят и белите гарги. Joy
Ама сега съм отново отслабнала и трябва отново да внимавам. Партньорът ми вече не ми е партньор, та играта на пинг-понг спря, ама викате не ми е позволен повече секс.Disappointed Relieved
Ами аз направо да си поръчвам един лакиран сандък и да вампирясвам! Smiling Imp

# 36
  • Мнения: 6 577
Скрит текст:
Правих да. Започнах да се храня нормално и качих толкова кила, че започнаха да ми се смеят и белите гарги. Joy
Ама сега съм отново отслабнала и трябва отново да внимавам. Партньорът ми вече не ми е партньор, та играта на пинг-понг спря, ама викате не ми е позволен повече секс.Disappointed Relieved
Ами аз направо да си поръчвам един лакиран сандък и да вампирясвам! Smiling Imp

Що па лакиран? И само рендосан ще свърши работа, мисля?

# 37
  • Мнения: 166
А правили ли сте имунотарапия? Защото много хора след нея вече го нямат вируса ... изчистили са го Simple Smile
Не е вярно, че си остава до живот може да се илимирам, ноо трябва да има силна имунна защита и да се внимава при полов акт, защото ако и партнъора го има просто си го прехвъряте като пинг понг...

Ааа без секс не може ... Stuck Out Tongue
Сега идеалния момент, когато го няма този пинг понг да се изчисти този вирус. Wink
За колко време правихте имунотарапия и каква беше тя?
Четох за AHCC, че може да го изчисти на 3 месеца, но 3000мг на ден ми се струват множко и при този корона вирус със силен имунитет е опасно ...

# 38
  • Мнения: 2 925
Що па лакиран? И само рендосан ще свърши работа, мисля?

По-луксозен е. Simple Smile
Майтапът настрана! Докторката каза, че не съм прокажена и мога да си продължавам спокойно секс гимнастиката. Мъжете се разболяват изключително рядко 1/1000 от нещо свързано с вируса и 85 % от сексуално активните индивиди го имат в организма си под една или друга форма. Тъй, че ако някой умре, то ще съм само аз.
Ааа без секс не може ... Stuck Out Tongue
Сега идеалния момент, когато го няма този пинг понг да се изчисти този вирус. Wink
За колко време правихте имунотарапия и каква беше тя?
Четох за AHCC, че може да го изчисти на 3 месеца, но 3000мг на ден ми се струват множко и при този корона вирус със силен имунитет е опасно ...
Не съм правила имунотерапия, пошегувах се.
Ходих в продължение на 5 години на редовни гинекологични прегледи, докато докторката каза, че можело да спрем. Нямам си и идея сега имам ли го или не.

# 39
  • Мнения: 3 118
Равена, за жени след менопауза може да се спре със цитонамазките и прегледите, но аз те съветвам да си ги продължиш. Имах колежка, която се разболя преди 2 години от рак на шийката, а е пенсионерка от поне 7 години. Особено щом си имала проблем и преди. Настояваш си за цитонамазките  и точка.

# 40
  • Paris, France
  • Мнения: 14 018
Равена, за жени след менопауза може да се спре със цитонамазките и прегледите, но аз те съветвам да си ги продължиш. Имах колежка, която се разболя преди 2 години от рак на шийката, а е пенсионерка от поне 7 години. Особено щом си имала проблем и преди. Настояваш си за цитонамазките  и точка.

Абсолютно невярно и опасно твърдение. Тук предлагат тест за HPV и ако е отрицателен за всички типове, след менопауза може да се прави PAP веднъж на 10 години, но според мене е добре да се прави по-често. За жена, която има нови партньори всяка година тест трябва да се прави всяка година  За прекарала изменен ия на клетки тестовете също са всяка година.

Не си играйте със здравето дори и досега да не сте имали такъв вирус или лош ПАП. Може да ви коства живота.

Ravenna,  не е нужно да спираш секс, но трябва да внимаваш и да ползуваше презервативи винаги. Защо да се излагал на рискове от всякакви инфекции.

85% от хората може и да носят някакъв HPV, но едва ли е от опасните 16, 18 и не помня още какви.

Имахме един касапин в месарницата, който работеше с ръкавици. Разказа ми, че ай свали ръкавиците,ай целите му ръце стават в красавици които хваща от месото. Изчезна и един ден го видях на улицата и ръцете му бяха ужасни- целите в израстъци. В отпуск бил и не можел даже да се изкъпе  Останалите работещи в месарницата никога не са хванали нищо такова. Значи е до човек. Нещо такова,но по длани и целите пръсти:

https://www.karger.com/Article/FullText/509526

# 41
  • Мнения: 2 925
Разбира се, ползването на кондом с различни партньори е повече от задължително!
Аз съм си позволявала само с бившия ми, с който оцеляхме заедно 28 години, с никой друг. Моята докторка каза пап на 3 години, ама мога да я изнудя за по-ранен. Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт