Нова седмица,изпълнена с училищни трепети!

  • 4 956
  • 121
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 9 878
Съжалявам,че съм ви разстроила,може би трябваше да се укротя малко преди да седна да пиша,а аз с идването от градината седнах и си казах всичко.Още веднъж извинявайте,но и съм ви много благодарна за милите и окуражаващи думи.Не зная,непоправимия оптимист в мен все още се надява,че доброто у хората все пак ще проговори,надеждата ми е доста силна.Откакто сме в Плевен все ме гони някакво предчувствие за нещо добро,дано ме настигне най-накрая Wink.Но наистина отдавна не съм се чувствала толкова безсилна,даже май взех да се разболявам,откакто сме се прибрали повръщам и все ми е лошо,даже легнах и спах наобяд,а това не е добър признак.Сега обаче трябва да се стегна,че Бубка усеща и цял ден иска да я гушкам и целувам,явно вижда,че нещо става .

# 46
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 540

Аз отначало настоявах в логопедичната, но после като ги гледах как са се насъбрали в стаята 4 лелки - пазарски тип - и това ми било логопеди!!! Не ми харесаха! За децата човек трябва да има подход и разбиране, всяко дете е различно, не само специалните, а всички деца имат индивидуалност.


Аз пък логопедката я взех за чистачка Blush

krasi 76 , Наталия ходи в края на юни 2 седмици, не й е за пръв път. Тогава я водих за час и половина и беше същото мрънкане. Че тя сестра й я е гледала за много повече време!

# 47
  • Мнения: 3 698
Валенце, дано скоро персонала открие какво прекрасно детенце е Буби и започнат да я разбират.С вас сме и стискам палци нещата скоро да се наредят Praynig.

Любознателна, дано и при вас нещата се наредят, те г-жите едва ли ще спрат да мърморят, но поне Наталийка да свикне и ти да си спокойна че е добре  Hug.

целувки

# 48
  • Мнения: 2 242
Първо благодаря на ljuboznatelna.
Ей, момичетааааа! Не се предавайте! Валенце, кураж. Утре чакаме добри новини. Стискаме палци.
Nandy, Всички тук те подкрепят. И се радват на успехите ти. Няма значение дали са малки или големи. Все пак са успехи. А когато си тъжна и плачеш, много от майчетата го правят заедно с теб. Преди време във форума за татковци имаше тема дали мъжете плачат и дали се срамуват да го правят пред жените си. Да ви кажа, понякога както съм в офиса и чета някои от нещата тук ми се насълзяват очите. Добре че се разсейвам с други работи...

# 49
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
Най-малко трябва да говорим с лелките. Те не могат да си избиват комплексите по родителите. Как те ще ми кажат нещо за детето. Слава богу, че по градините съм попадала на свестни лелки, ама в лого......... направо имаше една ужас. firebird сигурно нея си я видяла. Аз още като приходяща бях яхнала метлата с нея. А докато бях там само добър ден сериозна физиономия и тя не смееше нищо да ми каже. А и на детето не смееше нищо да каже. И сетих се тя беше в групата на Бобо на Габи. Ето защо детето не иска да ходи там. Ама ако бях на негово място и аз нямаше да искам.

И как те ще определят какво е детето. Е как само за логопед да го водите. Нали им се води бройка.

Валенце това не е малко, което си изживяла. Успокой се и утре и хубави и лоши пак споделяй.

# 50
  • София
  • Мнения: 1 333
Валенце, поплаках си с теб мила  Cry не мога да разбера какви са тези педагози, лелки, логопеди и прочие... те са там за да работят с детето, а не да казват кой ще идва и кой не, кое дете е трудно и др вид етикети да лепят.
Както  и при нас рехабилитаторката... Много тежък случай, много изостанало дете, що по-добре не го изоставите в дом.

Благодаря Ви за подкрепата Наде, Любознателна и Садман!!!!
Знам, че и татковците са чувствителни и преживяват тежко всичко свързано с децата им, но наистина са замесени от по-различно тесто от нас мамите и показват по др начин емоциите и чувствата си.
Отдавна се опитвам да го размера нашият татко, НО НЕ успявам!
Опитите продължават обаче Simple Smile

Най-хубавото което ни се случи днес на мен е Мими е гостуването на Айдичка!
Бяха Айда, мама Дани и татко Нами! Прекрасно семейство   bouquet а малката е страшна фога-не се спря нито за миг, все иска да ходи... но не да я хванат за ръце, а за дрешката... иска да е самостоятелна.... а как терори татко си (да им е жив и здрав)  такава картинка е ... мама я храни, а татко прави всичко възможно за да й отвлече вниманието, да я задържи на столчето че да хапне повечко от храната...а после я пое изцяло, за да си поговорим с Дани
Благодаря им много за подкрепата, за хубавите и мили думи и за куража и надеждата които ми вдъхнаха!!!!
Ще се опитам да запомня всяка една тяхна дума и да държа Главата горе и да гледам само напред, а също и да мисля позитивно (най-трудната част).
Имаме и снимки, които ще кача по-късно понеже нямам кабел за компа. Ще ни видите колко сме хубави и весели!
Стана много дълго, но исках да споделя и радостта си Simple Smile

# 51
  • Мнения: 1 193
Браво на Нанди че е успяла да се разведри малко.Чакам снимките с нетърпение.
catnadeen аз давах стерилна урина с едни специални пликчета с лепки които се залепват на пеперудката.Би трябвало да ги има в аптеките.Какво правите успяли да вземеш.
Жал ми стана за Валето и Буби.Как не ги е срам тия идиотки.Всеки гледа да те унижава.Но не се предавайте.
Ние сме с хрема,кашля и имаше температура сутринта.Втората седмица с рехабилитация отпада за сега.

# 52
  • София
  • Мнения: 9 878
Чудя се аз дали да не им предложа да направя някакво дарение за градината,зная,че не бива,нито имам парите,но ще намеря,ако зная,че това би решило проблема.
Ето сега дойде логопедката ни у дома.Ами Буби веднага се ухили,отиде и сама я хвана за ръка,много и се зарадва.Колко малко му е нужно на детето-малко внимание и нежност и тя се отпуска и показва какво може.Така сладко се смее сега от стаята си,докато учати играят двете,пълни ми се сърцето...и очите Cry.

# 53
  • Мнения: 3 537
Ами,Валенце,вероятно персонала в градината не струва! #2gunfire

# 54
  • Мнения: 474
Валенце позволявам си да си кажа моето мнение:не си длъжна да правиш дарение и това едва ли ще промени отношението.това е тяхната работа и те трябва да я вършат без допълнително стимулиране.аз винаги откликвах към някакъв вид спонсорство в детската,но това не промени отношението на госпожата слава богу само едната към Йоанна която също има свои трудности.затова тази година избрах да я запиша в частно училище първи клас първо са малко деца тя ще работи по лесно второ плащам и мога без заобикалки да изисквам и да казвам нещата в прав текст.а в градината все ми се налагаше да чета между редовете.стегни се ,усмихни се заведи детето на градина и им кажи че затова те получават заплата да обгрижват детето то да се чувства добре.

# 55
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 540
Валенце, аз си умирам от желание да ми предложат да остана с нея поне час, много съм любопитна какво правят в тая градина нашата. Нали не могат да говорят дечицата, а и много от тях са от много бедни и ромски семейства... чудя се дали изобщо ги занимават по някакъв начин. ХЕИ забранява на родителите да влязат изобщо в градината, а и не знам дали на учителките им стиска да ме пуснат Wink
Моето спонсорство се състоеше в няколко комплекта Барби с Кен, няколко химикала, мисля по-нататък да купя 5-6 магнитни дъски, защото Наталия обича да пише (заедно с някого Mr. Green) Ще трябва да купя и 1-2 саксии, защото Наталия е оскубала едно цвете.

# 56
  • София
  • Мнения: 4 884
Валенце, съжалявам за всички неприятни емоции, на които сте подложени двете с Буби.
Абсолютно подкрепям мнението, че е много важно детето да попадне на слънчев и човечен персонал, което е задължително условие  то да се почувства спокойно и щастливо.
Дороти е споменала за Бобо..Той просто ненавиждаше Логопедичната градина и вероятно има някаква причина за това, но пък за сметка на това, се чувства далеч по-комфортно в кутийката, наречена "детска градина", която е приютила 30 деца във входа на един блок.
Виждам, че със всеки следващ ден той започва все повече да свиква с новите приятелчета, с госпожите и с новите порядки в градината. Определено мисля, че му харесва по някакъв негов си начин, независмо, че все още плаче сутрин.
Мисля, че разковничето се крие в отношението на персонала към него..
Днес са казали на баща му, че Бобо е най-послушното дете в цялата група и, че единствен той не им създава никакви проблеми.
Което за мен означава, че той е спокоен и щастлив по своему там.
Така, че просто понякога в така благородните професии на учителите и лекарите, се промушват хора, които експериментират с доверието и нервите на тези, които зависят от тях..
Жалко, но факт!

Последна редакция: вт, 19 сеп 2006, 23:02 от gabiplus

# 57
  • Мнения: 882
За съжаление нашият форум е много тъжен. Толкова ми е мъчно от безсилието, което изпитвам . Трябва да има някаква оправия. Защо да гледаме децата си със съжаление. Те не плащат ли достатъчно, за да може да ходят поне на  детска градина,  да си играят с другите деца.
Немога да повярвам, че има толкова много лошотия. Какъв страх изпитвали?. Просто трябва да гушнат малкото детенце и да му се усмихнат. Та от това се нуждае и здраво дете. Те как ли се грижат за другите деца.

# 58
  • При рома, пурите, какаото и бабиериндосите
  • Мнения: 3 607
 newsm45
Валенце,  чудя се какво става в нашата държава и че всичко, което правим е да тропкаме на едно място. Все си мислех, че нещата поне мъничко се променят. Боже, колко се заблуждавам. Валенце, не мисли за спонсорство. Просто се разберете как ще плащате редовната такса. Вече има ресурсен център в Плевен. За съжаление не знам къде е, но ще направя всичко възможно да го намеря. От там трябва да назначат ресурсен учител и да ти посочат детска градина, която е в състояние да предложи т.нар. подкрепяща среда на Буби. По закон са длъжни да го направят. Вероятно в Плевен децата с увреждания едва ли са едно- две. На пет се назначава ресурсен учител. Трябва да има градина, в която да има поне един такъв. Този ресурсен учител ще помогна на Буби да се адаптира към средата и на средата да се адаптира към нея.

# 59
  • Мнения: 4 414
Те как ли се грижат за другите деца.
по същия начин Confused но не изпитват вина за това. а с различното дете знаят, че трябват повече усилия от тези, които така или иначе не полагат за другите....не знам...в такива моменти ми идва "да се нАпия, да си скъсам потника и да се майна от таз държава".
и аз да се включа в общия хор: Валенце не си и помисляй за дневния център. Буби има нужда да бъде сред деца. знам, че ти е много мъчно и тежко и трудно, но ти вече направи много! не се отказвай сега! и не се притеснявай да ни разказваш за всичко, изливай си болката и гнева... нали затова сме тук: да си  Cry, да се  Hug, да spoko
хайде, лека нощ и дано утрешния ден е по-ведър и по-добър от днешния  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт