Нова седмица,изпълнена с училищни трепети!

  • 4 958
  • 121
  •   1
Отговори
# 30
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
Нанди, с теб сме мила.
Исках да ти предложа и нашата рехабилитаторка - мисля, че тя не би си позволила коментари - независимо какво мисли по даден въпрос - много въздържан, и страшно отговорен човек - и да не вижда смисъл - ще си върши качествено работата и ще се страрае.

НАправо съм отчаяна, не мога да събера урина на малката - слагах с памперс и без - но увита в одеало, и изхвърлих 6 от вчера /на моето бедствено положение с парите това са си 7лв в боклрука!/ -  и не става и не става. Купувам от скъпите коректори - тези с дунапрена...
Просто нямам сили и да рева от преумора и нерви - щото е адски важно да събера стерилна урина да дам - така, ще се разбере връща ли урина бебето - а това е най-важнотоБ!!!!!!!!!!!!!!

# 31
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 476
Наде, трудно ще събереш стерилна урина и пак не е много сигурен признак.
Прави се някаква снимка с оцветяващо вещество, която е доказателство за рефлукса. В урината може да попаднат микроорганизми от колектора.
Защо така не събираш урина, не пишка ли това дете? А колко често кърмиш - или колко мляко даваш (ако даваш с шише)?

# 32
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 544
nandy, миличка, разбирам (почти) колко ти е тежко, наистина животът ти никак няма да е лек, колкото повече расте детето, толкова повече се увеличава разликата с връстниците му  Cry Мисли върху някакви други начини да компенсираш за да можеш да пощадиш нервите и душата си. Не чакай чудо, аз поне не съм чувала за такова. Обичай Мими такава каквато е и бъди реалист за бъдещето - така ще ти е по-лесно да го планираш. А за рехабилитаторките какво да кажа..... не им е останало много състрадание, те просто си вършат работата. Аз съм се отказала от рехабилитация точно защото не мога да понеса това издевателство над детето ми, това й вреди на психиката - а от там на моята. Но състоянието на моето дете все пак е различно.

catnadeen , по какъв начин я събираш тази урина? На мен ми бяха казали да залепя шишенцето с лейкопласт плътно, така че като пишка поне по-голямата част да попадне вътре. Аз не знаех как и помолих лекаря да го направи. Отлепянето е болезнено, но резултата е налице.

Днес с едната госпожа влязохме малко в конфликт. Аз й заведох Наталия в 8,45 , тя ми каза да си я взема в 11. Откъде накъде? Казах й, че мъжа ми ще я вземе наобед, когато има възможност да излезе от работа. Ама да сме се били съобразявали, че Наталия е трудно дете и не могат да обърнат внимание на другите.  Ами, казвам, аз не я водя на градина с уговорката, че ще е само 2 часа?!?! Ама тая ми ти госпожа не се отказва да настоява.  Казах й че ще говоря с директорката ако се налага!
Ако много ме ядоса, ще й оставя Наталия като е втора смяна да я приспива Mr. Green Тогава ще разбере какво значи проблемно дете Mr. Green:
Не стига, че ги улеснявам максимално, храня я в къщи, водя я със списанията, ами и искат само по 2 часа да я гледат!

# 33
  • Мнения: 11 329
Привет на всички!
Ние вече сме стари кучета първолаци - ходим от 3 седмици на училище. Голям зор и много безсънни нощи за мен, но... засега върви добре.

Наде, няма по аптеките от найлоновите пликчета, които се лепят за пеперудката и така да и вземеш урина на малката? Мисля, че са стерилни.

# 34
  • София
  • Мнения: 9 901
Аз предварително се извинявам ,че ще ви занимавам с моите си проблеми,но наистина имам нужда да споделя това,което стана днес в градината.Отказаха да им оставя Буби-лелките,които бяха навън казаха,че не могат да поемат отговорност за "такова дете".Помолих ги да извикат директорката и тя ме уведоми,че е приела Буби само за заниманиято с логопед два пъти седмично,през другото време ако я оставям трябва да седя и аз там.Каза ми,че децата с тежки увреждания се приемат само с придружител и да дам малката на някой да я гледа,а аз да ходя с Буби.Не издържах,ревнах като магаре и казах всичко,което мисля за тях,за градините,за интеграцията на децата,за това,че са им ниски заплатите и не им се работи,за това,че именно комисия от РИО ме е пратила при тях,казах,че смятам да подам жалба...И тъкмо се врътнах да си ходя,директорката ме помоли да седна ида поговорим.Ако съм си плащала таксата/а нея я било страх,че няма да плащам/ може да водя детето,но първите дни да стоя около градината,за да ме викнат при нужда,ако детето почнело да се бие или да се удря само #Crazy,защото сигурно е агресивна.Казах и,че съм съгласна,изясних и точно какво може и не може Буби,че никога не е удряла и не се е удряла,че не се напиква,че разбира и че просто трябва да я опознаят.В тоя момент обаче получих от моите пристъпи,при които не мога да си поема въздух и стана лудница.В крайна сметка нагушкаха хубаво Буби и казаха утре в 10 да съм там.
Чувствам се унизена и отчаяяна,да не говоря колко плака Буби катони слушаше разговори,милата седна и почна да хлипа като...не знам,като че ли е сираче.Този път мисля,че няма да издържа,сърцето ми бие до пръсване,цялата треперя и не мога да спра да рева.Извинявайте.

# 35
  • Мнения: 4 414
Валенце, миличка, и аз се разплаках...прегръщам те много много силно Hug
няма да коментирам държанието на персонала, защото няма смисъл...
хората се страхуват...от непознатото, от това, че не са уверени, че ще се справят. не знаят как да общуват нито с децата, нито с родителите им, предпочитат да си запазаят спокойствието. не ги оправдавам, напротивс - смятам, че е недопустимо да се държат по този начин! също така смятам, че е недопустимо да говорят така пред детето! само се надявам да са достатъчно човеци /защото професионалисти, явно не са/ и да дадат шанс на Буби да им покаже колко прекрасно дете е Praynig

# 36
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 544
Валенцето, извинявай че в един преден постинг обърках кое дете водиш на градината Embarassed
Доколкото си спомням тя не е чак толкова трудна за гледане и разбира всичко, което й се говори? Защо е този проблем тогава? Ей, не му се работи на тоя народ и това е! То и ние искаме децата ни да са като другите, но уви.. Cry Моето дете наистина е доста трудно, донякъде ги разбирам, но тя наистина е агресивна и често изпада в истерии. Като прибавим и по-трудното й предвижване и лошото равновесие, невъзможността да се храни сама, отказа й да сяда на гърне, това , че разбира много малко от всичко което й се говори.... направо не разбирам защо с твоето дете са направили такава цигания.

# 37
  • Мнения: 1 234
Валенце, разбирам те напълно...Преди 3 месеца отидохме в логопедичната детска градина, и като излязох от там съм ревала като малко дете... Ами те не можели да се грижат за него там, защото трябвало той да седне и да повтаря след тях...а той нямало да седне, защото бил хиперактивен, значи не бил за там...Ама той така ли бяга, ама  така ли пипа всичко...оооооо, ми той не е за нас...идете в групата на еди коя си градина за деца с увреждания...Отиваме там...директорката казва, идете на консулт с клиничен психолог... След консулта се установява, че детето е със съхранен интелект, но не говори...само 2-3 думички, но разбира всичко, играе си, строи къщички със строител, с  кубчета, поставя цифрички на местата им...Но не, в логопедичната не го искат, в другата група - не бил за тях...В обикновената ДГ не ни приеха, щото сме били сто и незнам си коя резерва...а и незнаят за нашите проблеми... И изхода е в къщи и тази зима, ще ходим на частен логопед и това...щото в тази държава няма оправия...

# 38
  • София
  • Мнения: 4 412
Валенце, и на мен ми се насълзиха очите Praynig Обаче ти се успокой и важното е, че си постигнала първата победа, нали са решили Буби да ходи. Иначе agneshka е права, хората се държат така, когато ги е и страх. Ти си направила много добре, че си показала емоциите си, това също помага. Хайде успех на ученичката Hug

# 39
  • Мнения: 11 329
Момичета - Валенце, Мартинче, кураж! Hug
Търсете си правата! Няма ли хора, които да се опълчат срещу тая тромава система, няма да има промяна. В крайна сметка го правите в името на децата си.
На мен никога не са ми казвали (дори и на шега), да я пратя в друга градина. Направиха всичко възможно да остане в групата, да си запази контактите, колкото и да им беше трудно на възпитателките.
Сега в училище е същия проблем - нарушава дисциплината, тича, приказва, закача се.
Треперя, кога ще ме извика да ми се оплаче. Слава Богу, след като прочете доклада за развитието и в градината, учителката я похвали и каза, че сега се държи на светлинни години по-добре.
Ама аз още не мога да се отпусна...

# 40
  • София
  • Мнения: 9 901
Вече не зная как да постъпя,дали да не отида в този дневенцентър за инвалиди в плевен,но пък там са и деца,и юноши ,а и са наистина инвалиди-неподвижни или трудно подвижни,доста по тежки случаи от Буби,какво ще прави тя там.
Притеснява ме и това,че някак почвам да гледам на детето си по друг начин-със съжаление.Досега не съм го правила,винаги съм я приемала като съвсем обикновено дете,като малката ми дъщеря.Сега почвам да мисля за нея като за инвалид,чудя се дали никъде няма да я искат и занапред,и на училище и въобще.Какво да направя,къде да се оплача,Дори не им казах за частната ни логопедка,чак тогава щяха да ме изхвърлят с парцалките.
Любознателна,Буби е трудно дете защото не говори и се изисква малко време и усилие от тяхна страна,за да разберат кога какво иска.Тя обикновенно си играе сама,наистина не е агресивна,не знам вече как да им го обясня.Ще видим утре.Благодаря ви много.Наистина ми тежи-тук няма с кого да споделя тези неща,не познавам почти никой,съседките все ме питат ама защо нве я дадеш на градина,тя е голяма.Дори не са забелязяли проблемите ни,поне така мисля,иначе бабките клюкарки да са ме попитали веднага какво и е,и без това всичко искат да знаят.

# 41
  • Мнения: 816
Валенце, мила стискам палци и вярвам, че нещата ще си се наредят и ще влезнат в релси съвсем скоро  bouquet
ИЗбщо не си и помисляй повече за дневния център, не е за там Бубито. Щом са ви извикали да идете, отивате, не отказвай изобщо. КАкто до сега си се борила, така и занапред ще се бориш и ще постигаш много, много, много неща, ще видиш.
А на малкото слънчице - много целувки  bouquet

# 42
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 476
Валенце, искрено ти съчувствам, и ние сме така... В логопедична не ни искат, в масова не ни искат... Сега се пробваме в тази, дето ми я каза Дороти...
Не се давай!
Детенцето си е твоята Буби, то си е същото...
Тия мърли не са си на мястото - има толкова служби, на които могат да дремят, като не им се работи с деца, да си ходят у дома...
Ако трябва, пиши жалби, да не им е скучен живота... Нека малко ги попрверят от инспектората.

Аз отначало настоявах в логопедичната, но после като ги гледах как са се насъбрали в стаята 4 лелки - пазарски тип - и това ми било логопеди!!! Не ми харесаха! За децата човек трябва да има подход и разбиране, всяко дете е различно, не само специалните, а всички деца имат индивидуалност.

Уф, какво да ви кажа...
Бърди сега се е замъкнал във форума за хранене с адаптирано мляко и ръси щедро съвети против коликите. Няма ли модератори - тоя въобще лекар ли е!?

# 43
  • Мнения: 3 537
Какво е станало тук? Shocked
Само от снощи не съм влизала,а колко много съм пропуснала !И то все лоши вести! #Cussing out
Много съжалявам за всички дечица,които имат проблеми с градините! SadВаленце,направо ме разплака!Дано да потръгнат нещата!
л
Любознателна и Анелия първите три дни ходеше на ясла от 8 и 30 до 11.После я оставих до 12 и така постепенно,докато свикне.Успех и на вас с адаптацията! Peace
При нас нищо ново.Каката тръгна на училище,малката е вече здрава,но чак в понеделник ще я заведа на ясла.Започнах да и давам коластра за усилване на имунитета,та да видим! newsm78
Здраве и късмет на всички! Hug

# 44
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
Валенце, толкова мъчно ми стана, добре си реагирала, дано нещата се развият благоприятно. И не си мисли за дневния център, хубаво е детето да е сред връстниците си. Направо се отчайвам като чета такива редове, няма ли оправия в тази страна??? Толкова неща уж са уредени, ама само на теория. Интеграция ли ... сигурно след светлинни години  Sad

Общи условия

Активация на акаунт