Частни училища-информативно-дискусионна тема 44 - Коледна!

  • 48 328
  • 757
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 8 328
....Говорих с две майки, едното дете е в НПМГ другото в АК. Нито едно от двете не е ходило на допълнителни уроци. Най -много ме впечатли ,че ако намерят пропуски при децата ги викат в събота на допълнителни часове които не се плащат допълнително. Детето в НПМГ не е било от най-ученолюбивите (според майката) , но това училище е било неговото първо желание.
Не разбрах- били са в ОТ и са кандидатствали и приети в НПМГ и АК ( какво е АК), така ли? И в ОТ са ги викали събота,за да наваксат пропуски?
Да. Децата са били в ОТ до 7 клас. АК е Американски Колеж.
И да ходели са на допълнителни часове е събота за да ги подготвят за НВО.

Здравейте,

Успешна 2021 г.!

Синът ми бе приет в Питагор, но се отказахме, заради новата локация. Сега сме в изходна позиция в избор на училище. Той иска да учи китайски. Приятел ми спомена за частно китайско училище - това ли е то: ЧСУ Евлоги и Христо Георгиеви? Имате ли отзиви за него?
То пък Китайското е с една локация...не е истина Simple Smile

# 226
  • Мнения: X
...Но поради факта ,че водят и курсове за НВО считам че имат добре подготвени преподаватели и материали.
...
Дали е така наистина,или само предполагате? Интересувам се наистина далии е така, дали успяват да подготвят децата за кандидатстване в гимназии,или отново се налагат частни уроци.
Благодаря на всички,които се включват по моето запитване!
На наши близки приятели детето им учи в Света София. С отличен успех е и вероятно ще влезе където поиска, но ходи на частни уроци.  Познавам и дете, което учеше в добри държавни училища и после влезе Право в СУ. Никога не е занимавал родителите си с учене. Та с две думи няма гаранция, че детето ти учейки в дадено училище ще се размине без частни уроци. П.П. Допълнителните безплатни съботни часове в ОТ са страхотен бонус. Браво!!!

Последна редакция: ср, 20 яну 2021, 13:03 от Анонимен

# 227
  • Мнения: 5 951
Нико, това за правото вече го коментирахме, че не е никаква атестация. С оглед оценките, с които може да се влезе.

# 228
  • Мнения: X
Къде се влиза с по-висок бал? И колко по-висок е?

# 229
  • Мнения: 2 019
..Да. Децата са били в ОТ до 7 клас. АК е Американски Колеж.
И да ходели са на допълнителни часове е събота за да ги подготвят за НВО...
Благодаря! Много полезна информация, както и това за съботните бонус часове.
Аз също познавам едно детенце от ОТ,което влезе в АК,но с допълнителни частни уроци.

# 230
  • София
  • Мнения: 12 310
Къде се влиза с по-висок бал? И колко по-висок е?
МУ - София. С много по-висок бал. Навремето най-високите балове бяха за право и за медицина. Вече са несъразмерими.

# 231
  • София
  • Мнения: 748
На наши близки приятели детето им учи в Света София. С отличен успех е и вероятно ще влезе където поиска, но ходи на частни уроци.  Познавам и дете, което учеше в добри държавни училища и после влезе Право в СУ. Никога не е занимавал родителите си с учене. Та с две думи няма гаранция, че детето ти учейки в дадено училище ще се размине без частни уроци. П.П. Допълнителните безплатни съботни часове в ОТ са страхотен бонус. Браво!!!
Това и преди сме обсъждали. Детето може да е с извънземен успех, да учи в най-най-най-премиум училището и пак да ходи на уроци защото родителите са се презастраховали. Въпросът, който си задават родителите когато избират, е дали самото училище дава достатъчно подготовка, за да има шанс на НВО и без допълнителни уроци. За "Света София" от опит мога да кажа "да". Много деца ходят на допълнителни школи, най-вече за изпитите в американския колеж. В училище обаче стегнато и интензивно ги подготвят за формата на НВО, включително им правят пробни изпити.

Мисля, че подобни училища има немалко - бих сложила в списъка и ПЧМГ, Образователни технологии, ЕСПА може би, със сигурност и други, просто нямам преки наблюдения.

# 232
  • Мнения: 5 951
Медицина - примерно и все още.
Самият факт, че в "Право" вече се влиза с ДЗИ е показателен.
Коректният въпрос е какъв е бала? Върни се на ето този разговор, че не ми се повтаря едно и също периодично. Ок?
https://bg-mam.ma/p/1259314/41547794
Безработни юристи и финансисти има колкото искаш. Влизането в Юридическия факултет на СУ не е никакво постижение и не е атестация за нищо на настоящия етап. Преди доста години беше. Девалвацията е страшна.
Толкоз по темата от мен.

# 233
  • София
  • Мнения: 62 595
Само тази година направиха изключение заради вируса. Повечето специалности бяха с матурите, мисля че изпити държаха само по физика, биология и математика.
Всеки има право да кандидатства и да учи това, което иска, независимо колко безработни хора има с тази специалност. Има и много безработни музиканти, но хората продължавата да учат в консерваториите по света и у нас и музиканти ще продължава да има.

# 234
  • Мнения: X
Dandelion, в случая въобще не става дума за презастраховане. Санака, за медицината си абсолютно права, но лекар е много специфична професия. Освен медицина къде другаде е висок бала?

# 235
  • София
  • Мнения: 12 310
С ДЗИ се влиза Право от тази година. Досега беше с изпити. Не съм гледала, но най-вероятно тази година балът за Право е скочил, точно заради приема с ДЗИ. Simple Smile Изобщо тази странна година не е показателна и аз не си правя изводи от нея, а от предходните. Тази година и балът за медицина в МУ падна много - до миналата година момиче с 2х5,50 не влизаше медицина, а тази влизаха с петици. Но, както казах - особена година е тази.

ПП. И във ФМИ на СУ е по-висок балът.

# 236
  • Мнения: X
Не коментираме тази година. Става дума за време когато е имало изпит. П.П. Значи и във ФМИ на СУ е по-висок балът. С две думи си съгласна, че не са супер много университетите и специалностите, в които се влиза по-трудно. Масата студенти се записват с далеч по-ниски резултати.

Последна редакция: ср, 20 яну 2021, 13:45 от Анонимен

# 237
  • София
  • Мнения: 62 595
Не е ОТ тази година, а ТАЗИ година. Писах, че го направиха заради вируса. Лично съм се интересувала от въпроса. Няма никаква гаранция как ще е тази кампания. Ако паднат мерките, най-вероятно ще продължат с изпитите.

# 238
  • София, България
  • Мнения: 5 612
Благодаря на всички за информацията за СС. Аз избирам между Питагор и СС, естествено и те ще избират дали ще ни приемат. Ако пуснат на дъщеря ми филмче няма да могат да я изгонят сигурно,  вкъщи нямаме телевизия. Гледа съвсем малко в дг, когато ходи.
Между СС и Питагор клоня към СС, най-малкото защото на 4 години и 10 месеца, както ще бъде другия октомври не съм сигурна дали ще мога да преценя бива ли я по математика или не.

# 239
  • София
  • Мнения: 12 310
Не е ОТ тази година, а ТАЗИ година. Писах, че го направиха заради вируса. Лично съм се интересувала от въпроса. Няма никаква гаранция как ще е тази кампания. Ако паднат мерките, най-вероятно ще продължат с изпитите.
Според действащия правилник за прием на студенти, приемът за право се извършва с ДЗИ по БЕЛ. Аз обсъждам факти, а не вероятности. Ако променят правилника, тогава можем да кажем "ТАЗИ" година /с главни букви/.

Последна редакция: ср, 20 яну 2021, 13:49 от sanaka

Общи условия

Активация на акаунт