Частни училища-информативно-дискусионна тема 44 - Коледна!

  • 48 220
  • 757
  •   1
Отговори
# 240
  • София
  • Мнения: 62 595
Но нищо не им пречи да променят условията на кандидатстване така, както ги промениха изведнъж през пролетта.

Писах с главни букви, защото пиша в прозорчето за бърз отговор и нямах как да болдна.

# 241
  • София
  • Мнения: 12 131
Не им пречи, разбира се, но засега не са.

# 242
  • София
  • Мнения: 747
Dandelion, в случая въобще не става дума за презастраховане.

За мен е презастраховане, защото ти си писал следното:
Цитат
На наши близки приятели детето им учи в Света София. С отличен успех е и вероятно ще влезе където поиска, но ходи на частни уроци.

# 243
  • Мнения: X
Аз много добре знам каква е ситуацията. Става дума за наистина близки приятели, с които се виждаме много често.

# 244
  • София
  • Мнения: 12 131
И каква е ситуацията? След като детето се справя отлично в училище, защо ходи на частни уроци?

# 245
  • Мнения: X
За да се справя отлично в училище.

# 246
  • София
  • Мнения: 12 131
Е, това по-добре да не го коментирам, че ще кажа нещо обидно. Joy

# 247
  • Мнения: X
Обидно е, че математичка преподаваща в друго частно училище обяснява изключително добре материала и един урок седмично е достатъчен за пълно 6. Обидно е, че училище с претенции не се е погрижило всички учители да са на подобно ниво.

# 248
  • Мнения: 5 916
Ох, тази тема тук наистина не е зле да бъде преименувана на "За и против Света София. Всички срещу първите." Под първите не визирам само СС. Да не започне пак полемика какво се има предвид първите.
Става досадно. А въпросът защо тези родители плащата хем за СС, хем за частни уроци остава...

# 249
  • София
  • Мнения: 62 595
Толкова ли е немислимо да плащат за частни уроци, за да се справя детето? Не падаме от небето, знаем, че има и такива варианти, за да продължи едно дете да учи в определено училище, дори не е задължително да е частно. Ако не беше в тази тема, а за друго училище, но държавно и много желано, пак ли щеше да се отрича?

# 250
  • Мнения: 2 013
Толкова ли е немислимо да плащат за частни уроци, за да се справя детето? ...
Моята идея  детето да е в ЧУ е да се учи както трябва и  да е добре подготвено и знаещо.Ако ще се плащат частни уроци,то детето може да с учи в държавно училище! Какъв е смисъла да се изсипват толкова пари, ако после отново ще се ходи на частни уроци?

# 251
  • Мнения: X
Света София е едно от добрите училища в София. Надявам се обаче, че няма потребител, който да твърди, че е съвършено. Ще е много смешно. След като не е съвършено е нормално да има и минуси. Това не означава, че е лошо. Също така не виждам нищо лошо да се споделят плюсовете и минусите на училищата. Нали затова е тази тема. Това ще предпази някои родители от прекомерни очаквания и съответно от разочарование.

# 252
  • София
  • Мнения: 62 595
Смисълът е в средата и в удобството. Това на въпроса с уроците и държавното. Особено за децата до четвърти клас и родителите им е голямо удобство да е всичко-в-едно.

# 253
  • София
  • Мнения: 12 131
Обидно е, че математичка преподаваща в друго частно училище обяснява изключително добре материала и един урок седмично е достатъчен за пълно 6. Обидно е, че училище с претенции не се е погрижило всички учители да са на подобно ниво.
Не мога да коментирам учител, като дори не знам за кого става въпрос. Но ако има такъв учител, то той няма да е такъв за 1-2 деца, а за всички, или поне за по-голямата част. И в такъв случай, моят подход в ЧУ не би бил да пратя детето на уроци, а групов, аргументиран разговор с ръководството. Самото училище няма никакъв интерес да държи слаби учители.
И останалите учители ли са така? Защото ти говореше общо за уроци, а не само по конкретен предмет?

Толкова ли е немислимо да плащат за частни уроци, за да се справя детето? Не падаме от небето, знаем, че има и такива варианти, за да продължи едно дете да учи в определено училище, дори не е задължително да е частно.
За мен е безумно. Ако детето по принцип се нуждае от уроци, за да се справи с изискванията в училище по всички или повечето предмети, бих сменила училището с по-подходящо за него. Ако става въпрос за лош учител само по конкретен предмет в ЧУ, бих търсила смяна на учителя. Дори и в държавно първо бих пробвала този вариант /и съм го правила успешно/ и едва ако не стане, да потърся външна помощ по конкретния предмет.

# 254
  • София
  • Мнения: 62 595
Ти би го сменила, но други хора не биха, ако за тях е важно детето да е точно в това училище, особено ако има санкции за нисък успех. И за гимназисти може да важи, и за вузове.

Общи условия

Активация на акаунт