Въпроси за ученическите пособия и вълнения разни

  • 14 326
  • 264
  •   1
Отговори
# 165
  • Мнения: 1 030
Благодаря,mrenka!Заслужава си да се гледа.

# 166
  • Мнения: 3 326
Ние сме по двама на чин, че даже не достигна един - щот са 23 деца та набавиха. Колко са ви големи класните при това положение. Нашата така като я гледам си е както едно време нашите т.е. доста просторна. За закуските ще ги почваме от другата седмица (май) ама аз ще си слагам каквото детето иска щото иначе ще гладува магарето. Като каже това няма да го ям и край. Госпожата ме убеждава колко разнообразни и вкусни са били досега ама...
МОН и Здравната каса обещаят ли нещо - не разчитам!
А моят син днес ми се похвали : "Мамо госпожата ми писа по всичко 7 само по букварчето 6" - Браво викам и на това съм доволна ( довечера ще видим тая работа). Щото преди няколко години батко му ми вика по телефона "Имам 5 по математика" - Бравос викам ( не му вървеше математиката ) супер си! Прибирам се вечерта и гледам 4= ( четири на релси) , е как викам 5 , бе ! То това и 4 не е! А той ми вика "Не ,бе , Мамо ти не разбираш, 4=5!" -  newsm78 Да плача ли да се смея ли? Та ще видим тия седмици довечера!

# 167
  • Мнения: 888
Мили мами,моля подпишете се в петицията на Lss за хепатит А:

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=128428.0

# 168
  • Пловдив
  • Мнения: 709
Бимба, закачливкото го искам за малката си мома!

с две моми ли си - овен и лъв Grinning
аз съм с двама ергени bowuu- овен и водолей Laughing
а моя милост- лъвица с миша опашка Wink

ААА, да се разберем, моля, голямата мома е резервина вече  newsm08

Ма много сте активни, бе мамички. Нямаше ме няколко часа и сте натрупали 3 страници. Четах, четах ма туй с момите и ергените ме възпря. Сега ще ида да си дочета и пак ще се включа

# 169
  • Пловдив
  • Мнения: 709
Така, сега да си кажа мнението:

1. Занималнята според мен дава възможност на децата ни да станат по-самостоятелни и уверени в себе си, че могат сами да се справят. Аз съм за занималнята, защото помощта на "занимателната" госпожа на моменти е много по-ценна отколкото моята. Миналата година по български език така беше написано заданието, че на мен като математик не ми стана ясно какво трябва да се направи.

2. Жоро още от първи клас се прибираше сам от училище, но с предварителната уговорка със занимателната госпожа в колко часа трябва да си тръгне от училище. Защото представете си, че две дечица решават да си тръгнат по-рано и вие не знаете. Могат де се случат много неща. Но когато има уговорка според мен няма проблем детето само да се прибира.

3. За математиците да кажа - един математик се чувства такъв в пълната си сила, когато решава всичко само с лист и химикал. Мама знае, щом детенце е решило по този път да върви и съзнава отговорността си, значи бъди сигурна, че ще посегне към елката, когато материала започне да го изисква. Ще дойде и този момент. Но наистина има за какво да се гордееш. Друг път ще ви разкажа вица как математика прави чай и кога моя син ми каза, че няма да става математик.

4. Е, мила ми Verdad, не можа ли още малко да потраеш, че толкова бързо си призна. Пък биричката пак ще си я пием, ма май настъпва винено време  ooooh!

# 170
  • Мнения: 1 100
Струва ми се, че моят дЗВЕР е много зле с краснописа.  Crazy Никакво старание. Напише една чертичка, блее 1 минута. И така... Направо ме изнервя  Twisted Evil И едни кривиии  Sick Опитвам се да сдържа възмущението си до колкото мога.  ooooh! 

# 171
  • София
  • Мнения: 1 724
Здравейте,

И аз съм в потрес от обядите в стола/в ремонт е/ и менюто беше следното- понеделник: пица-твърда като камък с гаден салам и чубрица, вторник - питка с маргарин/ у нас е забранен!/ и гаден салам.

Пращам по два сандвича- за закуска и обяд и се чудя как ще продължава!
Нося в колата плод , за да хапне нещо по пътя за  в къщи. Така за 1 ден се събира максимум 1 плод и 2 моркова.

ИМАМ ПРЕДЛОЖЕНИЕ:
1.Да направим писмо до Маслларова с искане за промяна на менюто за закуска и включване на плод вместо тестени и сладки неща.
2. Да го изпратим до медиите
3. Евентуално да го разпротстраним и ако не ни отговарят да направим някакво събитие - среща, дискусия, друго???


Дано не ви звучи налудничаво,  #Crazyубедена съм, че тези хора от държавната администрация не разбират от молби, а само от натиск  #2gunfireи то отразен в медиите /рейтинга е велика работа, ей.../

Какво ще кажете?

# 172
  • Мнения: 1 937
Настроението ми клони към замръзване!

Щерката има Браво и една усмихната шестичка по математика.

Отказва да си пише домашните, но е в добро настроение, разказва за приятели и се възмущава, че пак са учили числата от 1 до 10, а пък тя нали ги знаела...

Подсетена от вас, я разпитах за тоалетните - каза, че не иска да ходи в тях, защото има много момчета...
Предложих й да се комбинира с приятелка и така да се изчакват, прие идеята, но дали ще го направи!?!

Не й се ходело и на курса по английски, нищо ново не се случвало...

Исках да посъветвам Miracle_girl за търпение, но и на мен ми липсва такова в момента.

veleva, при нас още няма закуски, което не значи и че ще са по-различни от описаните тук.
Сега ще погледна наредбата на Министъра, в която би следвало да има информация как и по какви критерии се сключват договорите за обществени поръчки, каквито мисля, че са и тези за храната на децата ни!
Добра идея е да продължим да обсъждаме проблема - той касае твърде много деца - 1-4-ти клас.

Усещам се, че от началото на учебната година мнооого внимавам за правописни грешки, като че да съм ученичка и аз!
Това беше опит за хумор, ама тц.

Благодаря на mrenka, че подкрепи протеста на Пловдивските мами, а и пусна линк в темата ни.

Айде сега извинете, че писах толкова.

# 173
  • София
  • Мнения: 676
Ние днес сме с две забравени тетрадки... и то след като вчера и проверих чантата след като тя я приготви  Shocked Била си ги извадила след това... Ще трябва сутрин да проверявам май, макар че на цялата сутрешна лудница, както съм сама с трите в момента, само това ми липсва...
А след като я взех се оказа, че си е оставила блузата в училище, защото била потна и си облякла направо жилетката. На въпросът ми "И защо не си я взе, за да я изперем?", ми отговаря "Ами аз я оставих да изсъхне" #Crazy Как и идват наум подобни не мога да разбера...

# 174
  • Мнения: 1 030
Момичета ние си приготвих ме раницата за утре.Като споменах раница,тя вече три дена ходи на училище и мръсна.А вашите как са?Къде ги държат децата ви?Имаме закачалки но доколкото разбрах са за връхните дрехи ,мисля си за облегалката да се закачи или нещо такова. newsm78

# 175
  • Мнения: 1 937
Добро утро!

Къде сте мами, самотно ми е в този дъжд Simple Smile

Днес Ралица ще приключи към 11.30, петият час е СИП по английски, който тя не посещава.
А с това приключва и първата учебна седмица.

Голям зор беше вчера с тези чертички по писане - три успоредни прави малки, три успоредни прави големи, на едно пръстче разстояние, с което като измерваше се оказа, че на редче се събират максимум пет такива ...  Confused
Ядосваше се, отказваше се...Спорехме колко са пет реда - дали се броят малките и големите общо или пет от едните и пет от другите...

Най-добре се справи с разказ по картинки - онези, пеперудите с различните цветя - предполагам и вашето букварче е същото.

Малката ми дъщеря се чувства пренебрегната и всячески пречи на кака си.
Искаше да разказва и тя. И тя да пише...

Снощи слушах пак за прословутите закуски.
Видяхте ли господинът от фирмата, който ги раздаваше на журналистите и обясняваше как отговарят на всички стандарти!?!
Това обаче за София.

В Пловдив, кметът наредил да не се приемат никъде по училищата, нямала сертификати!?!

Утре предлагам да се наспим подобаващо и никакви уроци поне до събота.  Grinning

# 176
  • Мнения: 1 030
Добро утро и от мен!Не знам засега кое е лесно ние се ориентираме към физическото,въпрос на време мисля аз.Пожелайте ми успех момичета,днеска ще се прибира сама моята принцеса,разбира се с уговорка г-жата да я пусне след 4-ат,час.Така,че до 11,15 ще сме на линия с вас мами.  bouquet

# 177
  • Мнения: 1 937
ptica, всичко ще е наред!  Grinning

А за раниците - положението при нас е поносимо все още, макар че освен да стоят на земят до чина, друго място не виждам.

# 178
  • Мнения: 1 030
Не се съмнявам нали си ми лъвица!Раниците ще измисля вариант.Verdad това за наспиването ми хареса много.

# 179
  • Мнения: 826
За вчерашните преживелици в училище не ми разказаха много... но да си призная прекарахме сравнително малко време заедно с ученика. Колегите ми ме поканиха на служебна разпивка, за която са намерили формален повод, та в късния следобяд връчих бебока на таткото и отпраших да разпивам.  Laughing Покрай проблемната ми бременност съм в болничен от началото на февруари, така че изпитвам остра нужда от социални контакти...  Crazy След две проверки по телефона и уверения, че се справят и без мен се прибрах към 21,30 /безумно рано, ама няма как/. Първокласникът се мотаеше около компа с ето такъв вид  Tired - ужасно уморен ми се стори, диагонално погледнахме какво са творили през деня /не е много/, приготвихме раницата за днес- в тефтерчето с неговия "почерк" беше записано за днес да носят ножици и кесийка /за да прибират недоизядените закуски в нея/. Това последното изобщо не ми се понрави- моята логика е- каквото изял, изял, после няма да го дояжда- да го хвърля...а и на какво ще заприличат учебниците, ако сред тях се мотае и една мазна баница, па макар и в кесия  newsm78. Днес ще имат физическо и тръгнахме с екип...  Laughing
Таткото ме омърмори, че всичките му пантолони и дънки му падали  newsm78 На дължина са добре, ама явно Човекът е позаслабнал през последните 10- тина дни... Ще трябва да опасваме с колани и да стягаме ластиците...
и последно, че пак се олях... в неделя имаме РД- 7 по ред, и утре ще празнуваме в аванс. Стискайте палци бебокът да е кротък днес и утре, че къщата е на вили и мотовили....  Blush , а кога ще готвим май е отделна тема / ooooh!събирането ще е с мама, брат ми и едни приятели/

Общи условия

Активация на акаунт