Въпроси за ученическите пособия и вълнения разни

  • 14 304
  • 264
  •   1
Отговори
# 60
На нас ни поискаха за рисуването от тези домакинските кърпи, които се разгъват на четири. Само дето аз си чудя дали няма да е прекалено меко ако отгоре се сложи само един лист от блокчето.  newsm78

# 61
  • Мнения: 888
verdad  smile3501 на ученичката ти...радвам се за вас!!Личи си колко си развълнувана  Hug
Желая то мнооого такива моменти   bouquet

# 62
  • Мнения: 888
Благодаря ви, момичета!

Нямам никакви съмнения, че и вашите деца биха постъпили така...

Предлагам ви вкупом да се похвалим с тях ето тук

За съжаление това е конкурс, а на мен не ми се струва добра идея да сравняваме кое първолаче е по-хубаво, а просто да се похвалим, наистина.
Ако ви хареса идеята, участвайте!

Аз ще изпратя снимки PeaceМного беше хубаво гарджето ми и искам да се похваля с него!!
Благодаря Вердад   bouquet

# 63
  • София-България, Израел - където си поискам
  • Мнения: 2 856
Verdad, мерси за ваканциите.
iko, при нас за рисуването искат мушама за маса. Да се изреже парче колкото е чина , за да не цапат.
И Стефи донесе Браво по математика. Прибра се развълнувана от училище. Прави ли са нещо като тест, и ми каза, че се е справила.
Аз се радвам, че е доволна и щастлива поне засега.
На всички първолачета все така да ни радват и да ходят с желание на училище!  bouquet

# 64
  • Мнения: 998
Здравейте и от мен! Поздрави за темата  bouquet, жалко че чак сега я виждам, защото цял ден се вълнувах и го мислих моя Борко.
А си го взех развълнуван и усмихнат Hug - харесало му в училище, имал си вече приятели, учителката била "строга, но добра" Laughing....Трудно е да се опише, какъв камък ми падна от сърцето! Но вие ме разбирате Wink
Ние започваме в 8.20ч, така че има време на спокойствие да си закуси в къщи сутрин. За междинната закуска днес не са им дали нищо, така че утре ще му дам кроасан от къщи. А след това обядва в занималнята (днес му е харесало, макар че е много придирчив).
Ще трябва да потърся от тези подвързии с картинки на учебниците. Аз успях да ги натикам в едни прозрачни подвързии, но не са им много по мярка. А бои засега не са ни искали, само флумастери и моливи.
И по физическо децата си носят отделно екипите и ще се преобличат, ама още не са имали.
Дълго стана, ама така е, като пиша наведнъж за много Simple Smile
Хайде успех на всички майки и първолаците им и дано утрешният ден е също толкова успешен  bouquet

# 65
  • Мнения: 1 492
Добро утро мами Simple Smile
Заведохте ли дечицата на училище?
Ние отидохме развълнувани радостно.
Нямам търпение да си го взема следобед и да разбера дали пак ще е така доволен, като вчера и дали ще ходи с интерес.

# 66
  • Мнения: 1 937
Добро утро.

И при нас ентусиазмът е непокътнат.  Grinning

Днес - два часа български, математика, физическо и музика.

Край на учебният ден - 12.30.

А при вас?

# 67
  • Мнения: 888
Здравейте и от мен  Hug
Ние днес имаме 2 часа математика и 2-български(т.е.писане).
Мерак и на нас не ни липсва..ние като рано-рано свършващи-10.50 първи ще докладваме как е положението  Peace

# 68
  • Мнения: 1 937
Видяхте ли вече, публикували са ги -  най-усмихнатите форумски първолачета!   bouquet

ТУК

Последна редакция: вт, 19 сеп 2006, 09:59 от Verdad

# 69
  • Мнения: 2 768
Здравейте всички!
Аз не се включих снощи, но ще си споделя притесненията сега  Sad.
Вчера май не е бил много добър ден, моята щерка е проявила характер. В междучасието се катерила, учителката й направила забележка, но Кристина не е "чула" (както винаги, тя чува избирателно).... И ми се оплакаха, че е непокорна и не изпълнява наставления. Ох, очаквах го, но от първият ден ли?!
Всъщност, по разказа на дъщеря ми, разбрах, че вчера не са правили нищо, само са се запознавали и е било малко скучно. Дано днес да започнат сериозните занимания и да я заинтригуват!
Това е, изплаках си мъката  Cry

# 70
  • Мнения: 1 937
eta, не се тревожи!

Какво значи учителката се е оплакала?

Един педагог трябва да разполагам с голям арсенал от похвати.

Тя май се презастрахова, прехвърляйки топката на родителите!

Детето ти е жизнено, пълно с енергия, тепърва свиква на нов режим и условия.

Ясно е, че не може без сътресения.

А и нормално е да й е скучно, след като нищо не са правили!

Пак си мисля за учителката - не е успяла да им грабне вниманието, още повече пък -  да го задържи!

Говори с Кристина, но й дай ясен сигнал, че не се съмняваш в нея и я подкрепяш!

И ме извини, че дадох съвет, без да си го поискала!




# 71
  • Мнения: 253
 Здравейте и от мен   bouquet  Вчерашният ден в училище не е бил нищо особенно. Запознавали са се с учителите и със съучениците си  friendship  Само по руски са ги учили да се представят. Надявам се днес вече да започнат да пишат и четат.                     
   Искаме и ние домашни  Crossing Arms  Grinning
 

# 72
  • Мнения: 11 327
Привет на всички мами на първолачета!
Аз се престраших най-накрая да се включа в темата, но нали сме в чужбина и програмата ни е друга, и ваканциите, и изискванията, та не знам доколко ще мога да съм ви полезна.
Моята дъщеря тръгна на училище на 28 август. Имат 5 ваканции за годината и приключват училище чак на 9 юли.

Ходят от понеделник до петък, имат всеки ден по 5 часа - от 8 сутринта до 12,35 на обяд. Ще не ще си изяжда сандвича и плода, който и приготвям в кутията. Имат 2 пъти седмично физкултура, веднъж музика, веднъж рисуване. Другото в момента е общообразователна програма. За 3 седмици ходене на училище са научили 4 букви и 7 цифри. Пишат с печатни букви. Няма чертички, ченгелчета и лулички. Направо буквите.

Имат само 2 учебника - смятане и немски буквар. Към тях по една упражнителна тетрадка (забравих как се казват на български  Embarassed). Имат папка, в която слагат листовете за упражнения у дома и тетрадките за домашно. Друго освен несесера, тетрадките, папката и кутията за закуската не носят. Искаха ни блок за рисуване А3 и водни бои 12 цвята с неразливна чашка. Останаха в класната стая - имат си шкафче, където стоят всичките.

Все още ходи с мерак, но пита още колко време остава до ваканцията (есенната им е от 18.10 до 2.11) Mr. Green
Усоех на всички!

# 73
  • Мнения: 2 768
eta, не се тревожи!

Какво значи учителката се е оплакала?

Един педагог трябва да разполагам с голям арсенал от похвати.

Тя май се презастрахова, прехвърляйки топката на родителите!

Детето ти е жизнено, пълно с енергия, тепърва свиква на нов режим и условия.

Ясно е, че не може без сътресения.

А и нормално е да й е скучно, след като нищо не са правили!

Пак си мисля за учителката - не е успяла да им грабне вниманието, още повече пък -  да го задържи!

Говори с Кристина, но й дай ясен сигнал, че не се съмняваш в нея и я подкрепяш!

И ме извини, че дадох съвет, без да си го поискала!


За нищо не трябва да се извиняваш! Съветите са ти ценни, но ние вече хубавичко й се накарахме  Embarassed
Явно се поддадохме на първоначалните емоции, малко ме е срам.

Дано успее учителката да й влезе под кожата, не е толкова трагично положението. Характера й не е от най-лесните, просто не изпълнява команди без да е съгласна с тях. Трябва да се аргументирам със сериозни обяснения за да я накарам да направи нещо с което не е съгласна. Да видим днес как ще е  Thinking


# 74
  • Мнения: 1 937
Добре дошла, Вечернице!

Заглавието на темата приканва всички въодушевени родители, а и с напредването на годината си мисля, че ще има купчина поводи за разговори, не само за пособия и учебници.  Grinning

eta, вече сподели тревогите си.

А адаптирането, приятелите, самочувствието, увереността..., все неща, които ще излизат на дневен ред и ще е ценно да си говорим за тях!

toni_n, желая мнооого домашни днес  Grinning

eta, имаш едно огнено момиче, ще се налага да контролираш огъня без да го гасиш!   bouquet




Общи условия

Активация на акаунт