Въпроси за ученическите пособия и вълнения разни

  • 14 307
  • 264
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 888
Ета,не се притеснявай!Сигурно е било скучно-не всички започват заниманията от първият ден явно  Naughty..не се притеснявай,всичко ще се нареди  Peace
Вердад,добър съвет!   bouquet И благодаря за снимките   bouquet..Ама са ни хубави дечицата беее  Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes да са ни живи и здрави и все така да ни радват  Grinning
Вечернице,здравей и от мен!
Тони-н-сигурна съм,че няма да закъснеят домашните  Peace
За отчета-ние вече се взехме-в 10.50 и си пишем домашните..
И ние получихме първото си "Браво"  Hug по писане
Днес са упражнявали чертички-прави и наклонени и са оцветявали  Grinning
Вие сте наред ...

# 76
  • Мнения: 3 346
А моят момък днес се оплака, че било трудно Joy. И домашните били трудни. Нямало да ги пише. И вече не му се ходело на училище. Ще си имаме проблеми с мотивацията май...
Но пък е в добро настроение, изпълнен с впечатления, бърбори безспир Grinning

eta, за мен е твърде самонадеяно да квалифицираш едно дете като "непокорно и неизпълняващо разпореждания" само след няколко часа, прекарани заедно. Аз лично не бих си го позволила - та те са за пръв ден заедно...

Вечерница, много ми хареса начинът, по който е уреден при вас въпроса с учебниците и тетрадките. Раниците на нашите първолаци са безумно тежки. Аз се изморих, докато я донеса до вкъщи Sick

# 77
  • Мнения: 1 492
Ох момичета, благородно ви завиждам, че сте в къщи с децата си и пишете домашни.
Аз чак в 16.30ч. ще го взема. Sad
До тогава ще се вълнувам с вашите споделени моменти Hug

# 78
  • Мнения: 1 492
А моят момък днес се оплака, че било трудно Joy. И домашните били трудни. Нямало да ги пише. И вече не му се ходело на училище. Ще си имаме проблеми с мотивацията май...
Но пък е в добро настроение, изпълнен с впечатления, бърбори безспир Grinning
Аз се страхувам от този момент. Честно казано не знам как да се справя ако детето откаже да пише или учи. С добро ли, с лошо ли да опитам?

# 79
  • Мнения: 888
Аз чак в 16.30ч. ще го взема. Sad

Вие да не сте на занималня днес?  Grinning И аз искам да ходи на занималня,но още не са решили дали ще има  Shocked

# 80
  • Мнения: 1 937
Аз се страхувам от този момент. Честно казано не знам как да се справя ако детето откаже да пише или учи. С добро ли, с лошо ли да опитам?

Едва ли има рецепта!

Твоето детенце е на занималня, вероятно там заедно с другите ще отхърли повечето задачи.

Това е моментът, в който някак си трябва да ги научим да са упорити и самостоятелни...


# 81
  • Мнения: 1 492
Аз чак в 16.30ч. ще го взема. Sad

Вие да не сте на занималня днес?  Grinning И аз искам да ходи на занималня,но още не са решили дали ще има  Shocked


Да, няма начин Confused
А при вас как така още не са решили? Ами работещите родители как се справят?

# 82
  • Мнения: 1 492

Това е моментът, в който някак си трябва да ги научим да са упорити и самостоятелни...

Именно, страхувам се да не изпусна момента и какво точно да му кажа и кога? Сега ли да поговорим, колко е важно да учи или в момента, в който ми каже, че му е трудно и отказва да го направи?
Уф, какви мисли ме обзеха

# 83
  • Мнения: 11 327
При нас има занималня, но тя се плаща допълнително. За съжаление в нашите училища понятието стол не е известно и се налага децата да си носят освен кутията със закуската и друга такава с обяда, ако ще остават в занималнята.
Учебния ден започва в 8 ч, но занималнята отваря врати от 7 ч - удобство за работещи родители. Ако не остава на занималнята до 16, 30 ч, то може да остане до 13 ч (затова заплащането е минимално) - пак удобство за работещи родители.
Има осигурени от занималнята хора, които помагат на децата при пресичането на улиците, особено по обяд като ги пуснат да си ходят. Една голяма част се събират на групички и си ходят само. Та тези хора     регулират движението и са с отражателни елечета.

# 84
  • Мнения: 253
Ние също ходим на занималня - частна, защото училището няма. Но мисля, че там по - добре ще подготвят децата отколкото в занималня в училище  Simple Smile Децата не са много и учителите могат да обяснят на всяко дете по отделно ако се наложи.

# 85
  • Мнения: 3 346
Току що написахме домашните. За четири реда чертички ни трябваха 40 минути Crazy
Напише една чертичка и вдига глава - трябвало да ми каже нещо много интересно и най-важното - много важно!!!
Без да броим "очите ме заболяха", "ръката ми омаля", "ох, гърбът ми се изпоти" Joy
И с гордост да се похваля, че запазих присъствие на духа, нито веднъж не повиших глас и въобще проявих несвойствено за нрава си и най-вече за обстоятелствата търпение bowuu
Определено мисля, че ще справим с добро - много насърчения и похвали, личен пример/откъснахме едно листче за мен и в горещите моменти пишех и аз/ и малко строгост, но без заплахи от лишения, наказания и други подобни непопулярни мерки.

# 86
Привет мами,наистина имат домашни.Моята принцеса има желание но много им е трудно с тия чертички и ченгелчета с повече почивки се получават нещата.Нашата занималня започва от 1октомври,но ще са три паралелки заедно как ще се получи не знам.Едно ме успокоява че поне домашните ще бъдат написани.

# 87
  • Мнения: 888
Аз чак в 16.30ч. ще го взема. Sad

Вие да не сте на занималня днес?  Grinning И аз искам да ходи на занималня,но още не са решили дали ще има  Shocked


Да, няма начин Confused
А при вас как така още не са решили? Ами работещите родители как се справят?
Знам ли  newsm78..сигурно баби имат..
Хе хе,Тони...ако знаеш как ме разсмя...
Ние пък 1и1/2 страници чертички я джаснахме за 10 минути..чак ме притеснява,защото не са от най-перфектните(не че са лоши) и ми се струва,че ако не бърза толкова ще са доста по-хубави,но не ме чува като и говоря по-бавничко да работи  Laughing

Абе момичета интересно ми е как си пишат домашните децата ви(които не са на занималня разбира се)-вие с тях ли сте докато пишат,или сами в стаите?
Питам,че ми стана интересно.Ние-сама в стаята си пише  Wink и като свърши-носи го да ми покаже

# 88
  • Мнения: 168
 И моят ги пише бързичко и не особено старателно WinkАз обикновено съм в стаята около него ,върша си нещо друго и ,ако има нещо за коригиране се намесвам.
Иначе днес се върна от у-ще с повишено ностроение-имали час по музика и било много забавно GrinningГоспожата им пускала касетка с песни,пели и танцували по двойки на "Тръгнал кос". 

# 89
  • Мнения: 1 937
Eй, момичета! Поради темата за ББ или знам ли, не мога да стигна до вас! Сървърът е претоварен!

Ралица заспала в часа по музика - 5, последен!

Обясни, че й било скучно, госпожата говорела, говорела ... и не им дала да пеят! Joy

Бях сложила екип за физическо (4 час), а тя се върна облечена с него. Добре, че не липсваха обувки и дрехи..., всъщност, една жилетка ми се губи...мдаа, сега погледнах - забравена е на закачалката в класната стая!

Дано да е там и утре.

Домашните пише сама, а аз проверявам подобно на mrenka.

{Тони}, това трябва да е верният подход. Значи е нужно да сме търпеливи и постоянни.

Занималня не посещава, имам възможност да не съм на фиксиран работен ден (в общи линии работя за себе си, поне за сега).

В една тема за уважението към учителите, зададох въпрос, на какво мнение сте относно ремонтите в класните стаи и други материални придобивки, изискващи участие на родителите.

Включете се, ако имате време!

Общи условия

Активация на акаунт