Въпроси за ученическите пособия и вълнения разни

  • 14 307
  • 264
  •   1
Отговори
# 150
Здравейте, мами на първокласници!

Малко късничко се включвам в темичката ви, но в момента имам специфично вълнение, от негативен характер, относно безплатните "закуски".  Tired

По принцип бях настроена срещу тях, защото чух, че са тестяни неща. Затова пращам сандвич на дъщеря си + плод. Да, но от вчера почнаха да им раздават от безплатните и се оказа, че вчера са им дали по 4 сухи пасти (от тези на 7 дейз), а днес по 2 такива.
Аз бях помолила детето да не яде от тези закуски, но вчера тя изяла едната, а другите 3 ги донесе. Днес, обаче, след изрична забрана от моя страна тя да не взима повече от т.нар. закуски, тя си ги изяла всичките в у-ще и после се опита да ме излъже, че не са им дали, или пък, че са им дали плод.

Дали само аз съм на мнение, че тези сухи пасти въобще, ама въобще не са подходяща храна за подрастващи. Сладкото води до диабет, не е подходящо за закуска, да не говорим колко много химии съдържат, освен ненужната захар.
Чудех се с кого да говоря и къде да дам предложение, вместо тези боклуци, да им раздават плодове, напр. банан и пр. Мислех да питам учителката, но тази сутрин не можах да говоря с нея, защото закъсняхме, а наобяд не я взех аз от у-ще.

Просто не знам. Меко казано: бясна съм (вътрешно), но същевременно се чувствам безсилна.
Знам, че детето ми може би няма да вземе от тези сухи пасти утре, но това ще му коства. Ще му се прияде и е жестоко. Иска ми се да постявя въпроса на ниво, където ще бъде чут. Ще говоря утре с учителката, но имам чувството, че не е тя човекът, който може да помогне.  Объркана съм...

Помощ!  Praynig

# 151
  • Мнения: 1 937
Даруся още ли пиете биричка,бре  Joy Joy Joy казвай бързо за мамата  Grinning

Аз съм, аз съм bowuu, признавам си!
Ама още не се познаваме лично с Даруся.

Черпя ви с биричка всичките..., ако сте си написали домашните.
Ще мисля и повод да се съберем, някога, някак си!   bouquet

Бимба, овенът е твой, ако момъкът го одобри.

# 152
  • Мнения: 1 030
О и ние си имаме един сладур,Бимба дето ни пощипва даже сме заедно на един чин.

# 153
  • Мнения: 3 324
Здравейте и от мен! Аз съм майка на осмокласник ( подготве), първокласник и живот и здраве на бебок ( неясно още какъв) през Декември.
Макар и да сме преминали веднъж по тази пътека, вълненията и притесненията май пак са същите. При нас за съжаление няма шкафчета в училище и няма възможност да оставяме там каквото и да е, макар стаята да се ползва само от нашия клас. Предупредих го моя син ( той е по притеснителен) че и да загуби нещо да не се притеснява и да създава паника ревейки, ще купим ново и така...
Класната му изисква задължително писане с молив - незнам до кога, точно за да не се притесняват от това че грешат. За рисуването мушами и такива неща не са искали за сега, но днес имат за първи път рисуване и като видим пораженията може и да се наложи.
Госпожата по физическо ще ги взима от стаята - по анцузи и ще ги връща пак там.Така вероятноста да си загуби нещо е по малка. Казаха ни ние да преценим ще се преоблича ли детето или ще си ходи с анцунг и ще си обува само гуменките.
Сутрин го водя закусил, а в чантата слагам кроасан или нещо друго по негово желание (доста сме злояди) затова от вероятността да не изяде нищо от това което съм преценила и да яде някакъв пакетиран боклук - избрах второто. "Полезното е гадно" цитирам без разрешение моя малък философ прозрял основната истина.
Днес започва нашата занималня и за пръв ден бяхме на стол, "занимателната" госпожа ме помоли да не ходя в стола , каквото ми беше намерението за да не се разстройват децата чиито родители не са там. Аз все още работя , но съм наблизо до училище и ще прескачам да го наглаждам. И при нас местата за занималня не достигат, но ще се боря до последно за такова тъй като вече веднъж преживях новородено бебе и първокласник и опита ме научи че не съм 100% полезна на никой.
За прибирането сам и дума не може да става- нашето училище е доста далече , а и сме предупредени че госпожите няма да ги пускат сами в никакъв случай .
 Май доста ви досадих но изпуснах темичката от начало и се натрупаха доста неща за казване.

# 154
  • Мнения: 253
Здравейте и от мен. Вчера не бяхме на училище, защото бяхме болни, но днес сме на линия.

elia_gg, ние сме с влажни кърпички за ръцете и сухи - за тоалетната. Според мен така е по - добре  Peace А относно занималнята - моята дъщеря ходи с огромно удоволствие. Пишат каквото имат и много играят. Запознава се с деца от другите класове и е доволна  Grinning
 
Ня, и аз съм против сухи пасти и подобни " боклуци ". Дала съм й една торбичка, да си ги прибира в нея.

# 155
  • Мнения: 2 716
Вчера писа около час и половина. 28 задачи. Аз ́и казах да си вземе една елка. Жал ми стана. А тя така ме изгледа, като че нещо ми хлопа. Математици  #Crazy
Само че това е пътя на успеха и тя го осъзнава с пълна сила.
Охххх, на мама гордостта  smile3529
А за математиката имате ни.

Последна редакция: ср, 20 сеп 2006, 14:33 от мама_знае

# 156
  • Мнения: 1 937
ClanG, радвам се да те видя! Мама на българи-юнаци със славни имена!

Мама Ня, вероятно си в София, защото снощи в новините се коментираха пустите му закуски.

Това наистина е проблем.

А министърът беше обещал да се предлагат сандвичи и неща различни от мазни баници и тутманици.

Това, че тази година е сключен договор (за София) само с една фирма доставчик, вероятно е причина за поредното недоразумение.

Още един повод за протест.

Абсолютно съм съгласна с мнението ти.

Децата обичат сладко, не биха отказали пастата, мисля си, както например баницата...

Обаче отговор нямам  Confused

# 157
Ои ние си имаме един сладур,Бимба даже се пощипваме и на един чин сме.

# 158
Цитат
Ня, и аз съм против сухи пасти и подобни " боклуци ". Дала съм й една торбичка, да си ги прибира в нея.

Да, но как да направя така, че да не ги яде там? Тя си е доста ящничка и досега постоянно се боря да яде здравословно и ограничено като количество, за да не стане като мен - с наднормено тегло. И досега някакси съм успявала. Но сега с ужас усещам, че почвам да губя контрол.

Може би наистина трябва да й говоря постоянно, но пък ограниченията и забраните имат обратен ефект. Тя яде кришом, ако има забрана.  newsm78

Признавам, не е пълна, защото много се движи. Но ако спре с движението, ще стане пълна. Много яде. Добре, че поне яде всичко, та сега-лятото, се задоволяваше само със салата и хляб. Разделно хранене.  Wink

Verdad, не съм в София, а в едно пловдивско село... Което прави нещата с протестите много трудни, защото тука преобладава стадното поведение, което изключва наличието на информираност относно здравето и важат поговорките: "на харизан кон зъбите не се гледат" "Пени се, не пени, ще го ядем."

Трудно е!

Но, надявам се, няма да е невъзможно.
Те просто не са ме видяли още да се вихря.  Wink (това е родното ми село, но не бях живяла тука повече от 18 години, сега отскоро живея пак в него)

Последна редакция: ср, 20 сеп 2006, 14:36 от Ня

# 159
  • Мнения: 888
Еее..Verdad призна си
Наздраве  beer мами
ClanG да са ти живи и здрави дечицата и много да те радват  Hug
А относно пастите в училище-много съм против това..  Naughty даже бях гледала един филм за вредата от бързото хранене.Засегната беше и храненето в училищата.Много интересен филм и много поучителен.Ако ви интересува мога да се поразровя да го открия  Simple Smile

# 160
  • Мнения: 1 030
Много гореща тема стана мами.Наздраве и от мен!Закуските наистина са проблем,мисля някой сандвич приготвен здравословно е вариант.mrenka ще ми бъде интересно да разбера повече за филма.

# 161
  • Мнения: 3 164
О и ние си имаме един сладур,Бимба дето ни пощипва даже сме заедно на един чин.

 Grinning
а вие по двойки ли седите newsm78 че сина ми са по 1 на чин Rolling Eyes

а относно опазването  целостта и хигиената на чина, г-жата изисква от всеки уч-к да си набави парче балатум, което ще стои там постоянно.

Verdad, овнетата са ни слабост-та взимаме я веднагически, ако не за единия, то за другия синковец Laughing

мама знае, поздравления за математичката Grinning

# 162
  • Мнения: 888
Бимба и ние сме по един на чин
ptica ей сега ще се поразтърся  Wink

# 163
  • Мнения: 888
Ето на който му е интересно
http://torrents.linkos.bg/details.php?id=23963

# 164
  • Мнения: 1 030
По двама са в предучилишната бяха по един сега така е решила г-жаталНе се бях замислила!

Общи условия

Активация на акаунт