Херпес зостер и контакт с бебе

  • 1 404
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 18
Здравейте момичета от две седмици имам болка под левите ребра и преди три - четири дена избиха пъпки.Бях на дерматолог и се оказа херпес зостер.Проблема е,че имам бебе на два месеца и ме е страх да не се разболее от варицела.Имали ли сте подобен случай и до колко е опасно.Много съм притеснена,изолирах се в друга стая,но докато се диагностицирам съм била в постоянен контакт с бебето

# 1
  • Мнения: X
И аз бях като теб. Няма страшно. Спазвай висока хигиена. Не целувай бебето.

# 2
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 382
Аз получих първи херпес зостер като бях бременна. После имах почти всеки месец. В последните години, един път годишно. Синът ми не се зарази, я когато беше на 6 и се разболя от варицела, я мина вероятно в най лекият вариант - с 3 пъпки и без температура. Ако кърмиш, даваш антитела.

# 3
  • Мнения: 973
И аз имах херпес зостер докато бях бременна. След това 3 години по ред всеки месец без изключение. Детето не се разболя. освен засилена хигиена нищо специално не съм предприемала спрямо бебето.

# 4
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 248
Аз не съм карала варицела. Като бях бременна на мм му изби херпес на кръста с болки в крака. Много се шашнах, но не се разболях.

# 5
  • Мнения: 778
Ти си заразна, когато се пукат мехурите. Всъщност те са пълни със зрели вирусни частици. Когато спуканите мехури хванат коричка, вече няма да си заразна.  Преди пукането на мехурите също не можеш да заразяваш. Просто спазвай добра хигиена.

# 6
  • Мнения: 18
Само течността в пъпките ли е заразна,или може да го заразя и по въздушно капков път.Питам защото дерматолога ми каза да слагам ръкавици всеки път когато мажа с мехлем,да пера дрехите ми отделно и няма опасност,а педиатъра ми каза да нося и маска...

# 7
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 248
Аз доколкото знам само течността е заразна.

# 8
  • Мнения: 778
Течността е заразна. За това като се мажеш трябва да си измиваш  ръцете добре. Дрехите също, защото имат контакт с кожата. Маската е безсмислена.....това не е респираторен вирус. Всеки, който е боледувал от варицела има латентен херпес зостер по хода на някой нерв. Може през целия живот да не се прояви. Ако се прояви,  първо се усеща няколко дни силна болка.....болка от т.нар. ганглии на нерва, който е засегнат. ....но ти не си заразна тогава. После вирусът се намножава и ти виждаш това като пъпчици,  които в даден момент се пукат. Това е и принципа на херпеса на устата - херпес симплекс.....и той расте и се образува мехур, който когато се пука разпръсква вируси и тогава има смисъл човекът да е с маска на устата.

# 9
  • Мнения: X
Ако е малък участък, докато се пукне слагах памуче, за да не цапа и го сменях и изхвърлях внимателно.
 Има и много ефикасно лекарство през устата.

# 10
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 382
Понеже аз съм късметлийка с един блистер, започвам да мажа с крема, веднага щом усетя парене и сърбеж по кожата. Ако се започне от рано, не се дава шанс на херпеса да порасне. Поне при мен действа и изсъхва на третия ден.

Общи условия

Активация на акаунт