Астрология - 19 тема (преди да попитате - прегледайте 1 пост)

  • 35 840
  • 737
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 1 750
.... и се опитвам да си обясня защо астрологията познава.
Защото астрологията се основава на строги, точно определени закони и правила /Сатурн/, идващи от безкрайния Космос  /Уран/, променящи живота на Земята  /Плутон/, даващи ни надежда /Нептун/ и тълкувани с натрупаното през епохите висше познание /Юпитер/. Освен това през вековете е променила своя характер /според мен/ и от окултните науки е преминала към философията. Освен това тя дава възможност за творческо съчетаване и интерпретиране , което пък е свързано с личността на всеки, занимаващ се с тази материя. Затова има астролози, които  "познават" и които не. Всичко в този космос е живо , дори и онзи "камъняк" Grinning Плутон ,дишащо , променящо се и приемащо и отдаващо енергия във всяка форма.

# 706
  • Мнения: 1 639
Някои астролози казват че те ни влияят енергийно,което е невъзможно защото единствената планета/звезда която излъчва енергия е Слънцето,всички други планети просто отразяват светлината.

Всички тела излъчват радиация според температурата им (вижте закон за радиацията на черно/сиво тяло) както и гравитационни вълни според масата им.
Ахам,ама това как по точно се връзва с Астрологията,освен че затова седим прави а не летим. А за радияцията,тя се излъчва от много други неща и на Земята. Не искам да споря или създавам смут,напротив.

# 707
  • earth
  • Мнения: 1 334
Когато се говори за синхронност на момента взима ли се предвид, че скоростта на светлината е крайна и влиянието не може да е моментнално, т.е. причината и следстието не могат да се случат едновреммено ако са разделени в пространството?

Научната астрология нали не отрича традиционната наука? От това, което прочетох от Филип Филипов не съм останал с такова впечатление.

# 708
  • Мнения: 1 287
Можем да направим някакъв паралел с квантовата физика. Рождената карта като котката на Шрьодингер, определя основно своето състояние, в зависимост от нейния съвсем неслучаен, определен, детерминиран "нрав" (потенциалът на рождената карта), но поставен в различни  условия и обстоятелства (транзити), може да бъде и покаже различни позиции.

Посредством астрологията се предполага спецификата на някакви условия на времето. Някои може да го разбират като познаване, но то не е такова в неговия буквален смисъл. "Познава" защото "стъпва" на математика, концепция. Като методология, подход, по които се прави астрологичен анализ.

Когато се говори за синхроничност, се разбира че всичко е взаимосвързано. Холистичен принцип. Структурата и порядъкът на малкото можеш да намериш в голямото и обратното. Всичко има енергийна структура и синхроничността отзвучава в това, в което среща резонанс.

Последна редакция: чт, 27 май 2021, 09:47 от starinthenightsky

# 709
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 433
Това затъмнение при мен ще мине с разболяване. Луната ми е в 6 дом, слънцето е У6. Започна се в понеделник следобед, вчера и днес съм най-зле. Очаквах по-бързо да ми мине, но от днес се надявам да се оправям.

# 710
  • Мнения: 1 517
Това затъмнение при мен ще мине с разболяване. Луната ми е в 6 дом, слънцето е У6. Започна се в понеделник следобед, вчера и днес съм най-зле. Очаквах по-бързо да ми мине, но от днес се надявам да се оправям.
Интересно и при мен е така ...не точно разболяване, проблеми с кръвното, но до сега не съм се ччувствала така, дано не стане по-зле Head Band

# 711
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 433
Аз предполагам как стана - в понеделник бяхме на бал - и до мен буквално на сантиметри имаше гостенка, която ми говореше доста  - буквално дишахме един въздух няколко часа. И макар и да беше видимо здрава - вероятно е носила вирус, който е прескочил при мен.

Когато се прибрах - започна да ми става зле, а сутрините едва ставам. Постепенно към общата отпадналост се добавиха възпалено гърло, гърло, нос ... Веднага започнах противовирусни мерки и обичайно, когато ги приложа незабавно - до ден-два всичко отшумява. Но този път не е така ... Надявам се пикът да е бил вчера и от днес да започна да го преодолявам Simple Smile

# 712
  • Мнения: 665
Аз  не зная лунното затъмнение къде и как е при мен. Не мога да се справя и изчисля. По-транзити луната ми е в 5Д  У12, Слънцето в 10Д У1 . От 2 дни съм като буре с барут, вътрешно напрежение и прилив на енергия. Имам чувството, че ще убия някой. Вчера изгоних една позната която най-нахално седна на масата на която пиех кафе с приятелка. И то доста грубо. И през ноща си боядисах стаята защото не ми се спеше. Не ми харесва това затъмнение ако то влияе така.

# 713
  • earth
  • Мнения: 1 334
Можем да направим някакъв паралел с квантовата физика. Рождената карта като котката на Шрьодингер, определя основно своето състояние, в зависимост от нейния съвсем неслучаен, определен, детерминиран "нрав" (потенциалът на рождената карта), но поставен в различни  условия и обстоятелства (транзити), може да бъде и покаже различни позиции.

Посредством астрологията се предполага спецификата на някакви условия на времето...

Правилно ли разбирам, че според този паралел астрологическият анализ (или предсказание) се явявя нещо като измерване в квантовата механика, което води до колабиране на състоянието в едно от собствените състояния на астрологическото няблюдаемо?

Както знаем, според квантовата механика реалният свят е шизофреничен, поради дуалността частици-вълни. Има ли подходящ паралел в астрологията?

# 714
  • Мнения: 9 152
Това затъмнение при мен ще мине с разболяване. Луната ми е в 6 дом, слънцето е У6. Започна се в понеделник следобед, вчера и днес съм най-зле. Очаквах по-бързо да ми мине, но от днес се надявам да се оправям.
Бързо стабилизиране ти пожелавам🙏🤗

Разговорите за паралел с квантовата физика, връзката между математиката и музиката, астрологията и звездните вибрации са ми много интересни.

# 715
  • София
  • Мнения: 1 356
Да, и аз следя с интерес дискусията. Жалко, че се развива по-бавно отколкото ми се иска...
По повод затъмнението... При мен се появи един човек, който отдавна не бях виждала. И то почти в 14,30☺️. Може и да има връзка, при мен нещата са по Д1-Д7.

# 716
  • Мнения: 1 287
Моят стил в астрологията е на интуитивен анализатор. Изследовател. С концептуален начин на мислене. Затова ме интересува концепцията, това което е със стабилен логичен фундамент, опорни точки при един астрологичен анализ. Не съм астроном,  но в процеса на изучаване на астрология, се самообучавам и в тази насока. Не съм печелила математически олимпиади, но инженерното ми е по-близко. Предишните животи са недоказуеми хипотези и като такива не са достоверен аргумент в полза на нещо. Разглеждам астрологията на първо място като познание за процесите в Природата. Това е нейният философски фундамент. Смятам, че всичко е съставено от енергия, има енергийна честота. Въпрос на резонанс. Астрологията можем да я наречем някакъв символен синхроничен еквивалент на тези енергийни честоти. За привържениците на точните научни определения, правя паралел между астрология и  теорията на струните. Или препратка към петия елемент - етер.
Астрологията не е въпрос на статистика, защото никога няма да имаш достатъчна представителност на извадката, за да ти е валиден екзитпола. Грешката ще потвърждава правилото, че няма готварски рецепти в астрологията. Всичко е въпрос на частен случай. А астропсихологията може за някои да е съвременната астрология, но тя е само следствие, част от един астрологичен анализ.

Последна редакция: пт, 28 май 2021, 01:20 от starinthenightsky

# 717
  • earth
  • Мнения: 1 334
Смятам, че всичко е съставено от енергия, има енергийна честота. Въпрос на резонанс. Астрологията можем да я наречем някакъв символен синхроничен еквивалент на тези енергийни честоти.

Честотите се променят в зависимост от отправната система (Доплеров ефекет). Смятате ли, че астрологичният анализ се променя в зависимост от оптравната система, в коятто се извършва?

Астрологията не е въпрос на статистика, защото никога няма да имаш достатъчна представителност на извадката, за да ти е валиден екзитпола.

Тук не съм съгласен. Астрологията е приложима към всеки човек, във всеки един момент. Това пресоставя достатъчно данни за статистика - за астрологията като цяло, не за специфични атрологични прогнози.

# 718
  • Мнения: 1 287
Влияят се в някаква степен, в зависимост от това къде в астрологичната карта - домове, е разположена планетата. Това може да оказва влияние на чистотата и силата на сигнала. Иначе тяхното покритие, не зависи от терен, преградни стени, разстояние, които да влошават качеството на сигнала. Доказателство в тази насока е телепатията. Телепатията е вид прихващане на някаква честота - тази на съзнанието, ума. Мисълта, инстинктивната природа на човек, съзнанието, излъчването на човек, са чиста енергия, думите изречени тет а-тет, дори и  тези, при дистанционна комуникация, може да са преиначени, подвеждащи и лъжовни. Отношението, което прозира зад тях и при контакт на четири очи и при общуване онлайн, като енергия, може да ни говори доколко те са достоверни. Какъв е вложения подтекст.
В астрологията това е част от "мистерията", че астрологът познава или че срещаме определен тип енергийна специфика. Или най-малкото те насочва, защото е в унисон с периода, като енергийна специфика. Синергията, резонансът на една честота правят дневния ред. Когато общуваш с хора със сходна енергийна честота, имате чуваемост, видимост - привличате се, защото тунерът ви има сходни фабрични настройки. Склонни сме да приемаме някаква честота от енергийния спектър.

Понеже астрологичната карта е проекция на дневния ход на Слънцето по небето, мястото на изгрев, кулминация, залез и най-тъмната част от денонощието, са с потенциала за декодер, тунер с най-силно енергийно прихващане и излъчване.

Друго доказателство е пространствената астрология. Една астрокартографска карта използва екваториалната координатна система - деклинацията и ректасцензията. Представлява проекция на астрологичната карта върху географската карта на света. Във фокуса на вниманието са мястото на изгрев, кулминация, залез и антикулминация на планетите от рождената карта, по време на раждането. При нея мащабът, разстоянието като енергиен ефект, е без значение. Не е нужно да ходиш на локацията, където примерно някоя планета от рождената ти карта изгрява. Тогава когато е подходящ периода, тя може да излезе на дневен ред и на дистанционен принцип.
Локално-пространствените карти използват хоризонталната координатна система. Азимутът и елевацията. При тях мащабът също не играе роля, а от значение са да ги наречем енергийните координати на планетите, проектирани върху обкръщаващото пространство. От гледна точка на локално-пространствената перспектива, човек метафорично казано е с настроена антена към спътника, който предава пакет от програми за неговата телевизия.  И локациите по земното кълбо, където се проектират азимутните линии на планетите от рождената карта или са с една и съща надморска височина – елевация, са тези на които може да улови сигнала, честотата на някаква „програма“ от рождения телевизионен пакет. Антената не се насочва произволно, а в по-подходящо за целта време.

За статистиката - няма как да влезеш на някакво място в една река два пъти. В този ред на мисли всеки момент е уникален за себе си. Може да има някаква обща основа, но защото е поставен в някаква специфика, това може доста да промени, видоизмени неговото основно и свойствено звучене. Нали знаете, че един цвят може да изглежда различно, в зависимост от това с какви цветове е съчетан ?
В името на статистиката имаме развитие на планетни цикли. Примерно съвпадът на Марс и Венера, представлява началото на цикъл Марс и Венера с някаква специфика. Това не означава, че всеки цикъл под общ знаменател за всички, метафорично казано Марс среща Венера.

Последна редакция: пт, 28 май 2021, 09:06 от starinthenightsky

# 719
  • Мнения: 2 001
Да споделя една книга, която е свързана с пътят на душата ни след прехода. ....... Тук в темата сме споменавали книгата на Майкъл Нютон.
Книгата е бестселър за 2003 г. в Русия.  "Моите посмъртни приключения", на Юлия Вознесенская.
Бих казала, че думата "приключения" е доста оптимистично/леко написано, книгата е като пътеводна светлина и изисква сериозна работа със себе си. Успех на всички, които търсят Истината. Hug
Благодаря за препоръката Катерица.  Книгата на Майкъл Нютон ми я препоръчаха наскоро, но все още не съм се наканила да я започна (  загубих майка си преди 2 месеца ... )
В същата тематика съм чела друга книга - реших и аз да споделя " Не един живот, не един учител"  Брайън Уайс

По повод затъмненията имам въпрос ако можете да ми изясните :
Асцендента ми е Близнаци , по време на Лунното на 26.05 Слънцето е над линията на АСЦ ( съответно Луната под Дсц )  По оста 6-12 дом ли е това ?
Скрит текст:
( точно преди обед на 26 май , баща ми падна и си удари главата и разби нос )
За Слънчевото на 10.06 вече и двете светила са в 1ви.

Извинявам се за включването по средата на дискусията ви No Mouth

Общи условия

Активация на акаунт