АГ Селена - 21

  • 49 403
  • 749
  •   1
Отговори
# 150
  • Мнения: 2 484
И аз исках нормално....преносих 5 дни да го чакаме, не тръгваше и това е, качвах стълбите до 7 етаж по три пъти на ден, танцувах, кляках, не и не. Седи горе и не слиза и грам разкритие  нямах. Накрая от чакане си намаляха водите и на мен ми писна и насрочихме  секцио след поредните тонове. А младежа реши да тръгне да излиза през нощта. Контракции.... не е си истина. Но като дойде док.пак ме резна. Нищо че имах контракции.  После в епикризата  чета, че съм имала и 2 см.разкритие......но по нощите е така. Това с друг доктор. Та така, между другото сега не съжалявам. С нормалното щях доста да се озоря с това голямо бебе.

А ти си направи консултация  с още някой лекар и чуй какво му е мнението за теб, как е най - добре да постъпиш.

# 151
  • Мнения: 378
Защо всички толкова се натискате за това нормално? Не сте сигурна как ще ви подейства и дали няма да можете да си седнете на дупето 6 месеца . До организъм е. Имам приятелка роди нормално, 6 месеца не можеше да ходи, разкъсана отвсякъде. Друга роди секцио без болка. Аз родих секцио, е нищо не разбрах, а така ме плашеха... Важното е с майката и бебето всичко да е наред.

# 152
  • Мнения: 555
И аз родих секцио по собствено желание, защото смятам, че е най-безопасно за бебето и това си е само мой избор за мен и моето дете, всеки да си прецени какво и как иска за себе си, но първо да се вслуша в лекаря си. Та 5-6 дни след операцията се чувствах така всеедно нищо никога не ми е правено, вмомента всеедно не съм раждала никога 😀😀😀 а родих преди месец и половина. Толкова бърза и лека операция, че още утре мога да родя пак така. И сега ще кажете "баба ти не е раждала секцио, прабаба ти е раждала на полето и това е естествен процес" цитирам от една тема защитничките на нормалното раждане, ами баба ми не е родила секцио, защото тогава не е било пожелание и медицината не е била това което е в момента, защото такива мъки е имала и с двамата си сина че ако е имало секцио по желание, щеше да роди така.

# 153
  • Мнения: 35
Аз също съм за нормалното раждане, не мисля че да ти отрежат корема е по-добре. После цял живот си с отрязан корем и никога няма да е същото. Не знам дори защо секциото се предлага така лесно, би трябвало да бъде в краен вариант. Спор няма че за бебето и доктора е по-лесно и леко. И би трябвало и двете раждания да са на една цена за да няма такива издевателства.
Мое мнение!

Последна редакция: нд, 28 фев 2021, 04:52 от XoXo

# 154
  • Мнения: 12 236
Аз също съм за нормалното раждане, не мисля че да ти отрежат корема е по-добре. После цял живот си с отрязан корем и никога няма да е същото. Не знам дори защо секциото се предлага така лесно, би трябвало да бъде в краен вариант. Спор няма че за бебето и доктора е по-лесно и леко. И би трябвало и двете раждания да са на една цена за да няма такива издевателства.
Мое мнение!
Това не го разбрах, честно. Първото ми раждане е нормално, второто е спешно секцио. От 10 години отлагам корекция на пораженията от първото, защото лекарите ми казваха, че непосредствено след второ раждане ще може това да се направи, но нещата се развиха по съвсем друг начин. С първото преносих седем дни, с второто два. След секциото нямам никакви последствия, за разлика от нормалното раждане.

# 155
  • ...
  • Мнения: 513
След страшно много клипчета, които съм гледала никъде не се препоръчва от никой лекар, акушер или анестезиолог секцио без причина. Най-вероятно има защо. Избора си е на майката, но всеки казва, че това си е коремна операция и рискове си има. Съгласна съм, че има рискове и при нормалното раждане, но да се рекламира секцио, като че ли е супер лека операция също не го разбирам. Лекаря и майката се тези, които трябва да решат.

# 156
  • Мнения: 12 236
Не рекламирам секцио, но ако имам доверие в лекаря, лично аз, бих се доверила на неговата преценка и опит. Желанието на майката е едно, но лекарската преценка е друго, отгорността за два живота е в неговите ръцете. Това е валидно и за секцио, и за нормално раждане. Неоспорим факт е, че д-р Минев има изключително много опит, в живота си съм била само веднъж при него на преглед, да не си помислите нещо, отидох за второ мнение.

# 157
  • Пловдив
  • Мнения: 4 159
Самият Минев не препоръчва секцио точно защото е операция и рисковете са повече. Но когато ползата превъзхожда риска, няма да рискува. Написал го е дори. С подробности.

# 158
  • Мнения: 24
А някой при д-р Кръшков раждал ли е? Той следи бременността ми и искам да съм при него, имам му доверие. Ако някой е раждал при него, моля, да сподели опит и впечатления.

# 159
  • Мнения: 11
А някой при д-р Кръшков раждал ли е? Той следи бременността ми и искам да съм при него, имам му доверие. Ако някой е раждал при него, моля, да сподели опит и впечатления.
Утре ми предстои раждане при д-р Кръшков. Няма да казвам, че ако не беше плътно до мен през цялото време, аз нямаше да издържа до термин. Имам конизация и едно секцио, по тази причина ще е секцио отново. Тези 7 дена съм всеки ден на тонове, макар да не е на работа е плътно до мен и постоянна комуникация. След като се възстановя в следващите дни, ще дам повече инфо, но той е не само доктор, той е Човек. Желая Ви лека бременност на Вас.

# 160
  • Мнения: 2 484
А някой при д-р Кръшков раждал ли е? Той следи бременността ми и искам да съм при него, имам му доверие. Ако някой е раждал при него, моля, да сподели опит и впечатления.
Утре ми предстои раждане при д-р Кръшков. Няма да казвам, че ако не беше плътно до мен през цялото време, аз нямаше да издържа до термин. Имам конизация и едно секцио, по тази причина ще е секцио отново. Тези 7 дена съм всеки ден на тонове, макар да не е на работа е плътно до мен и постоянна комуникация. След като се възстановя в следващите дни, ще дам повече инфо, но той е не само доктор, той е Човек. Желая Ви лека бременност на Вас.
Подкрепям напълно!

# 161
  • Мнения: 24
А някой при д-р Кръшков раждал ли е? Той следи бременността ми и искам да съм при него, имам му доверие. Ако някой е раждал при него, моля, да сподели опит и впечатления.
Утре ми предстои раждане при д-р Кръшков. Няма да казвам, че ако не беше плътно до мен през цялото време, аз нямаше да издържа до термин. Имам конизация и едно секцио, по тази причина ще е секцио отново. Тези 7 дена съм всеки ден на тонове, макар да не е на работа е плътно до мен и постоянна комуникация. След като се възстановя в следващите дни, ще дам повече инфо, но той е не само доктор, той е Човек. Желая Ви лека бременност на Вас.

Успех! Стискам палци всичко да е наред и да се радвате на спокойни дни след това!

# 162
  • Мнения: 378
Аз също съм за нормалното раждане, не мисля че да ти отрежат корема е по-добре. После цял живот си с отрязан корем и никога няма да е същото. Не знам дори защо секциото се предлага така лесно, би трябвало да бъде в краен вариант. Спор няма че за бебето и доктора е по-лесно и леко. И би трябвало и двете раждания да са на една цена за да няма такива издевателства.
Мое мнение!

Какво няма да е същотото? Не разбрах. Разрязания ми корем е най-хубавото нещо. Най-прекрасния спомен.

# 163
  • Мнения: 69
То и при нормалното могат да те срежат много по-страшно от секциото. Аз си имам и от двете и мога да кажа, че за мен секциото беше по-щадящо и в моя случай не животозастрашаващо.
Аз също съм за нормалното раждане, не мисля че да ти отрежат корема е по-добре. После цял живот си с отрязан корем и никога няма да е същото. Не знам дори защо секциото се предлага така лесно, би трябвало да бъде в краен вариант. Спор няма че за бебето и доктора е по-лесно и леко. И би трябвало и двете раждания да са на една цена за да няма такива издевателства.
Мое мнение!

# 164
  • Мнения: 6
Здравейте мами! От доста време следя форума и намирам много полезна информация, за която съм изключително благодарна!
И ето най-накрая се реших да пиша и аз, понеже леко съм объркана покрай първата ми бременност. Ще съм много благодарна ако някой ме светне по няколко въпросчета... Чакам принцеса около средата на април месец и мисля, да раждам в АГ Селена. Насочила съм се към д-р Кръшков, бях при него на 3д/4д и съм изключително доволна от неговото отношение, пък и до колкото четох тук мненията ви за него са положителни. Още 2 седмици и отивам при него да обсъдим как да се поеви бебка на белия свят.
Та да си дойда и аз на думата, че май почнах да пиша романи, за което се извинявам!
Притеснява ме тази пандемична обстановка, в която се намираме... Разбрах от тук, че не може да има посещения, когато родя. Че ако ми се наложи, може да се остави багаж за мен на регистратурата и да си го получа и т.н. До тук добре...
1.Ако случайно излезне положителен антигенния тест, който не е много надежден до колкото знам, и ме заведат в Ковид отделението до получаване на ПСР теста, държат ли ме отделно от болни ( ако съм здрава, има ли вероятност там да се заразя?) (извинявам се за тъпия въпрос)
2. Трябва ли да нося пари за самото раждане или таткото може да ми ги донесе примерно на следващия ден, или направо той да плати когато кажат?
3. Говорих с момичето на регистратурата за записването на бащата на бебето ( не сме в брак още), която ми каза, че всички документи се оформят при тях, не ми е нужно да минавам предварително през нотариус, само трябвало таткото да си покаже личната карта. Но кога и как се случва това, най-вече в тази обстановка, при положение, че дори не пускат бащата на свиждане?
4. Как стои въпроса с изписване на новородено в тази обстановка, понеже роднините ме побъркаха вече, големи мераци, голямо нещо да идват, а аз се чудя как да ги изгоня, понеже сега не му е времето за подобни събирания?

Общи условия

Активация на акаунт