АГ Селена - 21

  • 49 299
  • 749
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 12
Здравейте! Записвам се,  за да следя темата. Ако всичко е наред, юни месец ми предстои раждане в "Селена". Бременността ми следи д-р Даниел Ставрев.
Изчетох голяма част от написаното тук и получих ценна информация, за което ви благодаря. Успешна бременност и разждане на всички Nature Sparkles

# 136
  • Мнения: 58
С две ръце мога да препоръчам доктор Ангел Карагьозов. И двете си деца родих при него. Изключително спокоен, проследява много внимателно бременностите ми. Вдигал си е телефона , независимо в колко часа ми се е налагало да му звъня.
Насърчава за нормално раждане, макар че при мен се наложи секцио. Налагало ми се е да лежа и за задържане и общо от три престоя в болницата, мога да кажа, че това е лекарят , който най- съвестно следи състоянието на пациентите си. Всеки ден идваше да ме види поне по веднъж. На някои други лекари , с чиито пациентки, съм била в една стая, не съм им видяла очите дори. Добро впечатление имам от Амалиев син и Матев, които не идваха всеки ден, но си посещаваха пациентките.

# 137
  • Мнения: 64
Здравейте дами Flowers Tulip включвам се също да следя темата Simple Smile интересува ме обявената информация на сайта им за отворени врати всяка сряда, все още ли е валидна предвид сегашната ситуация? Предварително се извинявам, ако това вече е било коментирано, но не помня да съм срещала информация за това в предните страници.

# 138
  • Мнения: 35
Здравейте,
Ходя на консултаций при д-р Минев понеже моя поздата ми разказваше колко държал на нормално раждане( тя е родила при него преди 6 години). Само че той от началото на 9 месец ми говори за секцио (според мен е твърде рано) понеже бебето било високо и матката ми била твърда. Ще ми е първо раждане и до колкото знам бебето може да слезе за един ден на доло и да получа разкритие, но той едва ли не в средата на 9 месец сега ме кара да избера секцио, когато му казах че не искам започна да ме плаши какво можело да стане... не знам какво да правя. Моя позната роди нормално в държавна болница, сложили ли са и система за контракций и друга да и омекоти матката и всичко е минало нормално. Не мога да разбера защо ми ги говори такива и дори не ми казва за такива методи. Много ме е страх да не ме накара да родя секцио, дори се замислям дали да не търся другаде макар и късно.
Ако някой има опит или е изпаднал в такава ситиация моля да сподели.

# 139
  • Пловдив
  • Мнения: 4 147
Защо да е късно. Отиваш и раждаш където пожелаеш и където смяташ, че ще се чувстваш спокойно. Аз имах перфектни условия за нормално раждане. И родих нормално. Ако нямах, изобщо нямаше да мъча бебето. Да, той е за нормално раждане, но не на всяка цена. Ако ти си готова да си носиш последствията, няма да ти откаже. Всички в Селена раждат с упойка и система. Но! Системата не предизвиква раждането, ако самото раждане няма условия да започне. Няма как да слезе глава за ден и да получиш 3 см разкритие. Не и ако не копаеш всеки ден на полето. С нашия заседнал начин на живот раждания на нивата са рядкост.

# 140
  • ...
  • Мнения: 513
Според мен чуйте мнение и на друг лекар ако не вярвате, че секциото е единствената опция.

# 141
  • Мнения: 38
Защо да е късно. Отиваш и раждаш където пожелаеш и където смяташ, че ще се чувстваш спокойно. Аз имах перфектни условия за нормално раждане. И родих нормално. Ако нямах, изобщо нямаше да мъча бебето. Да, той е за нормално раждане, но не на всяка цена. Ако ти си готова да си носиш последствията, няма да ти откаже. Всички в Селена раждат с упойка и система. Но! Системата не предизвиква раждането, ако самото раждане няма условия да започне. Няма как да слезе глава за ден и да получиш 3 см разкритие. Не и ако не копаеш всеки ден на полето. С нашия заседнал начин на живот раждания на нивата са рядкост.

Родих нормално в Селена няколко дни след  термин.Предизвикаха ми раждането със система.Имах едва 1см разкритие като ми сложиха системата.Всичко продължи около 7 часа.Главата на бебето слезе в последния момент и реално тогава родих.Слагаха ми два пъти упойка и през повечето време скачах с фитнес топката. Simple Smile

# 142
  • Пловдив
  • Мнения: 4 147
Твоят лекар е лекаря за Хо-Хо. Да се насочи към него. Hands Plus1

# 143
  • Мнения: 35
Защо да е късно. Отиваш и раждаш където пожелаеш и където смяташ, че ще се чувстваш спокойно. Аз имах перфектни условия за нормално раждане. И родих нормално. Ако нямах, изобщо нямаше да мъча бебето. Да, той е за нормално раждане, но не на всяка цена. Ако ти си готова да си носиш последствията, няма да ти откаже. Всички в Селена раждат с упойка и система. Но! Системата не предизвиква раждането, ако самото раждане няма условия да започне. Няма как да слезе глава за ден и да получиш 3 см разкритие. Не и ако не копаеш всеки ден на полето. С нашия заседнал начин на живот раждания на нивата са рядкост.

Родих нормално в Селена няколко дни след  термин.Предизвикаха ми раждането със система.Имах едва 1см разкритие като ми сложиха системата.Всичко продължи около 7 часа.Главата на бебето слезе в последния момент и реално тогава родих.Слагаха ми два пъти упойка и през повечето време скачах с фитнес топката. Simple Smile
Той ми каза че ако искам да чакам да пренося ще ми даде декларация че ако стане нещо е по мое съгласие. Каза че не поема отговорност. Аз не съм против него и не съм казала че не е специалист. Можеби е твърде натоварен и гледа работата му да минава гладко и лесно.
Вие при кой раждахте?
Може би се шашнах много но все пак това не е нещо което се решава с лекота.

# 144
  • Пловдив
  • Мнения: 545
Хо-Хо, аз родих естествено, с предизвикано раждане, 3 дни преди термин при д-р Чалова. Бебето беше толкова високо, че едното краче се очертаваше под реброто ми буквално до 2ч преди да се появи на бял свят. Също шийката на матката не беше омекнала.
Дадоха ми хапче, сложиха система окситоцин, клатушках се на пилатес топката около 6-7ч, нищо не се случваше, 1см разкритие. Докторката ми спука мехура, за да изтекат водите, сложиха и някакво лекарство в системата, за да се омекоти шийката мисля и някъде на 8-ия час започнаха да се случват нещата и да получавам болезнени контракции. Малко преди 9-тия час родих.
Накратко, може и с бебе, разположено високо да се роди, и с неомекнала шийка да се роди нормално, но е добре да имате пълно доверие на АГ-то си. Не знаем всичко и може да има фактори, които наистина да не позволяват естествено раждане.
Докато раждах, едно момиче при Бабаков дойде със спукан мехур и 7см разкритие доста преди термин. Умоляваше го за секцио, само повтаряше, че не може, явно си я болеше много, но докторът и акушерката Катя Павлова я увещаваха за естествено раждане, та накрая роди. ☺️
Успешно раждане, който и специалист да си изберете!

# 145
  • Пловдив
  • Мнения: 4 147
Аз съм раждала при Минев, нормално. Сестра ми пак при него, секцио. Просто тя нямаше условия за нормално, а тогава той не беше толкова натоварен. Очевидно опитът му предполага други съображения. Пробвай при по-млад и по-малко натоварен лекар. Съответно с по-малко опит и повече смелост.  Мен ме е страх да поемам рискове. Как този твърд череп ще премине през таза, ако предварително не е заел мястото. И каква травма може да причини това на мозъка на бебето. Ако и да се приплъзват костите на черепа. Ей такива мисли мен ме побъркват. Както вече писах днешния начин на живот променя леко нещата.

# 146
  • Мнения: 35
Аз съм раждала при Минев, нормално. Сестра ми пак при него, секцио. Просто тя нямаше условия за нормално, а тогава той не беше толкова натоварен. Очевидно опитът му предполага други съображения. Пробвай при по-млад и по-малко натоварен лекар. Съответно с по-малко опит и повече смелост.  Мен ме е страх да поемам рискове. Как този твърд череп ще премине през таза, ако предварително не е заел мястото. И каква травма може да причини това на мозъка на бебето. Ако и да се приплъзват костите на черепа. Ей такива мисли мен ме побъркват. Както вече писах днешния начин на живот променя леко нещата.
Черепът не е твърд, “връзките” на отделните части не са се затворили точно за да може да премине по-лесно.
Аз вече съм с параноя че ще ме вкарат да раждам нормално и в последният момент ще ми кажат че съм за секцио, както правят на много места, ей тогава не знам какво ще правя.

# 147
  • Пловдив
  • Мнения: 4 147
Мен ако питаш, не си за Минев. Чалова не я познавам, но ако стане инцидент, ще съдят болницата. Защото винаги се стига до съд в такива случаи. Аз искам да решавам как, но друг да плаща за това...... Тя не е собственик, но Минев е собственик. Нормално е да има и друга причина, освен медицинската, да бъде максимално предвидлив и предпазлив. Виж, доколкото го познавам, той няма по никакъв начин да отрази това, че няма да раждаш при него. Спокойно си раждай както искаш и при когото искаш. Но, пак доколкото го познавам, няма да остави ти да решаваш какво да прави в хода на раждането. Търси друг. Късмет!

# 148
  • Мнения: 35
Мен ако питаш, не си за Минев. Чалова не я познавам, но ако стане инцидент, ще съдят болницата. Защото винаги се стига до съд в такива случаи. Аз искам да решавам как, но друг да плаща за това...... Тя не е собственик, но Минев е собственик. Нормално е да има и друга причина, освен медицинската, да бъде максимално предвидлив и предпазлив. Виж, доколкото го познавам, той няма по никакъв начин да отрази това, че няма да раждаш при него. Спокойно си раждай както искаш и при когото искаш. Но, пак доколкото го познавам, няма да остави ти да решаваш какво да прави в хода на раждането. Търси друг. Късмет!
Шашна ме повече това че направо почна със секцио, не ми обясни какво друго можем да направим за да е нормално.
Следващата седмица ще видим какво ще ми каже. Но не мисля че това че бебето е горе е причина да ме натиска за секцио.

# 149
  • Пловдив
  • Мнения: 4 147
Напротив, точно това е причината. Пак да ти кажа, него не можеш да го убедиш да прави каквото ти искаш, когато поискаш, колкото поискаш. Просто не е твоя лекар. Не ти ли каза максимално да се натоварваш, за да предизвикваш контракции. Сестра ми се утрепа да катери тепетата. Нищо не стана. При мен.....аз щях да родя още в първия ден на 9 месец. Обратното. Лекарства, леглото и така да докарам по-близо до термин. Не разбирам защо ще се трмозиш с лекар, с който няма да се чувстваш добре. И на когото не вярваш.

Общи условия

Активация на акаунт