АГ Селена - 21

  • 49 678
  • 749
  •   1
Отговори
# 660
  • Мнения: 1 883
Значи все пак си раждала в Селена.Да не е било преди 20 години хахах
Не, преди 7-8 години така беше. Сега се учудвам - в Ковид пандемия диспенсъри?

# 661
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 928
Значи все пак си раждала в Селена.Да не е било преди 20 години хахах
Не, преди 7-8 години така беше. Сега се учудвам - в Ковид пандемия диспенсъри?
Че какво им е на диспенсърите? Водата не е от галони, а е някаква машина за пречистване с обратна осмоза и филтриране. Свързана е с водопровода, така че е минимизирана човешка намеса. Два пъти съм лежала, водата е хубава. Ако някой толкова се притеснява, може да си вземе бутилирана.
Раждането на dazel е било преди поне 10 години, за да е било 560 лв. Но и тогава заплатите бяха други, нали?

# 662
  • Мнения: 2 034
Тази работа с диспенсъра и на мен не ми се нрави. Най- малкото някои хора въобще не се сещат, че бутилката трябва да си я държат на някакво разстояние от машината и навират кранчето в гърлото на бутилката, от която са пили и дори и да нямаше Ковид, най-малкото се разнасят солидно количество бактерии.

# 663
  • Мнения: 1 221
И аз съм откачалка на тема бактерии и вируси, но някак в ситуация след раждане, цялата в лохии, съседката по легло и тя, паднаха ми изискванията. всеки ден може някой да носи багаж, така че не е задължително да се ползват диспенсърите. Просто е опция, на другите може отвън да им внасят вода или чешмяна

# 664
  • Пловдив
  • Мнения: 4 167
В интерес на истината не знам какви са били заплатите, но тогава моята кола беше по-скъпа от колата на Минев. Не работя и не знам какви са заплатите.  Сега караме еднакво скъпи коли. Stuck Out Tongue Winking Eye Или искаш да кажеш, че днес, масово, заплатите са по над 2000 лева. В Хасково? В Кърджали? В Смолян? И т.н.

Но не в това е проблемът. А, че тогава за парите, които платих получих много повече, отколкото сега за 4 пъти по-висока цена. И като условия, вкл. луксозна нощница с халат, бутилирана вода, отношение, внимание, хигиена.

Последна редакция: ср, 08 сеп 2021, 07:14 от dazel

# 665
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 928
Спрямо моят стандарт тогава и сега, цените на секцио в болницата са пропорционални на заплатата ми. Не работя в сферата на IT, нито в енергетика или въгледобив. Нормална фирма, със средна заплата близка до цитираната от теб. И тогава, и сега много хора работят на минимална, която 2011 г. е била 270 лв, сега е 650 лв. Ако годината е била по-ранна, съответно по-малко. 2007-2008 г и в Торакс даваха сок и бутилирана вода, но тогава си е за тогава. Само че тогава Селена не е имала неонатология с най-високо ниво на компетентност, нито инвитро център, нали? Така че има на какво отгоре да са такива цените им. А и едва ли някой отива да яде и да пие в болницата. Има много по-важни критерии, заради които се избира лечебно заведение и това определено не са сокчета, халати, луксозни нощници и т.н. За лукс изкарване си има хотели със СПА.

# 666
  • Пловдив
  • Мнения: 4 167
Неонанологията си изкарва пари като звено, както и ин витрото. Ако цената на раждането трябва за компенсира тези две звена, които евентуално са на загуба, в което не вярвам, значи финансовият отдел трябва колективно да подаде оставка. Не разбирам защо пациентите трябва да плащат за лоши финансови анализи. Но така да бъде, както казваш......

Нищо не оплювам, съобщавам факти. Сега  ако имате проблем с разбирането на прочетеното, обърнете съм началния си учител, не към мен. Да, наясно съм, че има хора, които получават много пари, но това не са 80% от населението.

# 667
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 928
Пак повтарям нещо, което писах и преди - болници много, избор колкото искаш. В София в Токуда раждането е 3000 лв, но и там си имат премного пациенти и едва ли ги избират, защото дават сок. В Пловдив има и Пълмед, и Торакс, и Хирургии, и Окръжна. Цени за всеки и условия за всеки.
Когато аз избирах болница, за мен беше важно всичко да е на едно място - лекари, лаборатория, инвитро център, проследяване и най-важното неонатология с най-високо ниво на компетенция и да ми е близо. За това, което плащам, получавам достатъчно и то е много повече от 10 лв за сок и минерална вода.
Ако искам хотел за почивка и 5-звездно отношение, знам къде да отида и определено това не е която и да е болница.

# 668
  • Мнения: 858
АГ Селена е частна болница. Никой не е задължен да ходи там. Колкото и да не ни се иска, има хора, които не могат да си позволят такива услуги. Това не задължава частните болници да работят на загуба или да изравнят цените си с тези на държавните. И не искам да защитавам болницата конкретно, а всички частни болници. Аз лично няма да раждам в Селена, но ще родя в друга болница, в която към момента раждането е 2700лв. без избор на екип (виждам, че за много хора е важно, но за мен не е). Такива "празни", лишени от информация коментари са меко казано излишни. Започва да става досадно да влизам в темата, защото има нов отговор, а той е просто поредният лош коментар от един и същи човек.

# 669
  • Мнения: 1 221
За мен пазарът определя цената. Цените в другите частни клиники са подобни. Всички разбраха, че аз останах недеволна от следродилния период в Селена. Но цените за частна клиника с такава апаратура, толкова персонал са си напълно нормални. Всеки постъпващ, знае че влиза на частно, а не в окръжна болница. Опции има за неонатология и в частни и държавни клиники.
Но при положение, че Торакс взимат 1400лв за секцио, си е напълно обосновано Селена да вземат една идея отгоре. Торакс ти дават фактура за 200лв и правиш дарение от 1200лв, докато Селена дават фактура с разбивка на всичко по суми.

# 670
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 928
teri_90, така е. Освен това нито Торакс, нито Пълмед ще те приемат за раждане, ако има потенциален риск за майка и бебе. Директно те пращат или в Хирургиите, или в Селена. Те нямат потенциала да се грижат за проблемни бебета и майки. Един вид, ако всичко ти е наред, заповядай, ако не, отивай другаде. Ми, благодаря, но предпочитам да избера място, в които ще съм спокойна, че ще се погрижат за нас от начало до край. И това си има цена.

# 671
  • Пловдив
  • Мнения: 4 167
Оф, раждайте където искате. Щом са ви ОК занижените критерии, пък и нямате претенции. Аз обаче имам. Да, права си. София ми е близо. На тези, на които им е далеч, да се задоволяват с каквото има. Аз бях една от първите в темата, която писах, че в частна клиника всеки си определя цената и ако ти е удобно плащаш. Но сега, тази цена не ми е оправдана. И не ми е удобна. С преуморен, мизерно заплатен персонал, то друго не може и да се очаква. Или си мислите, че акушерките взимат по 2000 лева. И вкупом напускат заради това. Това за напускането друг го писа, не съм аз. Едва ли е от хубаво.

# 672
  • Мнения: 704
Оф, раждайте където искате. Щом са ви ОК занижените критерии, пък и нямате претенции. Аз обаче имам. Да, права си. София ми е близо. На тези, на които им е далеч, да се задоволяват с каквото има. Аз бях една от първите в темата, която писах, че в частна клиника всеки си определя цената и ако ти е удобно плащаш. Но сега, тази цена не ми е оправдана. И не ми е удобна. С преуморен, мизерно заплатен персонал, то друго не може и да се очаква. Или си мислите, че акушерките взимат по 2000 лева. И вкупом напускат заради това. Това за напускането друг го писа, не съм аз. Едва ли е от хубаво.

Лично аз пък, не избирам Селена заради удобставата и за това че ще ми дадат нощница дето 20 преди това са я обличали, а по-скоро заради специалистите и моментното внимание което могат да окажат, ако възникне нещо инцидентно..

В града където живея,  мисълта че има само един АГ, който едва ли при спешно раждане ще може да сформира екип за 2часа например, ме отказва, отделно, че не дай си Боже се случи нещо и трябва да ме вдигат на път 1-2часа.

Лукса и уюта може би по-скоро трябва да си го търсим у дома, или на 5звезднш хотели, където и там не винаги нещата са ок

# 673
  • Мнения: 1 221
Аз написах напуснали/уволнени, защото мълвата из персонала е за двете опции. Аз клоня към уволнени, но няма да казвам защо. Ако наистина е така, то клиниката върви напред, макар и с намален персонал в момента.
Както и да е, аз нямам нищо против теб dazel и мнението ти, просто е постоянно негативно и в един момент вече не звучи меродавно, защото стои леко натрапено и сякаш от някой нает да прави кофти pr. По-обраните коментари, пък дори негативни биха били повече от полза на четящите.
Аз родих вече, отмених си и часа при педиатъра им, след като не ни приеха, когато имахме нужда, но това не променя факта, че пак там бих родила от страх да не ми се наложи да чакам пред вратата на неонатологията.

# 674
  • Пловдив
  • Мнения: 4 167
О, върни се много назад в публикациите ми. Аз бях на вашата позиция, с вашите аргументи. Специалистите винаги съм ги защитавала. И не само тях. Тогава пък ме обвиняваха, че правя неоправдана реклама. За мен те са двама. Сравненията ми тогава-сега, не са в полза на сега. Е, който няма други впечатления му е ОК. Няма угодия  ей.....Sunglasses

Ако наистина уволняват акушерки при този недостиг на такива кадри в здравеопазването, вместо да ги обучат и мотивират, то не знам кое му е доброто.

Общи условия

Активация на акаунт