АГ Селена - 21

  • 49 374
  • 749
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 65
Здравейте,

Искам да попитам тези от вас, които вече са в по-напреднала бременност или родили, когато сте правили началните изследвания по ЗК всичко ли сте успявали да направите в самата болница - като взимане на кръв, урина, определянр на кръвна група - тъй като не съм наясно със всички задължителни изследвания и допускам че някой трябва да се правят сутрин на гладно, а моя час е следобед затова се чудих дали ще мога да направя всички тези изследвания на място още тогава.

# 676
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 847
Здравейте,

Искам да попитам тези от вас, които вече са в по-напреднала бременност или родили, когато сте правили началните изследвания по ЗК всичко ли сте успявали да направите в самата болница - като взимане на кръв, урина, определянр на кръвна група - тъй като не съм наясно със всички задължителни изследвания и допускам че някой трябва да се правят сутрин на гладно, а моя час е следобед затова се чудих дали ще мога да направя всички тези изследвания на място още тогава.
ПКК и урина се пускат сутрин на гладно. За кръвна група няма значение. Ако ти правят микробиология и изследвания тип Хив, Сифилис, няма проблем да не са на гладно. Зависи за какви начални изследвания става въпрос. Записваш се за следене по здравна каса или ти предстои раждане? Не можах да разбера точно от поста ти за какви начални изследвания питаш.

# 677
  • Мнения: 65
Да, за следене по здравна каса имах предвид.
Благодаря!

# 678
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 847
Пускат Микробиология, Сифилис, ПКК, урина, глюкоза, СУЕ. Това са ми пускали на мен около 10-11 г.с., сега си погледнах профила. Аз ходих друг ден, нямаше как всичко да пусна след прегледа.

# 679
  • Мнения: 858
А когато пуснат микробиология дали мога да видя резултата в приложението? И кога излиза - когато е готов резултатът или когато е пусната пробата?

# 680
  • Мнения: 65
Разбрах, много благодаря за информацията Simple Smile

# 681
  • Мнения: 233
А когато пуснат микробиология дали мога да видя резултата в приложението? И кога излиза - когато е готов резултатът или когато е пусната пробата?

Резултатите излизат в същия ден, понякога до часове. Всички те (поне досега) са били налични за преглед и печат в Онлайн резултати (когато е готова пробата, преди това стои празно).

# 682
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 847
Микробиологията излиза след 24 часа, ако е чиста. Тогава я качват в приложението, предварително няма нищо в приложението, все едно не е пусната. Нали трябва да се направи посявка, която да се изчака, няма как същия ден. Ако не е чиста и се налага антибиограма, излиза на третия ден от вземането на пробата. И пак така, качват я, когато е готова, предварително в приложението не фигурира.
Другите по-рутинни изследвания ги качват до минути и като е готово някое от тях, нанасят резултатът.

# 683
  • Мнения: 858
Благодаря, ще проверя утре, преди час ми взеха пробата и едва ли ще излезе днес. Навсякъде където съм пускала се вижда изследването, просто полето "резултат" е празно или пише "неготов". Затова ми стана странно и помислих, че е станала грешка. Много благодаря още веднъж.

А когато пуснат микробиология дали мога да видя резултата в приложението? И кога излиза - когато е готов резултатът или когато е пусната пробата?

Резултатите излизат в същия ден, понякога до часове. Всички те (поне досега) са били налични за преглед и печат в Онлайн резултати (когато е готова пробата, преди това стои празно).

# 684
  • Мнения: 60
Еми да ви кажа аз родих преди 9 години в Селена и цената за секцио която платих беше 1300 а за нормално казваха че е 900 лв.
Та не знам тази госпожа от къде ги измисли тези цифри

# 685
  • Мнения: 704
Еми да ви кажа аз родих преди 9 години в Селена и цената за секцио която платих беше 1300 а за нормално казваха че е 900 лв.
Та не знам тази госпожа от къде ги измисли тези цифри

Не знам и аз, изглежда ми на някякъв вътрешен човек, когото някой/нещо са я разочаровали🤣
Просто романите който е изписала и ще изпише , по-скоро клонят към нещо друго

# 686
  • Мнения: 12 236
2006-2007 бяха това цените. 2010-2011 секциото беше 1200… нормалното 860.

# 687
  • Пловдив
  • Мнения: 4 155
Отпреди 13 години са цифрите на госпожата.

П.П. Кло, радвам се да те "видя". Май вече сме стари за темата. Май ще я напусна. То голяма конспирация тук.

# 688
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 847
Еми да ви кажа аз родих преди 9 години в Селена и цената за секцио която платих беше 1300 а за нормално казваха че е 900 лв.
Та не знам тази госпожа от къде ги измисли тези цифри
Сигурно, когато са отворили болницата и минималната работна заплата е била 200 лв. Joy

# 689
  • Мнения: 12 236
И аз се чудя, такъв динозавър като мен, какво прави още в тази тема. Ще се откажа и да я поддържам. И без това вече не съм във възраст, в която бих могла дЯца да имам. Отчела съм се с тази дейност отдавна.

Сокът от ябълка и минералната вода отдавна вече ги няма, а общите диспенсъри на етажите явно са най-естественото нещо в тези времена на пандемия... Толкова болницата не е това, което беше, че аз лично бях до тук.

Дано се намери някоя добра душа да продължи щафетата след 50 страница.

Общи условия

Активация на акаунт