Нашите кухни - 85

  • 40 237
  • 762
  •   1
Отговори
# 510
  • Мнения: 2 004
Аз преди 14г си направих светла кухня гланц с вкопани дръжки. В момента пак съм си поръчала крем гланц без дръжки и след около 1г пак ще трябва да правя кухня. Познайте каква?😆
Въобще не ми дреме за модата, гладичко, чистичко, семпло, измислено за мен🙃
Аз съм от тези, дето казват, че в дома им е като хотел. Дори кафемашината е скрита, че ми разваля гледката🤪

# 511
  • Мнения: 12
На мен също ми предстои това предизвикателство знам какво искам но не знам дали ще бъде практично като цяло искам сив гланц плод гранит и стъклен гръб но без печат само в един цвят кухнята ще бъде супер малка всичко ще бъде вградено

# 512
  • Мнения: 41 076
И защо да не е практично? Красотата ти си решаваш.

# 513
  • София
  • Мнения: 2 817
Моята кухня е точно такава - плот от технически камък, гръб едноцветно стъкло (не е готов още), шкафове със вкопани дръжки (само над аспиратора е с пуш-бутон).


Относно практичността:
Скрит текст:
Прецени колко долни шкафове ще можеш да сложиш, колко горни, къде ще са ти контактите (това е важно и за изрязването на стъклото за гърба), колко контакти ще са необходими (никога не са излишни повече контакти).

За фурна, котлони отделно, хладилник какъв ще е, миялна ще има ли. Бойлер необходим ли е за водата, къде ще ти бъде коша за боклук.

Мивката колко голяма може да бъде (с монтаж под плот ли ще е) - при мен се оказа, че трябва да е по-малка - шкафът вместо 60см, беше 58см поради ограничено място. Отделно трябваше да има и достатъчно място за смесителя. 

Отделно - долните шкафове с чекмеджета ли ще са (могат да се слагат и тави, тенджери, чинии и т.н. в чекмеджета, но ако искаш да прибираш нещо по-високо - трябва да предвидиш и по-високо чекмедже/шкаф за него. Шкафове за подправки/бутилки ще има ли.

Горните шкафове - до таван ли ще са и дали ще имаш механизми в тях (примерно за най-горните рафтове има спускащи се механизми, които улесняват достъпа без да се катериш по столове/стълби)...

Трапезарията отделно ли ще е, ако е в същото помещение - колко голяма ще е масата, къде ще е разположена, столовете колко ще са големи. Как ще се минава покрай масата със столовете, ще пречат ли при отварянето на нещо.

Осветителни тела - къде и какви. Телевизор ще има ли - къде. Какви кабели ще трябват (за коаксиална телевизия, IPTV?).

# 514
  • Мнения: 6 309
Няма значение "след 2-3г", по форумите се показват само новопостроени кухни, важното е да обереш овациите на момента 😉
То пък точно по форумите (особено групата на сп Жилища) като гледам какво се показва-ще кажеш, че не сме мръднали поне от 15 години. Че и не можеш да кажеш нищо различно освен уау , щото ще те линчуват. Затова лака, капучиното и крема са си хит, щото много хора четат от форумите...

# 515
  • Мнения: 5 898
И моята кухня е с бял технически камък(има леки тъмни пръски по него) и бял лакобел за гръб. Чудесно стои. Ако е технически камък за гръб или гранит... на мен лично ми стои леко утежнено за по-малка кухня. Текстурата на лакобела някак си придава дълбочина и светлина.
Светлите цветове дават по-голям простор за малка кухня.

# 516
  • София
  • Мнения: 8 283
При мен плот и гръб са един и същ материал, иначе и аз обмислях лакобел за гръб. При мен обаче са много парчетата за гръб и не знам как щеше да е със стъклото.
Тъй като сложиха 2 см камък за гръб контактите и ключовете са монтирани (захващат се за) в него, а не в кутиите

Последна редакция: ср, 20 яну 2021, 19:54 от Desem

# 517
  • Мнения: 2 428
Някой да е ползвал ( дълго във времето) дръжки "старо сребро" съчетано с керамика?
 Притесняваме  чупливи  ли са като цяло и лесно ли се поддържат?
 Кухнята ще е бяла, плота дървесен цвят, плочките шарени, марокански стил

Приемам и др. предложения, съвети ... искам ми се да са хем красиви, хем  удобни за чистене и употреба...

# 518
  • София
  • Мнения: 1 423
Аз точно заради порцелановата част се отказах от тези, че ме достраша да не пукна някоя, и избрах от полукръглите състарен месинг (на снимката все едно гледам моята кухня Simple Smile ).
На мен лично са ми изключително удобни.
Скрит текст:
Ето ги моите:

# 519
  • Мнения: 2 428
Много е красива вашата ... малко май ме е яд, че се отказах от фрезовките на вратичките. Притеснявах се в тясното пространство с шарени плочки да не са прекалени фрезованите врати.

И мидички харесвам, но мъжът ми не иска 😕.
Аз търся по-ретро стил, а него не го кефи явно ( не си признава Wink )

# 520
  • Мнения: 912
Скрит текст:


Крис 80, ето нашите са такива. Мъжът ми беше лют противник на винтидж стила. И сега е горе-долу. Но миряса. Тези дръжки ги открих случайно при нашия майстор и веднага ги взехме. Извинявай, че снимката е с такова качество, но чакаме камъка и поради тази причина не сме много ок с обстановката Smile.

Последна редакция: чт, 21 яну 2021, 09:28 от Pulitash

# 521
  • София
  • Мнения: 12 238
Много благодаря за последните снимки на кухните. Точно това е стила, към който съм се насочила и аз и ми беше от полза да видя реално изпълнени проекти и кухни.

# 522
  • софия
  • Мнения: 25 488
В дълбоките и големи шкафове съм сложила подобни на показаните от дорис лампи, които светват от движение и няма проблем с доброто виждане. В Лидл пускат в тематични седмици, много съм доволна от тях.
Може ли снимка за да знам как изглеждат, ако пуснат пак?
Следващата седмица ще има.

# 523
  • Мнения: 30
Здравейте
В дилема сме при избора на кухня, каква да бъде... Модулна кухня с 16мм пдч корпус и вратички от 18мм мдф с фолио или изцяло от 18мм пдч по поръчка?
Някоя мама да е имала проблем с вратички те от мдф с фолио? Казват че се разлепват след време, че се надува от топлината, но пък имат по голям избор на орнаменти...

# 524
  • Мнения: 175
Споделям линк (докато не съм го загубила) за рецепти за избелване на дървесина: https://cutt.ly/KjFEm2P. Не намерих снимки как изглежда след третиране обаче.

Общи условия

Активация на акаунт