Пазаруване от Amazon - тема №93

  • 63 822
  • 754
  •   1
Отговори
# 660
  • Мнения: 811
За нея платих 0,01 п + доставка, че има зареден баланс от компенсация, не би трябвало да ми търсят такси...
Амазон декларират цената на стоката без отстъпки и ваучери, имайте го предвид! Но пък и митничарите са наясно за пратките от Амазон, че написаното в декларацията е точната сума, така че не би трябвало да има проблеми!

# 661
  • Мнения: 2 787
Извинете ме, че питам, но ако се пусне от UK до Германия и се предплати всичко, за суми до 20-22 паунда, ангажирам ли превозвача с нещо или си го получава кат онармална пратка?
Благодаря но отзовалите се.

# 662
  • Мнения: 6 314
Ама тя и стойността е малка. При това за колкото си купил, за толкова декларираш. Какво правим иначе с евтини стоки от търгове в Ибей?

Нищо не прави превозвача, само я приема! Дори и ДДС да има, пак си го урежда Амазон, който предварително ти е удържал парите при продажбата!

Имах и сума за приспадане на пратка пратена до Германия. Мина си митница и нищо не платих, нито Амазон ми удържаха! Системата им е разработена от години и са наясно как се събират такси - по фактура, а в моя случай тя е за 0.01 п.

# 663
  • Мнения: 5 602
Тъкмо търсех машинка, но все попадах на такива на които отзивите не са добри. Вие имате ли лични впечатления Thinking
За парите си не е лоша.. има някои недомислици,но бива. И аз се оглеждам, търся Филипс, евентуално

# 664
  • София
  • Мнения: 2 521
Търсих си кана за топла вода за службата да си правя чай ,миналата седмица.Ходих по магазините да видя какво се предлага и в крайна сметка се отказах.Купих кафемашинка ,направо портативна.Купих я 99 лв и ми дадоха 3 кутии с капсули подарък Ползвам я вече седмица за топла вода,става бързо и е компактна.Сега отварям немския амазон и попадам на чудесна цена  за същата машинка 25€ ,пускам линк и на който му трябва нещо подобно да се възползва.
https://www.amazon.de/KP1A3BKA-Pressure-High-Quality-Removable-C … 38V9DWCDM9E2NZVSB
Много благодаря за линка ctefani  . Поръчах си за офиса, цената е супер!

# 665
  • Sofia
  • Мнения: 4 717
Не ми трябва кафемашина, но не можах да ѝ устоя. В момента цената е €22 и имах €8 бонус от топ ъп, та съвсем без пари стана.

# 666
  • Мнения: 2 642
Шантал, може ли линк за топ ап-а, ако е валиден още?

# 667
# 668
  • София
  • Мнения: 4 493
С тия топ-ъп аз последният път не можах да си взема бонуса - 100 пъти им писах и нищо, ама продавача да е амазон, ама да е еди какъв си продукта /да не е киндъл, да не от гросерито, да е не е незнам си какво/ - 5 поръчки пуснах /с продавач амазон/ и в нито една не се отрази. Попадах на някакви смотани служители, имейли писах и нищо - отказах се от тия 8 евро. Последният служител ми даде имеил на който да пиша - писах преди месец и никакъв отговор....

# 669
  • Мнения: 62
Момичета , здравейте , имам нужда от съвет.
Харесах си един лаптоп на Dell от .de , цената е малко над 1000€,  мисля да го пусна с доставка директно до БГ, обаче ми предлага освен заплащането за доставка и доплащане за гаранция около 70€.
Въпросът ми е според вас, през превозвач или директно ще е по- сигурно доставена поръчката, и предвид сумата бих ли дължала още някъде нещо? Досега съм пазарувала някакви дреболии , техника не, и ми се иска да не пропусна нещо 🙃
Нещо ако вие се сещате, а на мен би ми убягнало също?
Приятен снежен ден от мен ❄

# 670
  • София
  • Мнения: 5 988
Какво е описането на гаранцията?
Важно е нивото на гаранция да не е някоя limited или подобно
За Dell  е важно да се направи tag transfer към България, ако се купи навън, а се ползва тук и се търси гаранция в наш сервиз, но пак, важно е нивото на гаранция

Последна редакция: вт, 26 яну 2021, 11:44 от Cabo San Lucas 40

# 671
  • Мнения: 1 465
За толкова скъп продукт е по-добре да се пусне директно с доставка до БГ. Всичко се случва и ако се пусне до превозвач и се изгуби или счупи някъде по веригата, ще си имаш главоболия..
Щом е от Германия, други такси няма да дължиш. Но провери ли тук дали го няма същия модел? Обикновено цените на техниката там са по-високи, освен ако няма някакво съществено намаление..

# 672
  • Мнения: 68 943
Прочети условията за закупуване на лаптопи, таблети и телефони. Има особености.
Освен това зависи от кого купуваш..от амазон, или външен търговец.

# 673
  • Мнения: 5 273
Харесах си един лаптоп на Dell от .de ,
Клавиатурата най-вероятно ще e с германска подредба. Не е голяма разликата с US подредбата, на която ние сме свикнали, но я има. Основно прави впечатление размяната на местата на клавишите Z и Y. Тези разлики са само визуални, но не и хардуерни, тоест натискаш Z, но ще се изпише Y.
Скрит текст:

# 674
  • DE
  • Мнения: 9 068
Тъкмо щях да пиша за клавиатурата. Ако не ползвате немски е малко объркващо, но се свиква Thinking

Общи условия

Активация на акаунт