Априлски мами 2021 - тема 3

  • 37 135
  • 741
  •   1
Отговори
# 195
  • Мнения: 1 206
Благодаря ви, ще захващам да правя всичко и се надявам да минава бързо. По принцип ми минава за 3-4 дни, но нямам идея сега как ще е. Дано не слиза надолу и да не стигам до кашлица.

# 196
  • Мнения: 426
Здравейте от мен! Днес бях на лекар и бебето си е екстра, кръвоснабдяването е супер и плацентата също е добре. Утре обаче ме пращат на тест за гестационен диабет, тъй като според мерките върви в горните граници и лекарката иска да го направим. В 27+1 то тежи според мерките 1370 гр и отговаря на 29+. Надявам се да нямам проблем, но аз съм малко странна в това отношение- май се настройвам, че имам, за да не се разочаровам ако наистина имам..от друга страна, лекарката ми каза, че е напълно възможно да имам едно голямо бебе, ама такъв късмет при мен- Айде бе хахахаха

# 197
  • Мнения: 433
Здравейте от мен! Днес бях на лекар и бебето си е екстра, кръвоснабдяването е супер и плацентата също е добре. Утре обаче ме пращат на тест за гестационен диабет, тъй като според мерките върви в горните граници и лекарката иска да го направим. В 27+1 то тежи според мерките 1370 гр и отговаря на 29+. Надявам се да нямам проблем, но аз съм малко странна в това отношение- май се настройвам, че имам, за да не се разочаровам ако наистина имам..от друга страна, лекарката ми каза, че е напълно възможно да имам едно голямо бебе, ама такъв късмет при мен- Айде бе хахахаха

Тези грамове не са точни, може да има отклонение до поне 10% (не помня, дали не беше до 15% даже, но поне 10 са сигурни). Ако попитате лекарката за това - би трябвало да Ви го потвърди. Тоест както Ви го е измерила 1370 гр, така е възможно и да е реално 1233 гр.

# 198
  • Мнения: 426
Здравейте от мен! Днес бях на лекар и бебето си е екстра, кръвоснабдяването е супер и плацентата също е добре. Утре обаче ме пращат на тест за гестационен диабет, тъй като според мерките върви в горните граници и лекарката иска да го направим. В 27+1 то тежи според мерките 1370 гр и отговаря на 29+. Надявам се да нямам проблем, но аз съм малко странна в това отношение- май се настройвам, че имам, за да не се разочаровам ако наистина имам..от друга страна, лекарката ми каза, че е напълно възможно да имам едно голямо бебе, ама такъв късмет при мен- Айде бе хахахаха

Тези грамове не са точни, може да има отклонение до поне 10% (не помня, дали не беше до 15% даже, но поне 10 са сигурни). Ако попитате лекарката за това - би трябвало да Ви го потвърди. Тоест както Ви го е измерила 1370 гр, така е възможно и да е реално 1233 гр.
О да, това го обсъдихме, даже и повече от 10%-15% са възможни, синът ми час преди да го извадят беше уж 2,5 кг, а той се роди 2кг. Ще разбера утре Simple Smile малко е странно, аз знам, че поне с бебето всичко е ок, но е на път да сбъдне един от кошмарите ми- без захар и паста, но каквото такова

# 199
  • Мнения: 39
Аз си знам ,че ще съм секцио, и съм се настройла вече ,заради предходно такова, а и бебето още не се е завъртяло . Термина ми е 1.04 ,но едва ли ще дочакам дотогава ,моля се поне до 36 седмица да стигна .

Защо да не дочакате до 01.04? И не е ли все още възможно да се обърне?
Моят термин е 05.04.и в момента е напречно. Означава ли да се готвя за секцио?

# 200
  • Мадрид
  • Мнения: 74
Аз си знам ,че ще съм секцио, и съм се настройла вече ,заради предходно такова, а и бебето още не се е завъртяло . Термина ми е 1.04 ,но едва ли ще дочакам дотогава ,моля се поне до 36 седмица да стигна .

Защо да не дочакате до 01.04? И не е ли все още възможно да се обърне?
Моят термин е 05.04.и в момента е напречно. Означава ли да се готвя за секцио?
Моят термин е 08.04. И в момента бебка също е напречно. Бебето може да се обърне и в последните часове преди раждането, така, че това не е фактор.

# 201
  • Мнения: X
Моя термин е на 06.04 и бебче се върти още,както му е кеф. Вчера бях на консултация и доктора каза,че 8ми месец се обръщат в повечето случеи. Още са малки и имат място да шават,както искат. А за раждане как ще е още не сме коментирали. Каза,че е рано още.

Последна редакция: чт, 14 яну 2021, 09:28 от Анонимен

# 202
  • Мнения: 449
Ами аз съм написала че ще съм секцио заради предходно такова, знам че е рано и се въртят много, ето вчера бях на преглед и даже ми каза аг че пъпната връв се е омотала един път което не трябва да ме притеснява, защото до края може да размотае или омотае още,. Аз естесвено се побърках четох разни глупости ,дано да няма нищо лошо. Иначе от днес съм 29 седмица, бебето отговаря на 30 седмица и го измери 1.600 вчера кръвотока го мерим всеки път ,заради тромбофилията следим стриктно, исках да ви питам казали ли са ви откога ще почвате тонове,доктора каза 35 седмица струва ми се късно 🤔. А на въпроса защо няма да докачам ли така си мисля просто сина ми се роди 37 седмица, после загубих бебе в късна седмица, сега имам болки и съм на доста високи дози терапии за задържане. Дори още слагам утрогестан ,така че божа работа както се казва

# 203
  • ...
  • Мнения: 513
Здравейте,
Някой купил ли си е вече помпа за кърма? Заглеждам Medela Swing, видях, че при Swing Flex в кутията има 2 варинта на фуний- S / M, но май при Swing е само 1, т.е. ако не ти пасне трябва да поръчваш друга.

# 204
  • Мнения: 94
Привет, за обръщането с главичката надолу има упражнения които се правят, дълги разходки също помагат, че даже и бижута има (едни топчета дето дрънкат на дълга връв ниско на корема). Има време за нас, след 35-37 седмица вече се гледа как е застанало. Макар че при мен отсега отбелязват всеки път каква е позицията - беше седалищно, но се завъртя, дано остане така.
Ел. помпа за кърма (даже две че цедих наведнъж от двете да пестя време) си имам от миналия път - Lansinoh, има за нея резервни части всякакви, вкл фунии различни размери. Взех и двете на старо, смених каквито части намерих нови (почти всичко без самата помпа), сега само шишета ще си купя нови че старите изглеждат захабени.

# 205
  • Мнения: 88
Момичета, някоя с болки в срамната кост ? Просто е ужасно...вечер не мога да се завъртя, а сутрин ставането е ад. През деня е една идея по-добре. Чак на 27.01 съм на консултация и се чудя дали да ходя преди тази дата? Не мисля че е нещо страшно, все пак АГ ме предупреди, че ще се разширява таза, разни сухожилия около матката и т.н, опитвам се да съм спокойна,но все пак ме човърка отвътре....

# 206
  • Мнения: 1 206
Аз нямам такава болка, но навсякъде съм чела, че е нормално. Най-вероятно бебето е по-ниско долу и притиска, от там идва неразположението. Май нищо не може да се направи в такъв случай. Ако много те притеснява все пак се консултирай с АГ или ако има други момичета минали по този път да се включат и те.

# 207
  • Мнения: 297
Привет, за обръщането с главичката надолу има упражнения които се правят, дълги разходки също помагат, че даже и бижута има (едни топчета дето дрънкат на дълга връв ниско на корема). Има време за нас, след 35-37 седмица вече се гледа как е застанало. Макар че при мен отсега отбелязват всеки път каква е позицията - беше седалищно, но се завъртя, дано остане така.
Ел. помпа за кърма (даже две че цедих наведнъж от двете да пестя време) си имам от миналия път - Lansinoh, има за нея резервни части всякакви, вкл фунии различни размери. Взех и двете на старо, смених каквито части намерих нови (почти всичко без самата помпа), сега само шишета ще си купя нови че старите изглеждат захабени.

...

Омайниче, доволна ли си от тази помпа  Lansinoh, че другите 2 - на медела и филипс са ми малко космически като цени. Нещо не мога да се ориентирам трябва ли да купувам от сега и изобщо от кога помпа. Колкото повече чета и гледам уебинари, толкова повече се обърквам с тия помпи по 300 лева и с това кърмене... Ами ако не ми тръгне кърма, какво ще я прявя помпата за 300 лева. Слушах/ гледах/четох, че ако раждаш секцио, например ти трябвало само и единствено ел.помпа. Ама аз от къде да знам как точно ще ми се случи раждането.

# 208
  • ...
  • Мнения: 513
Помпата трябва и при нормално раждане поне в началото, аз си я ползвах моята ръчна авент до 6 месец, но нямах много кърма и си беше мъчение. За жени, които имат кърма не знам колко дълго има смисъл да се ползва, все пак така се увеличава лактацията. Иначе бих си взела и втора ръка ако има налични резервни части да сменя всичко без мотора, те само ще излезнат към 80лв. За съжаление не успявам да намеря за Медела части, и дори в Амазон не намирам. Само в испанския, но от там не знам коя фирма доставя и то на добра цена.

# 209
  • Мнения: 1 206
И аз много се чудих какво да правя с помпата. В крайна сметка взех тази, беше 66лв, колкото една ръчна. https://www.baby.bg/cangaroo-elektricheska-pompa-za-karma-elegance.html
Реших, че ще видя как вървят нещата в началото и ще взема Медела, ако толкова ми трябва и тази не се справя. Не ми се дават 300лв за нещо, което може изобщо да не ми влезе в употреба.

Общи условия

Активация на акаунт