Идва зима мразовита, всяка плетките заплита! - НОВА тема 99

  • 38 441
  • 730
  •   1
Отговори
# 345
  • Мнения: 6 893
И аз мисля като тити, че са залепени бримки. Сигурна съм, че знаеш как се плетат, но все пак потърсих клип.
Не успявам от телефона да пусна линка, но ако напишеш How to Crochet a Slip Stitch - Beginner в YouTube, би трябвало да ти излезе клипа, който намерих.
Според мен за разлика от клипа, куката не се вкарва в цялата бримка, а само в задната половинка.

Предполагам това е клипа, доста различно и дупчесто изглежда, в сравнение с шапката.



Аз нямам представа как се плете на 1 кука, също и как се наричат бримките. Казвала съм и друг път, първо се научих да плета на 5 игли, после на 2, а до 1 кука, още не съм стигнала, трудно ми се вижда. Ако го видя в клип, ще успея да го повторя, макар и със зор, но така с обяснения, май няма да се справя.

ПС
Ееее, супер сте, сега видях и клипа, който ти си пуснала, Флоксче. Благодаря!

Точно попаднах на някакъв друг и плюех, че показват само първия ред. А сега виждам, че има малка разлика къде бърка с куката.

Последна редакция: сб, 23 яну 2021, 00:19 от Diorela

# 346
  • Мнения: 5 378
Диорела, плетката се получава само ако плетеш в кръг. Иначе няма да е същото, или пък трябва да се плете по някакъв друг начин, не знам.
Клипчето в горното ми мнение също е за плетене в кръг. Пробвай да си заплетеш една гривничка, ще видиш, че ще стане Grinning

# 347
  • Мнения: 6 893
Да, разбрах, благодаря!
Но виждам, че в едното клипче бърка под цялата бримка, а в другото - в половинката.

# 348
  • Мнения: 47 981
https://youtu.be/nUY5q_lFPkQ по добре пробвай този вариант, със слепени бримки ще е като броня направо...по този начин плета панери, получава се красиво и плътно, а е много лесно
https://youtu.be/4WaQdLclw7g иначе на много клипове го има, slip stitch back loop се казва

# 349
  • Мнения: 6 893
Благодаря!
Знаех си да не се интересувам от плетене на 1 кука. Simple Smile
И тук в двете клипчета забелязах същата разлика. Веднъж изваждат бримка, която вадят от първата, а друг път вадят втората бримка, а после с трета изплитат първите 2 заедно. И се наричат все слепена бримка...

# 350
  • Мнения: 47 981
Ми защото може да плетеш нормално в двете, в предната,в задната и даже още по-назад Simple Smile

# 351
  • Мнения: 6 893
Объркващото е, че различни бримки се наричат еднакво.
Ако кажеш лицева пресукана ( превита, кръстосана), за всеки е ясно каква бримка трябва да изплете и ще  я извади както при него идва плетката, но винаги бримките ще изглеждат еднакво.
А при плетенето на 1 кука, май не е така.

# 352
  • Мнения: 47 981
Същото е, но не ги знаеш и затова се объркваш Wink

# 353
  • Мнения: 9 903
Поне на английски си има уточнения - fl, bl, fp, bp(front loop, back loop, front post, back post)
Slstbl  е точно залепена бримка в задната част на бримката.
scfl е нисък пълнеж в предната част

# 354
  • Мнения: 6 893
Това е много удобно кръщаване на бримките, в плетенето на 2 игли също има такова на английски, но така и не го научих, че повече гледам руски клипове. Аз и до сега не мога да плета по схема, още ми е трудно, но като видя плетката на клип, ми е лесно. Нали от клипове се научих да плета. Simple Smile

# 355
  • Мнения: 6 448
Аз плета основно по фигурални схеми, буквените съкращения и текстовите обяснения ме изнервят и не ги обичам, направо ги избягвам. Предпочитам да се мъча да разбера по снимка, отколкото да го видя обяснено. Видеа почти не ползвам.

# 356
  • Злокучене
  • Мнения: 456
Здравейте, благодаря ви за предишните отговори!
Сега имам следния въпрос- преждата ми е тази:

Коя от двете плетки ще е по добре
Според мен втората,че първата ми изглежда с по-твърда прежда или си въобразявам


# 357
  • Мнения: 9 903
И двете са с доста по-тънка прежда, ако мога да преценя добре. Не виждам метраж на преждата, да не е Поли на Сазо?
Този акрил не ми се вижда подходящ, но ако трябва да се избира - първата.

# 358
  • на малък остров в океана
  • Мнения: 1 478
Схемите със съответните символи са ми много трудни за следене. Предпочитам го написано. На мен ми е най-лесно с обяснения и съкращения. Някой вече си е направил труда, тествал е във всички размери, а на мен ми остава да си направя мостра и да започна на готово.
А клиповете ги ползвам само, за да се науча на нещо ново - започване, някоя по-завъртяна плетка, но за цели модели, нямам търпение да ги гледам.

# 359
  • Мнения: 6 893
Не е Поли, тя е 50/50 вълна/акрил, скоро плетох чорапи от нея за проба.
Но е №9/3, значи 300 метра в 100 гр. , доста е дебела.

a_alex, щом това ти е преждата,  пробвай да ги заплетеш и двете и ще видиш коя ще ти хареса повече. Като плетка, втората ми харесва, но зависи и с тази прежда как стои.

ПС Може ли линк към моделите на плетките?

Общи условия

Активация на акаунт