Идва зима мразовита, всяка плетките заплита! - НОВА тема 99

  • 38 293
  • 730
  •   1
Отговори
# 360
  • Мнения: 5 240
Аз също на видео гледам само как се плете нов вид плетка, да схвана техниката. Ако трябва д изгледам цялото обяснение на плетивото, ще се изнервя яко Kissing Heart
За първи път плетох сега пуловер по описание с размери, много ми помогна, защото всичко е описано стъпка по стъпка и като за начинаещи, но за броя бримки и редове се наложи да ги пресмятам аз, защото преждата ми не беше същата дебелина като в модела.

# 361
  • София
  • Мнения: 500
Аз клип  гледам за ориентация и в шиенето и в плетенето и научавам нови неща, но винаги ги интерпретирам според характера ми както се казва. Има хора способни да разучават нещо по седмица, но аз съм по действията. Може после да разплитам, разпарям. Дори съм склонна да оставя нещо с несъвершнствата за спомен. Повторението винаги е по- добро. Дори наскоро разучавах шотланската вълна.От три , четири клипа си напаснах моето и си го записах. Схемите ми харесват! Интригуват ме бродерии върху гладко, лицево изплетени блузони. Не ми се плете жакард, но бих бродирала. Ще се радвам на идеи!

# 362
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 38 932
Скрит текст:
Аз чакам прежди от Хобиярн. Чудя се какво плетиво да сътворя (бейсик ниво) с 4 кълбета мерино по 55 метра всяко, игли 4-6 ? И един малко глупав въпрос на фона на обсъжданията в последните страници - освен с обръчи и плетене в кръг как мога да се науча да плета шапки ?
Относно напредъка в уменията ми - усвоих основните бримки, вече почти не правя грешки в изплитането на редовете, гледам клипчета и се уча на по-сложно плетене като например плитки, или пеперуда.
Много ми се иска да изплета някаква дреха - жилетка, или елек, нещо по-елементарно, но не мога да попадна на схема и видео урок за бавносхващащи като мен. Ако се сещате за нещо подходящо, ще се радвам да ме насочите.
Иначе изплетох няколки шала-яки, обикновени шалове, но искам да надграждам.

жилетка за един ден. Simple Smile

# 363
  • Мнения: 552
Здравейте! В момента плета жилетка от сравнително дебела прежда - Ализе суперлана - 100г = 240м. за внучката ми. Според вас при гръдна обиколка на детето 62см, жилетката с обиколка 70см. добре ли би стояла или е тясна?
Това е модела:

# 364
  • Злокучене
  • Мнения: 455
Diorela ето линкове

тази е със схема, търсих едно по едно какво имат предвид, не разчитам схеми по -лесно ми е с видео, но го открих това

http://prjaga.ru/vyazanie-dlya-zhenshchin/sharf-snud-palantin/sh … ami-vyazan-setkoj


тази е с видео

http://prjaga.ru/uzory-vyazaniya/spicami/azhurnyj-uzor-rakushki-spicami

# 365
  • Мнения: 444
Здравейте! В момента плета жилетка от сравнително дебела прежда - Ализе суперлана - 100г = 240м. за внучката ми. Според вас при гръдна обиколка на детето 62см, жилетката с обиколка 70см. добре ли би стояла или е тясна?
Това е модела:


Да помагат и другите.
Ако е с лицева плетка, мисля че е достатъчно, а със такава плетка, може малко повечко. Тя е тежка става и обвисва повече.

# 366
  • Мнения: 6 348




Шал в ментови нюанси по модел
Ocean's Heart на Julita Janicka.

# 367
  • София
  • Мнения: 500
Шала на Mößbauer-Effekt е много хубав, но понеже ние сме тук да си помагаме ето един близък модел, който намерих.
https://www.youtube.com/watch?v=kfwFvDqdaoo&ab_channel=%D0%A … D0%B8%D0%BA%D0%B8

# 368
  • Балчик
  • Мнения: 731
Здравейте! В момента плета жилетка от сравнително дебела прежда - Ализе суперлана - 100г = 240м. за внучката ми. Според вас при гръдна обиколка на детето 62см, жилетката с обиколка 70см. добре ли би стояла или е тясна?
Това е модела:


Да помагат и другите.
Ако е с лицева плетка, мисля че е достатъчно, а със такава плетка, може малко повечко. Тя е тежка става и обвисва повече.
Потвърждавам думите на Анджи, но ми се струва прежда да е тънка за този модел жилетка, която е прекрасна и си я запазвам веднага. Има обемни и по-леки прежди, прегледайте каталозите, ако има примеси на памук нека той да е в по-малък процент, защото тежи.

# 369
  • Мнения: 6 843
Diorela ето линкове

тази е със схема, търсих едно по едно какво имат предвид, не разчитам схеми по -лесно ми е с видео, но го открих това

http://prjaga.ru/vyazanie-dlya-zhenshchin/sharf-snud-palantin/sh … ami-vyazan-setkoj


тази е с видео

http://prjaga.ru/uzory-vyazaniya/spicami/azhurnyj-uzor-rakushki-spicami

Благодаря, Алекс!
Плетка Ирис е оризова - тя се плете 1л, 1о, а на следващия ред, от лицевата страна, трябва да са разменени, точно наобратно - над лицева да има опакова бримка. Тя е в крайчетата.
Ажурът е от типа на тази сетка, но в клипа няма оформени фигури, които са в модела. Предполагам, ако се разровим повече, може да попаднем и на такъв модел.
Предполагам от това видео ще ти се изясни механизма на сетката.
Схемата на модела е ясна, единствено  двойното намаляване трябва да разбереш. Тя го е описала - прехвърляш бримка без да я изплиташ на дясната игла, после изплиташ следващите 2 заедно и хващаш предишната бримка, която не е изплетена и я прехвърляш върху новата бримка, образувана от 2-те, изплетени заедно, като трябва да я изкараш и през върха на иглата ( фактически я свиваш). По този начин свиваш 3 бримки едновременно.
Описала е и свивка ( убавка) в ляво как трябва да се изплете.
Някой, на когото му е по-лесно да качи снимки, ако може да ти ги покаже тези двете, мисля, че ще разбереш схемата.



Струва ми се и двете плетки няма да стоят много добре  с дебела прежда. Ажурите стават красиви с тънки прежди.

Нина, много красива жилетка. Мисля, че няколко см. в повече няма да се отразят кой знае колко.

Последна редакция: вт, 26 яну 2021, 01:49 от Diorela

# 370
  • Мнения: 6 348
Още един шал по модел на Julita Janicka  - Coquette. Ще търся някъде да го наснимам на сняг, за да излезе добре лазурното синьо.





На начинаещите тук показвам нагледно как се блокира плетиво:





Изделието се изпира с хладка вода и препарат според състава на преждата, изцежда се внимателно и се опъва на подходяща хоризонтална повърхност да съхне, като се фиксира с топлийки по краищата.
Блокиране с ютия с пара също е възможно, но не при всякакви прежди и плетки, също така е много опасно за обезформяне на плетивото.

Последна редакция: вт, 26 яну 2021, 11:54 от Mößbauer-Effekt

# 371
  • Балчик
  • Мнения: 731
Здравейте, плета шал, искам преди да го дам на клиентката да го изпера и да го изгладя, но се страхувам дори само с парата на ютията да го прекакрам, моля споделете как процедирате, виждам че
Moessbauer-Effekt разпъва с карфици, така мисля и да правя, шалът има нужда да бъде изпънат. Благодаря за всички съвети.

# 372
  • Мнения: 552
Благодаря, момичета! Надявах се да ми се размине, ама няма да е - ще разплитам. Правих някакви сметки, които не се оказаха съвсем верни ииии половин желетка се връща в нулева позиция. Но здраве да е, важното е да се получи желано, красиво, удобно!  Прекрасен ден ви желая!

# 373
  • Мнения: 9 894
AVa rose, води се от състава на преждата и указанията на етикета. Почти всички прежди могат да бъдат гладени на пара - през кърпа или не. Опъването на влажно изделие с карфици също е чудесно, само трябва да имаш много карфици. Шала измачкай на ръка в сапунена вода(шампоан е ок), изплакни и изстискай без извиване и суши хоризонтално - както пише и в старите книги. Ако го оставиш да изкъхне съвсем, премини към гладене на пара. Няма нищо страшно.

Поредна красота, Moßbauer!

# 374
  • Мнения: 6 843
Много странно, заплетох този мотив, да видя как ще изглежда с моята прежда, но ефекта е доста различен.
Няма такъв релеф на лицевите редове при свиването на листата, а моите стоят равни и гладки, като излети един до друг и се очертават само двата наклона на свиване на листото, но не и редовете.
С каква прежда може да се получи такъв релеф на всеки ред?

http://masteraiumniki.blogspot.com/2019/01/blog-post_20.html

Общи условия

Активация на акаунт