Идва зима мразовита, всяка плетките заплита! - НОВА тема 99

  • 38 468
  • 730
  •   1
Отговори
# 375
  • Мнения: 6 450
С добре пресукана, гладка, не мъхеста и не лигава прежда без ефекти. Номер на куките по-малък от препоръчвания по етикет.

# 376
  • Мнения: 448
Всички лицеви са плетени усукани  бримки. Това често се среща в японски плетки, затова плетене на тези рисунки става бавно

# 377
  • Мнения: 3 632
И аз това щях да кажа - изглеждат ми превити лицевите.

# 378
  • Мнения: 6 895
Благодаря ви за отговорите. И аз се усъмних за пресукани бримки, но в схемата не видях да пише за такива. Дала съм линк към обясненията.
Красив мотив, но още по-красиво ще стане, ако всеки ред е релефен , както е в модела.

ПС Увеличих много модела, на едни места ми се струват превити, на други - не, не мога да разбера.
Може би Мос е права, моята прежда е с 4 нишки, слабо пресукана.

# 379
  • Мнения: 3 632
Не знам как изобщо са постигнали тези забележителни резултати Grin

Оригиналът.
Бримките не са превити. Обаче тук вече са.
Даже, доколкото чета с преводача, са обсъждали промяната - плетене с превити бримки.
Не знам дали можеш да видиш последните два линка. Равелри ме дразни изключително много...

# 380
  • Мнения: 6 895
Невероятна си! Simple Smile
При мен се получи точно както на втората снимка от първия линк, има голяма разлика с първата снимка. Лицевите редове са гладки, изравнени и без релеф, а опаковите се сгъват и скриват. И така е много красив модел, но с релефите е още по-красив.
Вторият линк не ми се отваря, иска регистрация и не мога да видя какво са коментирали.

Опитах с превити бримки, но съм го заплела на по-тънки игли и е на ръба на възможното да ги вадя превити. Просто не си заслужава. Ако го заплета на по-дебели игли, няма да е така красиво.
Мисля, че ако го направя на цялата жилетка, ще придърпва заради свиването на опаковите редове и има доста голям риск да дърпа.

От един мотив с листенца вече се отказах, заради силно и бързо разширяване. Отказах се и от друг, заради много трудното вадене на едни бримки, които се свиват от друга, а вървят по цялото плетиво, а преждата не е еластична и това затруднява още повече.  Май и от този мотив ще се откажа. Sad

Последна редакция: ср, 27 яну 2021, 01:46 от Diorela

# 381
  • Мнения: 296
Моля админа ако поста ми не е за тук да го изтрие, но не открих къде да публикувам. Здравейте, момичета, търся си книжка упътване за плетачна машина passap duomatic 80. Искам да си я купя или преснимам. Ще съм много благодарна ако някой има такава книжка.

# 382
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 062
http://machineknittingetc.com/passap-duomatic-80-user-manual.html

пробвах, може да се свали на няколко езика, няма я на български Sad

тук (малко по-долу) има линкове към модели за машина и основно почистване на пасап дуоматик
http://knittsings.com/passap-duomatic-80-manual-free-download-pdf/

# 383
# 384
  • Мнения: 296
http://machineknittingetc.com/passap-duomatic-80-user-manual.html

пробвах, може да се свали на няколко езика, няма я на български Sad

тук (малко по-долу) има линкове към модели за машина и основно почистване на пасап дуоматик
http://knittsings.com/passap-duomatic-80-manual-free-download-pdf/


Много благодаря! От месеци търся книжка, а да не говорим за техник за плетачна машина. Във Пловдив няма никакъв.

# 385
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 062
с техник не мога да помогна. Simple Smile

# 386
  • Мнения: 6 895
Не само в Пловдив, в цяла България няма техници на такива машини. Не зная някога дали е имало, но сега няма да намериш.

# 387
  • Бургас
  • Мнения: 1 986
Някога имаше техници на плетачни машини, защото сигурно във всеки град имаше поне плетачни цехове. Към предприятията "Шир-потреба" много често имаше и такова подразделение.  От една жена, работеща в такъв цех, майка ми получи много професионални съвети, вместо да открива "топлата вода" сама. Тези хора вече или са починали, или са много възрастни. Пък и сега тук-там има плетачни предприятия, където да се потърси техник. Всъщност, и с шивашките техници е същото. Не случайно elektrichar e "Мозъкът" в шивашката тема.

# 388
  • Мнения: 6 895
Машините в плетачните предприятия са различни от домашните машини, както и тези в шивашките.
Бях питала техника в една шивашка фабрика за проблеми, които моят оверлог прави и човекът не знаеше, каза, че техните са доста по-различни.

# 389
  • Мнения: 6 450
Похвалвам Yarn Art Flowers - много добре пресукана, дълъг цвят,  добър метраж - 1000 м на 250 гр.

Общи условия

Активация на акаунт