Отново за имунитета

  • 3 256
  • 54
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 8 585
"На мен педиатър ми препоръча да даваме коластра и зелена енергия. "
->Изобщо не е сериозно това...

# 31
  • Мнения: 3 537
Както казах,на мен също нашият  педиатър ми каза,че при някой деца коластрата има страхотен успех .

# 32
  • Мнения: 8 585
Всякаква препоръка спрямо деца трябва да се базира на достоверни източници на информация, или на достоверен опит, на базата на известни механизми на действие. Взима се под внимание и понятието "разум и целесъобразност".

Всичко останало е повод за да стигаме до заключения от типа:
"За това съм в това положение защото се доверих на докторите...."

# 33
  • Мнения: 212
Обоснови се! Защо си против да се дава коластра или каквото и друго да е за подсилване на имунитета?

# 34
  • Мнения: 8 585
Не е практика, и никой свястен педиатър не се занимава с "подсилване".
Освен витаминни препарати за попълване дефицит на желязо, нищо друго доказано не работи и масово не се използва.

Нормално е в рамките на една зима дете, посещаващо за пръв път детска градина, да се разболее 6-7 пъти и да се предпишат 3-4 пъти АБ. Нито със "Зелена...", нито с "коластра" ще постигнете нещо. Детето в последствие няма да боледува не заради тези "лекарства", а заради имунитета си.

Тоест-нужно е хладнокръвие, ясен разум и професионализъм.

# 35
  • Мнения: 3 537
Само че ние за три седмици ,сменихме два антибиотика вече.В понеделник сме на ясла пак,но до кога ли? Rolling Eyes

# 36
  • Мнения: 8 585
*направете противо-грипната ваксина.
*уточнете дали детето има неизлекувана инфекция
*Уточнете дали детето няма тайна липса на желязо-това е честа причина за често боледуване. Ако е така-дайте железен препарат за известно време докато се коригират нещата.

# 37
  • Мнения: 212
   Никак не ми се струва сериозно някой да ми каже, че е нормално едно дете да боледува 6-7 пъти  само през зимния период. Това означава да боледува всеки месец, и всеки месец то да пие антибиотици! А ако боледува и извън зимния период?! Значи ония пари, които давам за коластра ме съветваш да давам за антибиотици, а не за дрехи ?!

# 38
  • Мнения: 8 585
Говорим за първата година от детската градина.
Детето няма имунитет и затова докато си го изгради е възможно да боледува толкова пъти. Не важи за всички деца и не е задължително да става така.
Повечето от тези състояния са вирусни и не изискват АБ.
Нормално една хрема от вирусен произход минава за 7-9 дена. Зелени сополки са нормални в хода на такава хрема. Знаете ли тези подробности?

А Вие какво очаквате? препълнени детски градини, лош санитарен контрол, водят болни деца...
Имайте по-малки очаквания и ще сте предпазени от "коластра", "магии", "котешки нокът", "Аквасорс..." и други подобни плод на неконтролируемо мошеничество...

# 39
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
Ех,  Birdie... Хубаво даваш съвети, мислиш, че си прав... Но кога ли ще се научиш да бъдеш малко по-толерантен? И да не гледаш така "от високо"? Толкова ли трудно е в темата да напишеш например " аз бих препоръчал вместо коластра да се дава това и това, за мен тези добавки не помагат" и по възможност да се обосновеш, ако не ти е много трудно  Wink
Реакции от сорта на "ох", "по-добре купи качествена храна на детето" и прочие глупости (с извинение), са най-малкото непрофесионални...

# 40
  • Мнения: 8 585
Просто е обидно за интелигентността на когото и да е било да се обсъждат тези "добавки" и модата по тях, която "върлува" в Бг.
Не виждам нещо лошо в препоръката за добри дрешки и обувки.
Трябва да помагате да се оттървем от този "знахарски" подход към децата...

# 41
  • Мнения: 4 150
С риск да иzлеzе,че преследвам Бьрди с ваксините,но искам да попитам как да раzбираме следното иzречение от него...

Говорим за първата година от детската градина.
Детето няма имунитет и затова докато си го изгради е възможно да боледува толкова път


Как едно дете на 2 месеца или на 24 часа след раждането иzгражда имунитет среЩу ХепатитБ и Туберкулоzа,на втория месец среЩу полио,тетанус и дифтерит,на около 1 годинка среЩу zауШка,рубеола и морбили?
Как се справя тоzи "неуzрял" имунитет с всички теzи ваксини,имаЩи zа цел да направят имунитет среЩу zаболяванията?

А по темата мога да добавя,че всичко,което е живо дава живот и сила.Всичко минало преz огьня и лабораторията носи всичко друго,но не и живот и zдраве.
Повече плодове и zеленчуци,диви растения и кьлнове и децата са zдрави.Обаче само родителите имат сметка децата да са zдрави. Wink

# 42
  • Мнения: 8 585
Просто->>няма изобщо връзка между нещата, за които говориш.
Ваксинационният имунитет е вид дразнение->отговор.
За заболяванията, които обсъждаме тук, детето не е имунизирано. Трябва да преболедува, за да има имунитет. Макар и нетраен, в много от случаите, от тази втора категория.

Е, да преболедуваш хепатит Б и да преболедуваш розеола има голяма разлика... затова са и ваксините за първото.

Ако имаше ваксини за редицата обикновени заболявания те биха могли да се използват, но лекият им ход прави ваксината ненужна в тези случаи.

Последна редакция: сб, 23 сеп 2006, 19:49 от Birdie

# 43
  • Мнения: 4 150
Благодаря ти zа постинга,макар,че отговор в него не виждам на вьпроса си. Peace

# 44
  • Plovdiv->Toronto
  • Мнения: 1 361
Тази коластра и на мен не ми е много ясно защо я пиете, в нея няма нищо друго освен кравешки протеини. Пият я бодибилдърите, много са доволни  Simple Smile.
Има може би Peace лактоферин, който има противовирусни и протививъзпалителни свойства но доказано не повишава имунитета, а и се свързва с желязото, така че ако давате железен препарат му намалява ефекта. Лактоферин има и като отделна добавка. Има уж някакви имуноглобулини, но  защо се дават на децата да пият кравешките имуноглобулини, а се отказват ваксини и АМ, не виждам логиката ...
Антиоксиданти и витамини има във всичко, по-добре прясна салата от месни плодове и зеленчуци, отколкото пресована таблетка или тинктура Close, неизвестно от какво  Peace.
По темата, давам рибено или ленено масло, сравнително редовно. Нещо антибактериално ако усетя че се задава проблем - прополис, капка олио от риган. Ако не подейства Mr. Green - антибиотик НАВРЕМЕ  Peace.

Общи условия

Активация на акаунт