Отново за имунитета

  • 3 255
  • 54
  •   1
Отговори
# 45
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
Просто е обидно за интелигентността на когото и да е било да се обсъждат тези "добавки" и модата по тях, която "върлува" в Бг.
Не виждам нещо лошо в препоръката за добри дрешки и обувки.
Трябва да помагате да се оттървем от този "знахарски" подход към децата...
Ми тогава не ги обсъждай  Wink - нищо лично спрямо теб. Няма нищо обидно в препоръката за качествени дрешки и обувки, обиден е начинът, по който е поднесена. Едва ли има майка, която пише тук и не дава всичко, което е по силите и за детето си, в това число качествени дрехи, обувки и храна. Няма нищо лошо в съветите, които  даваш, но просто се опитай да бъдеш малко по-деликатен в изказванията си, особено в този форум.
Иначе по темата и аз не давам коластра или разни други добавки, имуностимуланти и прочие, но това не ми пречи да уважавам правото на избор на другите родители.

# 46
  • София
  • Мнения: 1 677
Аз давам на децата мултивитамини,но се замислям и за противогрипна ваксина.Ще видим докторката какво ще каже.

Мили майки,защо изобщо отговаряте на провокациите на г-на,който ви обижда?Игнорирайте го и няма да се ядосвате излишно.И без това на всички ни е достатъчно напрегнато,та да си хабите нервите с глупости.  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet


# 47
  • Мнения: 1 193
*направете противо-грипната ваксина.

Сега аз какво да кажа.Говоря за дете което е със сериозни проблеми,не са му правени измунизациите.Деца за които сме предопредени че ще боледуват много и за които се борим със зиби и нокти да не боледуват и без да ходят на градина.Ще ни кажеш ли какво се прави тогава.

# 48
  • Мнения: 4 414
Бърди, как не разбра, че няма ЕДНА истина newsm78 те и на времето са избивали хора, защото са били така твърдо убедени, че Земята не е кръгла...може би ще кажеш, че това няма връзка с темата...ама аз виждам връзка...
темата за ваксините изобщо няма да я подхващам -има я на дълго и на широко в другия форум. детето ми има всички задължителни ваксини, в добротата на които не съм убедена. НО никога няма да му сложа противогрипна ваксина! това нискоинтелигентно, неинформирано и необосновано решение си е лично мое. ако някой не го приема, аз не го наричам с обидни квалификации...
и решенията за МОЕТО дете не ги взема педиатърът му! вземам ги АЗ! педиатърът само ме съветва. защото АЗ нося отговорността за това дете! педиатърът работи по схеми и лични пристрастия...ти си всепризнат фен на ваксините...моята педиатърка не е, не ме съветва да слагам противогрипна ваксина...но не е привърженик и на имуностимулантите/както вече казах/...за разлика от теб, обаче тя винаги се обосновава...така и не чухме защо си против добавките...за мен "никоя сериозна педиатрия не прави така" не е обяснение.
и още нещо...
1. тук говорим не за здрави деца, а за деца със сериозни проблеми, при голяма част от които имунната система е "срината"...за ваксини и дума не може да става...
2. и аз съм против мултивитамините и за качествената храна, ама къде е тази храна? морковите от пазара имат вкус на вестник, ябълките са големи колкото главата ми...това естествени и полезни плодове ли са? колко хора могат да си позвалят екологично чисти продукти или имат от къде да си ги набавят...да не говорим за "чистия въздух", който дишаме и т.н.
3. за 16 път сигурно ще кажа съвсем добронамерено...ако искаш някой да те чуе, намери начина...защото "вие сте тъпи и не разбирате и затова питайте педиатрите. ама педиатрите ви в българия и те са тъпи." НЕ Е начин!
иначе като изключим противогрипните ваксините, в този случай принципно съм съгласна с теб....

# 49
  • Мнения: 4 586
            ВАКСИНА Е СРЕД ЗАПАДОЗРЕНИТЕ за аутизма на мочето ми.

# 50
  • Мнения: 4 150
Vaksinite srivat imuniteta ...I ne samo. Twisted Evil

# 51
  • Мнения: 4 150
http://freespace.virgin.net/ahcare.qua/literature/medical/viralinfections.html  Теория zа вирусите.

http://www.nccn.net/~wwithin/FluStatsGeierFall06.pdf  За грипната ваксина.Четете и Conclusions (zаклю4ението).

# 52
  • Мнения: 14 654
aз не смея да давам на моето дете никакви имуностимулатори, витамини, аквасорс...
синът ми е склонен към инфекции на дихателните пътища, но няма да дам бронховаксом, от който доста хора са доволни (но може би ще си скубят косите след време), нито ще му поставя противогрипна ваксина.
това, което давам на детето е прясно изцеден сок от ябълки и цвекло - сутрин, колкото се може повече плодове и зеленчуци през деня, упражнения във вода, през лятото на море и планина , обличам го леко, с една идея по-леко от мен, ходи с боси крака... толкова за имунитета от мен

# 53
  • Мнения: 8 585
"Сега аз какво да кажа.Говоря за дете което е със сериозни проблеми,не са му правени измунизациите."
->Не са известни такива състояния, че да се налага тотално отказване от имунизации.
Просто има нещо нередно...

Проблемът тук е да се разберат няколко неща:

*няма какво да се "подсилва" по начина и със средствата, с които се опитвате да го правите. Не работи и никога не е.
*Мултивитамините са предпочитани по време на употреба на АБ. Корекцията на скрит железен дефицит е с особено значение за предпазване от често боледуване.
*Противо-грипната ваксина използвана с мярка за определени групи деца е с изключителен ефект и полза. Разбира се, съветването за употребата и е желателно с човек знаещ и ползващ ваксините в ежедневната му практика. Неинформираният не може да предложи достоверна информация, а само слухове, неоправдан негативизъм и назадничави "мисли" и "заключения".
*Мнението на добрият професионалист е единствено важащото-този на който имате доверия да се грижи за децата Ви.
"Да, но той ми препоръчва "коластра"..." Лошо... няма свястен педиатър, препоръчващ такова нещо....
За повечето пишещи в тази тема, проблемът е в доверието (както много пъти съм отбелязвал). Научете се да се доверявате на някого-животът Ви ще е по-лесен. Освободете се от  маниакалната подозрителност, параноята и дълбокото недоверие. Не градете конспиративни теории и се пазете от действащи мошеници (и фирми предлагащи "цярове").

# 54
  • Мнения: 826
По темата, давам рибено или ленено масло, сравнително редовно.

Аз давам ленено масло при запек. Mr. Green
А за рибеното скоро 4етох в едно изследване за астмата и може да го пробваме в близките дни,ако дофтора ни е о'к с него. Peace

Общи условия

Активация на акаунт