Мъжът ми не забравя, той не запомня - ПОМОЩ!

  • 3 064
  • 56
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: X
Според мен, ако историята е реална, човекът не се преструва и има проблем. Ако не е здравословен, то може да е например защото мислите му са изцяло ангажирани с много по-сериозен и важен проблем(и). Ако авторката се подведе по мненията тук, най-много да се стигне до скандали, скандали... развод...
Обърнахте ли внимание, че той се самообвинява?!
Това да не е "детската градина", че да се преструва?!

# 16
  • Мнения: 40 737
Това да не е детската градина, че да се преструва?!

А дали пък не е? И то нарочно изиграна? 
Ще се съглася с теб, ако забравя и неща, които са важни / желани и конкретно за него - да забрави за уговорката да пият бира с приятели, да забрави за мача, да забрави да вземе колата от сервиза и прочее.

# 17
  • Мнения: 4 002
Обърнахте ли внимание, че той се самообвинява?!
Това да не е детската градина, че да се преструва?!

И аз като направя някоя простотия без да искам, после ходя пред хората и въздишам тежко и казвам каква съм некадърна и т.н. Защото така вместо да ме гледат лошо, че съм сгафила, ме съжаляват че знам че ръцете ми растат от задника. Абсолютно нормална защитна реакция е това.


Моят също не запомня/ше, но аз се активизирах още в началото на съвместното ни живеене, защото не ме устройваше това - не съм му прислужница, а сме партньори - трябва да си делим задълженията. Както казва Angel_wing - стоял е без храна и хартия Grinning  Забравил да купи нещо от магазина - скъпи, ето там ти е телефона - поръчай за довечера еди си какво, искам да е от еди си кой ресторант (за предпочитане по-скъп)
Насълзени са ти очите от алергията от котките? Ми да си пуснал прахосмукачка, аз забравих, аз проблем нямам.
Имаме много труден месец на работа, ще се прибирам много уморена, няма да имам сили за чистене/готвене/пазаруване, ще трябва да ме отмениш малко. Ейй, едвам го изкара този месец - в кочина и гладни бяхме, ама не се предадох - след това се появиха прахосмукачка робот, сушилня, миялня... Сега пак аз се се сещам да ги пусна, ама като изпиукат той ходи да ги изпразва. От време на време му "разрешавам" да забравя - все пак се случва на всеки, ама като започне пак да "забравя" систематично го връщам докато не си го свърши. Като не иска - забравям аз. Не съм ти взела бира, забравих. Не съм се сетила да ти сготвя, защото ядох навън с приятели. Спрял е интернета - ами иди да го платиш, аз съм заета с еди си какво.
Няма как да забравя само твоите неща, а неговите да са важните, за които все мисли.

# 18
  • Варна
  • Мнения: 36 584
Според мен, ако историята е реална, човекът не се преструва и има проблем. Ако не е здравословен, то може да е например защото мислите му са изцяло ангажирани с много по-сериозен и важен проблем(и).

Разбира се. Много сериозният проблем да оправи колата.

# 19
  • Мнения: X
Всеки човек дава "преимущество" в главата си на по-важните неща за него конкретно. И така за другите съвсем не остава "ресурс". Въпросът е къде и за какво отива този "ресурс"?!
Вие като не го познавате лично, как сте толкова категорични в изводите? И аз не го познавам, и аз може да греша, просто реших да се включа с друга теория и за да разбера как може някой да е толкова убеден за причината, просто ми стана любопитно...

# 20
  • Мнения: 40 737
Ами защото ако е рядка болест ще приема, ама на мъжете нещо много често им се случва Wink

# 21
  • София
  • Мнения: 7 984
Ако има здравословен проблем, обикновено е по отношение на всичко, а не избирателно.
Аз така си открих проблем с щитовидната жлеза - забравях, но във всички направления: и лични, и служебни.
Друга честа причина е прекомерният стрес.

# 22
  • Мнения: X
милинка, все пак човек все нещо прави и логично - първо ще направи важните за него неща (независимо в кое направление), след това (много изморен) ще се отдаде на някакъв вид почивка (дори и да е само на мислите) и така останалите неща остават забравени и несвършени...
Въпросът е да се разбере кое намалява КПД-то - здравословен проблем ли, overthinking ли, проблем (прекомерен стрес)...

# 23
  • София
  • Мнения: 485
С риск да предизвикам дискусия-караница, ще попитам дали мъжът ви употребява марихуана?  При честа употреба тя оказва негативно влияние на качеството на паметта.

Последна редакция: чт, 17 дек 2020, 10:49 от SpaceMeOut

# 24
  • Мнения: 12 473
Мен по-би ме притеснило това, че аз и децата не сме на първо място в приоритетите му. Останалото е следствие.

# 25
  • Мнения: 46 488
Всеки човек дава "преимущество" в главата си на по-важните неща за него конкретно. И така за другите съвсем не остава "ресурс". Въпросът е къде и за какво отива този "ресурс"?!
Вие като не го познавате лично, как сте толкова категорични в изводите? И аз не го познавам, и аз може да греша, просто реших да се включа с друга теория и за да разбера как може някой да е толкова убеден за причината, просто ми стана любопитно...
Не го познавам, но разпознавам себе си в описанието Simple Smile
И аз забравям скучните битовизми, но съм достатъчно голяма, за да осъзная, че не мога да правя в живота само това, което ми е интересно, а някой друг да се гърби с всичко. Затова си записвам.
Особено пък неглижирането на детето не трябва да се допуска.

С риск да предизвикам дискусия-караница, ще попитам дали мъжът ви употребява марихуана?  При честа употреба тя оказва негативно влияние на качеството на паметта.
Марихуаната не предизвиква избирателна загуба на паметта...

# 26
  • Мнения: 2 039
Пробвайте със  списъци .Многа добър съвет са Ви дали.Разпределете задачите и ако забрави да ги свърши вие не ги вършете ама никога.
Като спре тока и интернета и в хладилника е празно,много бързо ще престане да забравя.Има много хубава българска поговорка ..."Мъж и куче,както ги научиш."

# 27
  • Мнения: 11 308
Ako забравя само неща свързани с теб и твоите задачи, които му оставяш проблемът е семеен, а не здравословен.
Ако забравя и неща свързани с ангажименти в работата и приятелите, в личния му живот извън вашите отношения, то тогава трябва да потърсите лекар. Да възможно е и доста коварни заболявания започват лежерничко и полека със забравяне и несериозно отношение на пръв поглед.

Но много ме разсмя, че РАЗБИРА СЕ виновна е свекървата и това, че го е подценявала Simple Smile А не милото, че пет пари не дава за отговорността като съпруг, партньор, баща и т.н. 

# 28
  • Мнения: 2 980
Диагнози по интернет не се поставят - здравословен проблем може да има, например ADD понякога се диагностицира в зряла възраст точно по такива проблеми. Затова е хубаво да се види лекар и да се направи диагностика. Напълно е възможно някой с дефицит на вниманието да е намерил начини да компенсира в работата си до степен изобщо да не се забелязва (аз съм), но в ежедневните неща, когато не му се налага, да не го е направил. Най-лесният и практичен начин за справяне е наистина да му се дават списъци (да не се разчита, че той ще си ги прави сам). Не е необходимо да е тефтерче, телефонът върши същата работа, него предполагам не го забравя често.

# 29
  • Мнения: 3 865
Моят също забравя или може би не запомня или поне така казва.
За покупките  си записвам за себе си както и за него ако случайно трябва да купи нещо.
Ужасно е да не можеш да разчиташ на партньора си - аз на моя не мога да разчитам да се грижи за децата и това адски ме стресира. Това е една от причините, поради които обмислям развод - няма оправия.

Според мен си поделете задълженията така, че той да прави нещата, които не забравя, а ти - останалите. За покупки разчитам само на себе си - много рядко ще се наложи да пратя мъжа или дъщерята (обикновено нея щото тя обича да пазарува).
Самата аз много забравям и е пълна лудница в нас. Но при мен проблемът е здравословен и си го знам и си признавам. Но той не осъзнава и не признава, че има проблем, което ми говори, че няма - за него не е проблем, че забравя нещата, които не са му важни, защото явно няма проблем да помни това, което му е важно.
А аз забравям ВСИЧКО.

Общи условия

Активация на акаунт