Фурна и плот за вграждане - избор на марка и модел. Тема 4

  • 38 254
  • 738
  •   1
Отговори
# 285
  • Мнения: 153
За тези пари си купих миялна, фурна и пералня, които си бяха доста скъпи. Какво прави този плот Simple Smile

Ами Бош - измекяри. Среден клас техника на цена на висок. А като направят нещо наистина висок цената става двойна и отгоре.

# 286
  • Мнения: 224
За тези пари си купих миялна, фурна и пералня, които си бяха доста скъпи. Какво прави този плот Simple Smile

Ами Бош - измекяри. Среден клас техника на цена на висок. А като направят нещо наистина висок цената става двойна и отгоре.

Като им разучавах миялни и фурни ми изглеждаха с цени сходни на АЕГ и доста по-евтини клад по клас от миеле например

# 287
  • Велики Преслав
  • Мнения: 4 742
За мен, Бош са добри в скъпите уреди. Като за пералня предпочитам АЕГ.

# 288
  • Мнения: 153
Според мен повечето уреди Бош са в категорията на Горение и Беко, тези наистина висок клас са изключение.
За качество отдавна не са еталон.

# 289
  • там, където ми харесва
  • Мнения: 1 254
Какво ще кажете за фурна Samsung?Може да сте писали назад в темите , но няма време да търся.Имам пералня на тази марка и съм много доволна.

# 290
  • Мнения: 56
Предстои покупка на фурна и котлони (домино) като за фурна сме се спрели на Electrolux EOD6P71X /с пиролиза/.
Имат 5г. гаранция в момента, плавно затваряне, телескопични водачи и т.н. и изглежда много добре.
Срещнах мнения, че марката държи качество, но лично нямам опит с нея. Ще се радвам на мнения за фурни от този ценови клас. Simple Smile

Плотът засега ще е Bosch PKF375FP1E, много добри мнения има за него.

Тъй като видях, че се разразява дискусия на предните страници за индукцията... ще повдигна пак темата - чисто от практична гледна точка каква е ползвата от индукционните котлони?
Спира ме засега по-високата цена и нуждата от почти изцяло преоборудване с тенджери/тигани (в моя случай).

Благодаря на отзовалите се Simple Smile

# 291
  • Мнения: 224
Днес пуснах за път АЕГто да си направя кюфтета от блек ангъс кайма(от била които са). Тотално оцапах нещата, досега на фурна не съм пекал кюфтета(само на скарички).
Та бях я забравил на 300 градуса от началното пускане в книжката върху тава с хартия за печене по 10мин на страна и станаха прекалено жилави 😁
Та може ли да ми кажете как най-лесно да правя кюфтета от телешка или конска кайма, така че да са максимално крехки?

# 292
  • Мнения: 40 914
Не ги печеш на 300 градуса (или на каквито и да е градуси), а на функция "грил" - да ги пече отгоре като скара.
Иначе аз кюфтета правя в Еърфрайъра, супер стават.

Последна редакция: нд, 14 мар 2021, 21:24 от Черна станция

# 293
  • Мнения: 11 621
Това е кайма от сухи меса и не се пече във фурна.

# 294
  • Мнения: 224
Това е кайма от сухи меса и не се пече във фурна.

Ами сигурен съм че все трябва да има начин от хиляда програми да може да стане. Ял съм хубави печени от такава кайма

# 295
  • Мнения: 544
Яйце/а сложи ли, накиснат сух хляб в мляко също трябва. Меси ли го хубаво. Да не е само месото и подправки и айде във фурната (че и на 300). Това не е скара.

# 296
  • Варна
  • Мнения: 926
Яйце/а сложи ли, накиснат сух хляб в мляко също трябва. Меси ли го хубаво. Да не е само месото и подправки и айде във фурната (че и на 300). Това не е скара.
Какъв хляб в мляко на блек ангъс?! Чисто похабяване на продуктите. А и тук се пита за метод на печене, а не за рецепта.

# 297
  • на Мелмак
  • Мнения: 11 024
При мен стават страхотни на 200 С, с пара - първа степен, за 35-38 минути. Може и 30 минути, наблюдава се. 300 градуса са ту мач.

# 298
  • Мнения: 153
Ами сигурен съм че все трябва да има начин от хиляда програми да може да стане. Ял съм хубави печени от такава кайма

Функция "грил", 5-6-7-8 минути от всяка страна, зависи колко са дебели. От първата малко повече.
Оттам нататък зависи колко млад ангъса се е простил с живота.
Конско откъде купуваш?

# 299
  • Мнения: 1 147
Здравейте. Скоро ми предстой купуване на фурна за вграждане и съм се спряла на ето този модел:
https://www.technopolis.bg/bg/Furni-za-vgrazhdane/Furna-za-vgraz … O735E20B/p/702682
Четох назад из старите теми, че старите модели били много издръжливи, но от новите няма мнения. Та ако някой има тази или подобна, моля за мнение. И като цяло за или против марката сте.

Общи условия

Активация на акаунт