Августовски бебета 2020 ! Тема 5

  • 16 171
  • 728
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: X
Searcher, и моята се мъчи да пълзи, когато е по корем и реве, че не й се получава и не може сама да се обърне.
Изкарваме я в количката навлечена като за сибирски студ- плюшен ромпър, плюшен космонавт от тези , дето са като мече, с уши и опашка, като е напъхана в дебело зимно чувалче и зимен кош. Отгоре, ако е студ слагаме дъждобрана и се получава като парник.
Но при 5 градуса аз гледам да не излизам, страх ме е от мъглата. В моят град всеки ден е мъгливо.
Аз самата рядко боледувам, та се надявам да съм й предала моя имунитет.
У наше село почти няма ковидни, дано така продължи.

# 61
  • Мнения: 85
И аз поръчах сега евтиното яке от remix L- ка имаше, дано сме ок в нея, от remix имам и зимно яке за бебеносене беше 75лв на mamalicious, доволна съм от него има и приставка за бременност. Моя господин вдигна ранг от обикновен таласъм е станал злонамерен терорист, не иска на активната гимнастика, не иска и да го гушиш, иска на всеки 5 мин ново забавление да му измисляш, добре че още си спи в количката, само там има мира, аз си слушам аудио книги и въртя по единственият равен тротоар в квартала, бях заблудена и си мислех как щом може да се върти ще се забавлява сам повече време Joy

# 62
  • Мнения: 733
Алетея, Марая, напълно съм съгласна, деца са гледани и израснали как ли не и не всичко написано е ок и приложимо за всички деца. Аз толкова грешни неща правя, че даже снощи питам ММ, къде бъркам че нашето не иска да спи и сега примерно реве, а чета че другите успяват да направят режим и т.н. Еми...пробвам, уж съм инат и не се давам, ама то си е човешко същество и си има своите особености и това е.
Гледам да чета за повечето неща,че вкъщи като ме питат, ама това как се прави , защо...и любимия ми въпрос "Да не е гладна", защото реве или мрънка, а малко преди това съм я хранила. Еми...писва ми понякога, все едно това дете няма други нужди освен храната.
 
И като съм почнала да мрънкам Joy  Понеже родителите на ММ взели столче за хранене (от Икеа), аз ги помолих да изчакат с купуването и със сглабянето, понеже минимум до 6м няма да ни трябва. Е, хубаво де, ама вече сглобено и ни чакало да го ползваме. Върви сега обяснявай че тя още не може да стои седнала (столчето няма различни позиции за гръбчето), че няма смисъл и т.н. и т.н. Та постоянно съм в някакви обяснителни режими, аман Sad

# 63
  • Denmark
  • Мнения: 1 007
Роли, моят любим въпрос е това също Heart Joy айде ММ окей да е малко не в час ама майка му Triumph две деца е отгледала, уж трябва да знае, че не мрънка само от глад.

Нашият нещо му стана снощи и до 3 часа беше като на 5 чаши кафе. Събраха му се 7 часа без сън и той седи и ти се смее и си мисли, че си играем с него като го подрусваме на ръце Sweat Smile то даже нямаше как да му се ядосаме на сладката физиономия.... Баща му по магичен начин го приспа и до 10 часа изкара с едно събуждане, направо не мога да повярвам. Не знам какво беше това чудо... 5 часа мъчене за приспиване не бяхме правили..

Ново 20 сега пък как да ги носим Joy Ричард се е научил да се оттласква от този, който го държи, така че го хващаме както е възможно, за да не полети към пода.
Почвам да се чудя всички тези правила за кукли ли са или за истински бебета, които могат да се движат и имат собствено мнение като всяко човешко същество Joy

# 64
  • Мнения: 7 898
На вън излизаме по всяко време, дори когато вали, иначе ще полудеем и двамата. Joy
Снощи махнах бебешкия кош и сложих другия, който е с малък наклон, но като сложа вътре подложката за бебета и наклона  е почти нулев. Сложих и чувалчето за крачета и стана дори по удобен и топъл от бебешкия кош.
Да се оплача и аз. Не знам дали е от ранното ставане и постоянното недохранване, но ужасно ми се вие свят. Кръвното е ниско, но цял живот ми е било такова.
Тази сутрин бях като утрепана и добре че малкия заспа в 8 и вече 2.15 часа все още спи и аз дремя до него.

# 65
  • Мнения: 2 004
Моят онзи ден се обърна по корем и вече се нерви, че не може да пълзи Joy
Днес го оставих в "детския кът" и докато си лежеше и си биеше играчките на активната, а аз пусках пералня, той се обърна сам по корем и се опитваше да докопа една дрънкалка Joy
Детският кът Stuck Out Tongue Winking Eye


Савова, тъкмо си мислих, че нашите се различават по това, че моят нямаше значение къде ще спи, а твоят искаше само в количката и сега и моят иска само в количката.
Изпадна в истерия като го сложих за втория му дневен сън в кошарата.
Дано поне довечера да иска да заспи там.

И ето какво искам аз за Коледа Joy

# 66
  • Мнения: 295
Ох, не знам за какви режими се говори - дрямки, будно състояние, дълбок сън ... но при нас такова чудо няма 🤣 Вчера за цял ден - час и половина поспа общо. Сега пък направи 2 часа от обяд и още спи, подмина и предпологаемия час за мляко. Обаче първите 30-40 мин. са постоянно пробуждане, търкане на очи, въртяне на глава, вдигане на крака и не си ли до него - край! Трябва ли да се тормозим за нещо по-конкретно или да си го оставям на произвола на съдбата? 😄 Струва ми се, че с всички бебешки драми няма смисъл от хабене на енергия и нерви, за създаването на някакъв режим. Чувствам се Lost пак 😀 Помагайте! При вас как е?
Иначе не бърза да се обръща. Един ден забождаше главата в матрака, сякаш да се преметне и повече не се е сетил. Легнал по гръб се извива като червейче, повдига дупата с отскачане и се извива като лък на една страна. Ще му дойде времето и на пустото обръщане, на което той ще се ядосва, аз пък ще се притеснявам ... и така. Нося го, както мога. Туй то!

# 67
  • Whatever our souls are made of, his and mine are the same.
  • Мнения: 2 380
Моят през деня никъде не спи повече от 45 мин. Нито в количка, нито в легло, нито в кошара. Примирила съм се. Такова нещо 2 часа сън през деня не е имало.... Затова прави по няколко такива дрямки (3-4 броя) Grinning

# 68
  • Мнения: 2 379
Само да се похваля Simple Smile))) Току що заспаха и двете деца Champagne Баткото ми е спал у дома само един-два път през деня  за последните .....почти 3 години. Та бързам да оправя пораженията у дома, че утре чакаме и гости . Дано поспят поне 30 мин хахахха

# 69
  • Мнения: 1 560
Ох, бях писала сутринта и така и не съм го публикувала😅
Хариста, направо ти се възхищавам как издържаш всичко, много неща са ти се струпали.
Моят син не е много голям фен на обръщането, от корем по гръб се обърща от време на време. От гръб настрани също се е обръщал няколко пъти, но от гръб по корем все още сам не е. За сметка на това много иска да се изправя и да стои седнал. Баща му го слага почти седнал в себе си и все му се карам, че не е добре, ама кой да чуе...
Иначе е почнал да се извива назад докато го държиш, все едно мост ще прави, едва го удържам понякога.
Със спането е всеки ден различно, понякога спи идеално - 1 час сутрин, 2 часа следобяд и 30-40 минути до час привечер. Някои дни (като днес) едва му се събира общо 1 час... направо ще се гръмна вече!
Аз за навън го обличам както си е вкъщи (боди с къс ръкав и блуза), космонавт и олекотена завивка + покривалото за количка.

# 70
  • Мнения: 1 355
Само моето зверче ли проявява слаб интерес към активната гимнастика? Всичко друго ѝ е интересно, ама активната гимнастика най-малко.

# 71
  • Мнения: 7 898
Само моето зверче ли проявява слаб интерес към активната гимнастика? Всичко друго ѝ е интересно, ама активната гимнастика най-малко.
Не сте само вие! Повече от 5 Мин не издържа. Почва да гледа жално и мен ми става гузно и го вземам. Пък и като е на нея само мята ръце и крака и не иска да хваща играчките.

@ Лайка, минахме през различни фази. Преди спеше в количката, а преди това и на дивана или пък в хамака, но вече явно иска да му е комфортно и спи на спалнята. Скоро ще ми трябва или по- голямо легло, или ще трябва да спя в кошарата му.

Храненето при нас става голям кошмар и добре ме не върви, защото ми се струва че ще трябва да го гоня за да яде. И я да ви попитам как ги храните когато е с бутилка? Държите ли ги още изправени или вече може и легнали. Моя го храня изправен заради рефлукса, но с това въртене вече става невъзможно. Днес го сложих в количката и нали има лек наклон и го нахраних там. Иначе не мога да го усмиря. Също така по колко давате? До преди 2 седмици бяхме на 4 лъжички АМ и 120мл вода, след това минахме на 5 лъжички и 150мл, и сега понякога не му стига и се чудя дали да не давам по 6 лъжички и 180мл? Не е на всяко ядене, но примерно ако не е ял 4 часа и тогава иска още.

# 72
  • Пловдив
  • Мнения: 1 910
Ние сме на 3+++ и от 10 дни яде малката по 150 мл с по 5 лъжички. На обед яде и по 180 мл... което си е доста. Скоро ще започнем да захранваме, че явно не се засища от млякото.

# 73
  • Мнения: 819
Савова, аз я храня 5 пъти на ден, като слагам 150мл вода и 5 лъжички, а понякога и 180мл вода и 6 лъжички.  На 4 1/2 месеца.
Аз днес се убедих за пореден път, че моето дете като спи дълга дрямка и става супер непоносима.
Преди няколко седмици спа 2,5 часа дрямка през деня. Днес пак спа 2 часа. Чудих се дали да я будя, нещо ми се въртеше в главата, че не трябва да я оставям да спи толкова дълго. Събуди се тя и бързо ми припомни защо не е трябвало да спи толкова дълго- едно реване, нервничене, пищене, няма угодия.
От утре пак дрямки по 30-40 минути. Grinning

# 74
  • Мнения: 2 004
Пробваме се за 3 дневен сън.
Поне легна в кошарата.
На моят му правя по 180мл вода и 6 лъжички мляко. Понякога ги изяжда, друг път не.
Вечер огладнява зверски.
Явно се измаря през деня и вечер иска на втория час пак да яде

Общи условия

Активация на акаунт