Августовски бебета 2020 ! Тема 5

  • 16 214
  • 728
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 7 898
За 24 часа имаме точно 7 хранения по 150мл. Предполагам че и млякото не го засища тъй като е доста рядко и със силно преработен протеин.
Моя като спи през деня е по-спокоен. Тази сутрин направи 2.5 часа сън, след това кратка дрямка към 12 и в 2 си легна пак. Дано спи до 4, че иначе ще трябва да го изкарвам на вън към 5 за още една кратка дрямка.

# 76
  • Мнения: 297
При нас менюто е 5 х 180 мл. Май вече му е малко. Като го изпие /по бързата процедура/ и започва да плаче. И се лъжем с бибата веднага след това. Не ми се захваща със захранване още 😃

# 77
  • Мнения: 7 898
Снощи на двете хранения в 11 и в 3 си изпи всичко до дъно и се разплака жално защото не му стигна, а мен вече ме мързеше да ставам да правя допълнително. Довечера ще приготвя по големи дози за тези хранения.

# 78
  • Мнения: 741
Явно моето шишо е най-лаком. Яде 7-8 пъти по 200мл готово мляко, като 2 от храненията са задължително през нощта.
Педиатърката ми каза да изчакам седмица - 10 дена след ваксината и така да започна със захранването. Живот и здраве, на Коледа ще започна.
Снощи заспа в 2.30ч, направо ни взе тока да го разнасяме из нас. Но през деня спи доста, а мен ме е жал да го будя. В момента спи от 14.40ч.

# 79
  • Пловдив
  • Мнения: 467
Нашият младеж яде 120мл вода+ 4л мляко, около 6 пъти.....но е на смесено хранене...повечето пъти кърмя + 60мл АМ. Спокоен е, наддава си. На 24ти прави 4м и ще почна да качвам дажбата мляко.
Относно спането - спи преди обед и надвечер около 30мин., а следобед около 2-3ч. Няма точен график и часове. Вечерния сън му е общо около 11ч, но се буди да хапва 2пъти. Яде бързо и заспива, но аз често се разбуждам и кукувам по 1-2ч. И затова има сутрини съм като пребита Stuck Out Tongue Winking Eye

# 80
  • Мнения: 139
Минавам пак за да се оплача. Малкият е със сополи, които явно се стичат назад в гърлото му и го чувам как постоянно преглъща и от време на време се закашля, отделно са му много зачервени бузите и е нервен, пъха всичко в устата си, засега няма температура. Доста рев падна преди да заспи. Чак утре сме на лекар (ДК) и незнам какво да го правя, пръснах му от спрея с морски вода, но нищо не успях да изкарам. Отделно утре сме на ваксина- втората доза Ротарикс. Някой опит в подобни ситуации, дали е настинал или е от зъбите? Какво мога да му дам? Ако не се сложи 2-рата доза Ротарикс предполагам се обезмисля първият прием? Гоним последния влак за сроковете, затова нямам как да я отложа, а ако е болен не искам да рискувам. Мрън!:(

# 81
  • Мнения: 2 379
TheSearcher, звучи като зъби....ако има и плюнки Simple Smile

# 82
  • Мнения: 854
За Ротарикса ЛЛ ми каза, че може до 6тия месец да се приеме. Ние сега на 4 месеца взехме първата доза. А ако остане дозата само 1, не се обезсмисля първият прием, но шансът да предпази детето е по - малък. Така разбрах поне аз.

Като ви чета колко изяждат вашите бебчета, се притеснявам на дундичката ми дали й стига, че трудноо издържа 3 часа. Тя яде по 150 мл. изцедена кърма.

ellocin, това са упражненията, които правихме днес:


Иначе на сайта му има по тримесечия обяснено и за масажа, и за упражненията.

# 83
  • Мнения: 1 560
TheSearcher, възможно и от зъби да е, но хич не му разбирам още, така че няма да давам акъл. Ротарикс 2-ри прием на 3тия месец му го дадоха, първия беше на 2м. Утре сме на последните 2 ваксини и после чак на годинката. Много силно се надявам всичко да мине наред както предните пъти и да си отдъхна.
За бебеносещите мами една идея - https://youtu.be/LdGkq26m-pw
Изморително е, ама си потанцувахме с Боби и заспа и даже си изпусна времето за хранене. Трябваше да яде преди половин час, а още спи.😃А и за мен си беше малко раздвижване и разнообразие.

# 84
  • Whatever our souls are made of, his and mine are the same.
  • Мнения: 2 380
TheSearcher, ако е задна хрема не е проблем.Сподели утре с лекаря, той ще прецени. Но защо да е последен влак, до 24 седмица е приема на Ротарикс втора доза.Сега ние сме на 19 седмици, т.е. имаш около 4 седмици още. Ние скоро направихме 1вата доза.

# 85
  • Мнения: 139
TheSearcher, ако е задна хрема не е проблем.Сподели утре с лекаря, той ще прецени. Но защо да е последен влак, до 24 седмица е приема на Ротарикс втора доза.Сега ние сме на 19 седмици, т.е. имаш около 4 седмици още. Ние скоро направихме 1вата доза.
Караме 22 седмица в момента, последният шанс е 29.12, но изобщо не ми се иска тогава, предвид празниците, същото важи и за утре, но просто заради продължителната жълтеница при нас, всичко се изтегли много напред във времето. На 24.12 ставаме на 5 месеца, а имаме само 1-вата 6 валентна и 1 прием Ротарикс.  Аз исках да ги отлагам за по-нататък, заради многото болни, но лл ми се накара едно хубаво и каза, че това не е основателна причина...

# 86
  • Мнения: 2 004
И аз се разбуждам често и си ровя из телефона по нощите.
Ние пак сме в приключение.
Усетих влага зад гардероба ми в спалнята и днес мъжът ми го премести, за да види какво става.
Стената там е външна и ни правеше проблем и преди от един улук, но си мислеихме, че сме го решили тоя проблем с ремонта.
Да, ама не!
Сега в спалнята е Бейрут, а ние преместихме кошарата на детето и ще спим в хола.
Просто нямам думи...
Добре че бързо успях да го приспя.
Днес сутринта ме изненада като се е обърнал сам, а аз го заварих по корем, по обяд чак пръцка от зор, че иска да се обърне, ама не му е лесно и след следобедния сън се събуди със супер сила и не се спира направо

Последна редакция: вт, 22 дек 2020, 12:07 от Лайка

# 87
  • Мнения: 7 898
Това ми е редивния номер да си ровя из телефона посред нощите. Откакто малкия спи на леглото имам време да спя с него и много често след това вечер не ми се спи.

# 88
  • Whatever our souls are made of, his and mine are the same.
  • Мнения: 2 380
TheSearcher, виж какво пише в листовката на ваксината Ротарикс : "....ако детето Ви има тежка инфекция с висока температура. В такива случаи може да се наложи отлагане на ваксинацията до излекуване на детето. Леките инфекции, като настинки, не би трябвало да представляват проблем, но въпреки това уведомете лекаря преди имунизация...."
Ето цялата: https://apteka.framar.bg/30012893/%D1%80%D0%BE%D1%82%D0%B0%D1%80 … D0%B0%D0%B9%D0%BD

# 89
  • София
  • Мнения: 595
Как имате сила нощем да се ровите из нета, просто не знам. Аз докато го храня с едно око го гледам докъде е стигнал с млякото в шишето и после като го взема да го кърмя често направо откъртвам. Отскоро го слагам в кошарата да спи и имаше две поредни нощи, в които си казвах как ще го върна там след като го накърмя. Да, ама или ме будеше той за следващото хранене, или ме събуждаше алармата на МП и установявах, че амбициите ми са били потъпкани от желанието ми за сън.
Днес свикахме семейния съвет и решихме да му вдигнем дозата АМ, защото вече денем почти отказа да суче. Доскоро му давах 60мл вода + 2 лъжички АМ + кърмене, от половин месец му давам по 90мл вода + 3 лъжички, но от днес вдигнахме на 120мл вода + 4 лъжички.
И ние сме в клуба на незаинтересованите от активната гимнастика. Лежи на нея и вместо да си играе с играчките ме гледа мен какво правя. Все пак днес ми свърши много добра работа докато украсявах елхата.
На последната консултация (08.12.) му дадоха втората доза Ротарикс и след това сякаш си поплаква доста повече. Може и да си внушавам и да е просто съвпадение, но дано ако е от нея скоро да отмине този страничен ефект.

Общи условия

Активация на акаунт