Не пропускайте година без цитонамазка! Това може да ви коства живота! Тема № 53

  • 45 976
  • 743
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 23 087
Може би имате нужда от смяна на противозачатъчните.На мен също ми се струва на хормонална основа.
И аз за това се чудех, на последния преглед попитах,но не било от това раничката ми много кървяла. По всичко си личи,че ще сменя лекарката и другия месец когато отида за редовната цитонамазка ще обсъдя и този случай. Много благодаря на всички ви! Heart
Направете колпоскопия другият път задължително.

# 76
  • Мнения: 2 831
Към останалите съвети да добавя, че е добре да правите почивки от противозачатъчните.
Иначе кървенето може да е от киста, полип...

# 77
  • Мнения: 2 080
Здравейте,
Имам запазен час за доц. Карагьозов на 27.01, който няма да използвам. Ако някой има нужда може да ми пише.

Вече е преотстъпен.

Последна редакция: сб, 23 яну 2021, 20:41 от CasaDelSol

# 78
  • Мнения: 147
Към останалите съвети да добавя, че е добре да правите почивки от противозачатъчните.
Иначе кървенето може да е от киста, полип...
Преди години започнах да пия противозачатъчни поради болезнен цикъл и болки в десният яйчник, тогава ми обясниха,че съм имал хормонални кистички които се пукат при появата на цикъла и затова бил толкова болезнен, последствие започнах да пия хапчета, и проблеми с яйчниците не съм имала. До колкото почивката знам,че на всеки 6 месеца или година се прави почивка 1 месец. От гинеколози знам,че в днешно време хормоните не са в толкова големи количества както преди време и не е нужно да се прави почивка, защото тялото се стресира. Отнело му е 2-3 месеца да се нагоди и да се нормализира с тях и чрез тази пауза реално хормоните се объркват отново, след което следва отново няколко месеца на адаптация. През първите години правех почивки,но честно да ви кажа след тях нищо не се подобряваше. Отново страшна болка и супер нередовен цикъл, поради това не правя почивка от 1 месец. Когато ми откриха “раничката” ги бях спряла за около 6 месеца, след което отново започнах. На следващия преглед определено ще искам по детайлен преглед и на яйчниците и ако може някви хормонални изследвания, но не знам дали няма да дадат фалшив резултат заради хапчетата.

# 79
  • Велико Търново/Latitude: 43 ° 32 '47 "North - Longitude: 6 ° 56' 17" East
  • Мнения: 1 221
Момичета, имам час за доц. Илия Карагьозов, за 17/02/2021 - 15:20ч в ДКЦ Вита База 2. Няма да мога да отида на прегледа. Ако някой има нужда, с удоволствие ще му го предостъпя. Пишете ЛС!

# 80
  • Мнения: 187
Здравейте,може ли мнение за този резултат:
Суперфициални и интермедиерни плоски епителии, ендоцервикални и регенераторни клетки, зряла и незряла плоскоклетъчна метаплазия с минимална атипия, фон от множество еритроцити.
Флора: Непоказана.
Заключение: PAP II B гр.
С препоръка за проследяване.
Контрола след 3м заради прокървяване при вземане.

# 81
  • Мнения: X
Привет! Дойде време и за моя редовен преглед. Ако някой има час за д-р Карагьозов тази или другата седмица, който няма да ползва, моля да ми пише. Благодаря!

# 82
  • Мнения: 23 087
Привет! Дойде време и за моя редовен преглед. Ако някой има час за д-р Карагьозов тази или другата седмица, който няма да ползва, моля да ми пише. Благодаря!
Видяхте ли поста по-нагоре?

# 83
  • Мнения: X
Привет! Дойде време и за моя редовен преглед. Ако някой има час за д-р Карагьозов тази или другата седмица, който няма да ползва, моля да ми пише. Благодаря!
Видяхте ли поста по-нагоре?
Разбира се, но датата не ме устройва за жалост. Благодаря!

# 84
  • Мнения: 1
Здравейте, имам раничка на шийката на матката и ми взеха цитонамазка. Резултатът е пап 2, гинеколожката ми иска да третираме раничката и ми изписа Солкожин, но не мога да го намеря никъде. Не съм раждала и ми казаха, че това е единствения начин  да се отстрани раничката. Ако някоя от вас има останали ампули или знае как мога да се сдобия с тях, моля да ми пише. Благодаря предварително!

# 85
  • Мнения: 2 831
Аз съм третирана със Солкожин преди години и моят съвет е да не го правите, ако раничката за момента не създава някакви проблеми или неудобства (течения, кървене и прочие). Всеки път Карагьозов ми препрочита листа с историята и се мръщи на тази част, сигурно 100 пъти вече ми каза, че е грешка. В последствие четох още такива коментари.

# 86
  • София
  • Мнения: 12 012
Солкожинът и при мен създаде проблеми, съжалявам, че се съгласих на това.

# 87
  • Мнения: 23 087
Здравейте, имам раничка на шийката на матката и ми взеха цитонамазка. Резултатът е пап 2, гинеколожката ми иска да третираме раничката и ми изписа Солкожин, но не мога да го намеря никъде. Не съм раждала и ми казаха, че това е единствения начин  да се отстрани раничката. Ако някоя от вас има останали ампули или знае как мога да се сдобия с тях, моля да ми пише. Благодаря предварително!
Никакъв Солкожин, следене само засега.Колпоскопия за всеки случай при следващ преглед.

# 88
  • Мнения: 318
Здравейте, момичета. Следя темата, моята цитонамазка от преди година е 2а група. Този месец, два дни след като ми приключи цикъла, получих отново леко зацапване бледо розово, все едно ще ми идва и леко неразположение както преди цикъл. Досега ми се е случвало 1-2 пъти при ову. Мисля да запазя час за преглед, но  според вас има ли място за притеснение Sad

# 89
  • Мнения: 162
Бих искала да Ви попитам кога Ви беше първият преглед след конизацията?

Общи условия

Активация на акаунт