Бебчето ни малко е сега и сбъдва нашата коледна мечта - мами Юли 2021, Тема 2

  • 35 962
  • 751
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 258
Здравейте, мами! Да ви питам ориентирали ли сте се към някаква количка за момента? Тези дни гледаме, вчера ходихме и на живо, но са малко тези, които ни харесват. Харесахме Jane Muum 3в1, но ми се вижда много като сума(1558) и няма мрежа, през която да се вижда детето, на единия кош. Мислим или 2в1, или 3в1 да вземем. 😄

Здрасти,

Аз гледам най-много Cybex Talos S lux - има огромен сенник и мрежести прозорчета, и напълно легнало положение на летния кош, съвместима е с техните столчета за кола, които също са с оргомни сенници, мисля, че с UPF 50+ и двете. Не е от най- евтините, но така като гледам, ако искате да вземете лятна количка (седалка 6+) + кош за новородено + съвместимо столче със шасито, които да са по стабилни, поне 1200+лв ще заминат.
Cybex-a според мен за лятни бебета като нашите е доста подходящ, но пък е и доста разпространен, аз от както започнах да се заглеждам хората какво бутат - или са Cybex- и, или Mutsy-та - поне в София.
Още съм в дилема и правя мои си проучвания,  но мисля най-късно април да съм я поръчала, защото на някои марки и конкретни цветове им отнема месец -два да пристигнат.

# 691
  • Мнения: 177
Здравейте! Споделете,приемате ли пробиотик и защо? 😊

# 692
  • Варна
  • Мнения: 563
Здравейте! Споделете,приемате ли пробиотик и защо? 😊

Аз да, че съм с липса на лактобацили и бактериална вагиноза. АГ каза, че е хубаво да ги пия доста време (поне няколко месеца).

# 693
  • Мнения: 1 384
Здравейте момичета, аз пия Лактофлор био плюс, защото ми е по-леко на стомаха. Вечер доста се подувам.
Началото на март съм на ФМ при Марков. Някоя мама била ли е при него? Първата ФМ бях при Стратиева, но АГ-то каза, че е хубаво да чуем и още едно мнение.
И аз усещам бебка вече, особено вечер 😁 Много е вълнуващо 😁

# 694
  • Мнения: 1 073
Момичета, пуснах анкетата, за сега има 3 предложения за заглавие, ако някоя се присети, нека пише.
Избирайте заглавие на воля Simple Smile

# 695
  • Мнения: 79
Здравейте, в 19г.с. съм и от два дни усещам остра болка ниско долу, ходя всеки ден до wc, но усещам особено сутрин бълбукане и подуване на червата, дали от там е възможно да идва тази болка или е нещо от бременността, понякога се успокоява, но когато съм седнала или легнала по гръб се усилва.

# 696
  • Мнения: 1 073
Kaq, не знам лично от какво може да е, но гледай да намалиш вече лежането по гръб, че не е препоръчително при бременност, защото вече матката тежи и като си в тази поза натиска важни вени в тялото. Та гледай да лежиш на лява страна (основно) и дясна. Иначе най-добре пиши или звънни на проследяващия лекар.

# 697
  • Мнения: 109
Здравейте момичета,  за пръв път пиша тук. В момета съм в 19 г.с. с термин 10 юли. От скоро забелязвам, че имам от бракстън хикс контракциите по няколко пъти на ден, пия си магнезиий, почивам колкото е възможно с дете почти на 2 годинки. На вас случва ли ви се и от коя седмица, опасни ли са след като няма придружена болка към тях, а и все пак нали се водят фалшиви контракции.. Преди няколко дни бях при лекаря, който ми следи бременността и ми каза да си пия магнезий, нищо повече. Също така по време на контракцията ми се случва да ми се приходи рязко до тоалента по малка нужда, сякаш цял ден не съм ходила Sweat Smile

# 698
  • Варна
  • Мнения: 563
На мен АГ ми каза, че за такива контракции се пие магнезий и че до 5-6 стягания на ден са нормални

# 699
  • Мнения: 255
Здравей!!
Аз съм така от 14 седмица горе долу. Но тъй като ми е първа бременност не мога да преценя колко често са и дали съм за болница, тъй като не е няква болка страшна. Но със сигурност са всеки ден и главното което усещам е твърдия корем или прерязвания или придърпвания.
Ходих на лекар и ми дадоха магнезий и нош па/паоаверин 3х2. На своя глава си взех да пия колаген. Гледам повече лежане и много пиене на вода.
Но въпреки това тези усещания продължават. Затова взех че си записах час пр Сигридов да видим той какво ще каже( знам че е против магнезия). Часът ми е на 5 март чак( трудно се записва за него) и ще пиша ако той предложи още решения.

Здравейте момичета,  за пръв път пиша тук. В момета съм в 19 г.с. с термин 10 юли. От скоро забелязвам, че имам от бракстън хикс контракциите по няколко пъти на ден, пия си магнезиий, почивам колкото е възможно с дете почти на 2 годинки. На вас случва ли ви се и от коя седмица, опасни ли са след като няма придружена болка към тях, а и все пак нали се водят фалшиви контракции.. Преди няколко дни бях при лекаря, който ми следи бременността и ми каза да си пия магнезий, нищо повече. Също така по време на контракцията ми се случва да ми се приходи рязко до тоалента по малка нужда, сякаш цял ден не съм ходила Sweat Smile

# 700
  • Мнения: 9
Здравейте,и аз пиша за първи път иначе ви чета редовно.В 19 г.с.съм и ми е доста дискомфортно.Често усещам болка сякаш ме болят яйчниците.Имам усещане че корема ми е много подут и чувствителен.АГ ми каза че няма бременност без болка и това е.

# 701
  • Мнения: 79
Здравейте,и аз пиша за първи път иначе ви чета редовно.В 19 г.с.съм и ми е доста дискомфортно.Често усещам болка сякаш ме болят яйчниците.Имам усещане че корема ми е много подут и чувствителен.АГ ми каза че няма бременност без болка и това е.

При мен е по същия начин, постоянно е подут, червата си ги чувам идеално сутрин и вечер 😃, имам и остри болки понякога, дано е нормално...

# 702
  • Мнения: 492
Аз съм всеки ден със стягания и болки менструални. Спрях окончателно да кърмя от 10 дни, но синът ми е на 10 месеца и го нося и вдигам. Аг и на мен ми каза магнезий и но шпа. Това с почиването не ми се получава с такова малко дете. Малко ме е страх от разни истории за отлепени плаценти и тн. В момента се усещам както бях в 8 месец предния път. Бебка яко рита, тежи ми... явно наистина няма еднакви бременности

Здравейте момичета,  за пръв път пиша тук. В момета съм в 19 г.с. с термин 10 юли. От скоро забелязвам, че имам от бракстън хикс контракциите по няколко пъти на ден, пия си магнезиий, почивам колкото е възможно с дете почти на 2 годинки. На вас случва ли ви се и от коя седмица, опасни ли са след като няма придружена болка към тях, а и все пак нали се водят фалшиви контракции.. Преди няколко дни бях при лекаря, който ми следи бременността и ми каза да си пия магнезий, нищо повече. Също така по време на контракцията ми се случва да ми се приходи рязко до тоалента по малка нужда, сякаш цял ден не съм ходила Sweat Smile

# 703
  • Мнения: 369
Явно всички сме с някакви болки... Мен от петък ме боли кръста , мислех че е от работата защото съм по цял ден седнала, но в неделя малко повече се натоварих вкъщи с чистенето и сега не спира да ме боли. Снощи ме боля и кръста и корема ниско долу, за момент се изплаших. Пих 2 нош-па и като че ли ми мина. Днес съм на Фетална и ще питам лекарката какво да пия и дали е нормално.

# 704
  • Мнения: 14
Здравейте, бъдещи и настоящи мами 😊 за първи път се включвам тук. Терминът ми е 22 юли, първа бременност. И аз имам отвреме навреме болки - много кратки, основно в областта около пъпа, понякога по-остри, понякога съвсем леки. АГ каза, че няма за какво да се притеснявам, прегледа ме обстойно и заключи, че вероятно е от нарастването на матката, която на този етап стига някъде в тази област. Така че предполагам е нормално да имаме разни болежки тук и там. Мен от около седмица започнаха да ме мъчат киселини. В началото бяха за кратко и не кой знае колко силни (даже понеже никога преди не бях го изпитвала, отначало не знаех какво ми се случва 😁), но вчера например беше ужасно - цял ден не спряха и въпреки, че опитвах каквото ме бяха посъветвали вече раждали приятелки, облекчението беше само временно.. предвид, че от сега е така, страх ме е какво да очаквам когато бебчо стане още по-голям. Кажете вие как се справяте с киселините? Знам, че има лекарства, които са подходящи за бременни, но ми се иска да прибягна към тях на по-късен етап, когато вече стане нетърпимо.

Общи условия

Активация на акаунт