Бебчето ни малко е сега и сбъдва нашата коледна мечта - мами Юли 2021, Тема 2

  • 32 467
  • 751
  •   1
Отговори

Анкета

Нека изберем заглавие за новата тема Simple Smile

Опции:

# 375
  • Г. О.
  • Мнения: 1 705
Моят следящ АГ ми е казвал, че при кръвно над 130/90 да му се обадя за да ми изпише лекарства. Задължително споделете на лекарите си и си го мерете поне веднъж на ден.
Аз чакам да ми качат резултатите за БХС в сайта на Майчин дом. Не ми казаха колко време отнема, вече минаха три дни, явно ще си почакам.

# 376
  • Мнения: X
Бях писала и в темата за бързи въпроси, но аз днес съм на кардиолог. На два пъти ми се случва кръвното ми да стига 140/90, не бях на себе си. Като цяло от преди да забременея съм с една идея по- високо кръвно. Ще видим днес какво ще каже доктора.. не знам вече дали и аз не психясвам Grinning

Здравейте, момичета.
Кръвното не е шега. С първата ми бременност имах прееклампсия,и лежах в болница последните 3 месеца до раждането. С втората бременност нямах проблеми, но си спомням ,че само веднъж имах 135/85 към 20 и някоя седмица в женската консултация,и веднага ме приеха за един ден в болница за кръв,урина и проследяване на тоновете на бебето ( това не е в България) поради историята ми от първата бременност.
С тази бременност вече съм експерт по бременност и високо кръвно,защото почти 2 години преди да забременея бях диагностицирана с есенциална хипертония ,и съм на хапчета. Поради плановете ми за ин витро ,GPто ме препрати към кардиолог,с когото нагласихме терапията ми за кръвно да бъде такава,каквато е съвместима с бременност,още преди да бях започнала ин витрото. Сега съм на терапията,която установихме с кардиолога и кръвното е добре.
Внимание искам да обърна на следното,което ми направи впечатление от разговори с други дами в моето положение. В България преписват какви ли не медикаменти ,и не се съобразяват много със световните тенденции ,или научни доказани терапии. Говоря за лечение на високо кръвно при бременни. Научно доказано само следните медикаменти са безопасни по време на бременност: лабеталол( от бетаблокерите) ,и метилдопа. Нифедипин и неговите дълго действащи формули също са приемливи. Всичко друго е противопоказано.
За сравнение,аз съм на нифедипин 30мг ( дълфодействаща формула веднъж на ден) и лабеталол 200 мг сутрин и 200 мг вечер. Това са генеричните имена на препаратите .
Ако някой иска да обсъждаме в подробности,пишете на лични,ще споделя личен опит.

# 377
  • Мнения: 1 381
И аз кихам, и вече почти месец не мога да се отърва от един херпес..и само се цепи, хване коричка и пак..🤷‍♀️ и пъпки ми излизат..абе ..🤦‍♀️ ще търпим да 😁

# 378
  • Мнения: 115
И аз кихам, и вече почти месец не мога да се отърва от един херпес..и само се цепи, хване коричка и пак..🤷‍♀️ и пъпки ми излизат..абе ..🤦‍♀️ ще търпим да 😁


Оххх... малко след Коледа ми излезе херпес на долната устна. Оправи се за седмица и нещо, след което излезе пак на долната устна, но на друго място. Тъкмо беше се пооправил и той и хоп на горната устна един Confounded Направо ужасна работа. Иначе си кихам и аз всеки ден, а пъпките са на периоди Grinning Доста са се разбушували хормоните ни май 🤷‍♀️😆

# 379
  • Мнения: 181
Аз пък съм от щастливките без пъпки,кожата на лицето ми направо сияе, никога не е било толкова чисто и гладко ,а бебчето е момиче. Нали казват че когато имаш пъпки и лоша кожа -момиче и обратното,когато се изчисти лицето и е сияйно и хубаво -момче?

# 380
  • Мнения: 261
Минах кардиолог, кръвното пак беше така, без да усещам нищо.. предписа ми терапия, другата седмица ще ми поставят Холтер.. притеснена съм доста

# 381
  • Мнения: 1 381
Аз пък съм от щастливките без пъпки,кожата на лицето ми направо сияе, никога не е било толкова чисто и гладко ,а бебчето е момиче. Нали казват че когато имаш пъпки и лоша кожа -момиче и обратното,когато се изчисти лицето и е сияйно и хубаво -момче?
Аз съм с момиче.. ама да ти кажа, не вярвам много, според мен си е индивидуално. Казват също, че ако ти се яде кисело щяло да е момче..аз вече 4 месеца само на кисело налитам..всяка вечер по 1 бурканче с кисели краставички 😁, така че.. явно си е до хормони, предразположеност, ген..не знам 🤷‍♀️
Bebe, с какво третираш херпеса?

# 382
  • Мнения: 177
Здравейте мамчета! На вас правили ли са ви тест за д димер?

# 383
  • Варна
  • Мнения: 746
Аз го пусках на своя глава за успокоение,че прекарах Ковида. Да донеса е за съсирването на кръвта 🤔 Но АГ не ми го е пускало и не ме е карало да го пускам (и с първата бременност,не е)

[/i]
Здравейте мамчета! На вас правили ли са ви тест за д димер?

# 384
  • Мнения: 177
Anna93 Какъв е твоят резултат? Моя излезе плашещо висок за мен

# 385
  • Мнения: 1 073
Нана колко е? Аз трябва да го следя заради тромбофилията. Има значение в кой триместър си. Има различни стойности.
berezinna, какво ти каза кардиолога? Ннаистина изобщо не е за пренебрегване високото кръвно... правили ли са ти тест за тромбофилия? Изписани ли са хапчета? Чехалче е написала нещо страшно интересно и от помощ. Благодарим ти!

# 386
  • Мнения: 177
Сега ми звъня моето Аг 2.26 ми е резултата,каза утре да си пусна тест за антитела. Пия аспарин протект,да имам изследвания за тромбофилия(не е завишен риска),там всичко е наред. В 12 седмица съм. Дано да съм изкарала ковида без да разбера,доста се притесних. Утре ще видим,дано всичко е наред!

# 387
  • Мнения: 1 073
Какви мутации имаш и имаш ли изобщо, че не те рязбрах. Защо не отидеш да те види хематолог?? Как е кръвопотока към бебето, какво се видя на БхС?

# 388
  • Мнения: 177

  Мутация-MTHFR C677T  Прикачих снимка,това е изследването,което ми е правено,относно бхс всичко е наред,затова моето аг се съмнява,че съм изкарала ковид без да разбера.

Последна редакция: чт, 14 яну 2021, 18:22 от Nana7

# 389
  • Мнения: 115
Аз пък съм от щастливките без пъпки,кожата на лицето ми направо сияе, никога не е било толкова чисто и гладко ,а бебчето е момиче. Нали казват че когато имаш пъпки и лоша кожа -момиче и обратното,когато се изчисти лицето и е сияйно и хубаво -момче?
Аз съм с момиче.. ама да ти кажа, не вярвам много, според мен си е индивидуално. Казват също, че ако ти се яде кисело щяло да е момче..аз вече 4 месеца само на кисело налитам..всяка вечер по 1 бурканче с кисели краставички 😁, така че.. явно си е до хормони, предразположеност, ген..не знам 🤷‍♀️
Bebe, с какво третираш херпеса?

На няколко пъти му слагах памуче с клеева тинктура, но честно казано не знам дали има ефект. И с малко ракия също съм опитвала да ги горя. Просто чакам да се навилнее самичък и да изчезне Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт