ДЕВЕТИ клас. Дядо Коледа да донесе здраве, радост и присъствени часове!

  • 39 894
  • 739
  •   1
Отговори
# 15
  • Там, където мечтите се сбъдват
  • Мнения: 758
Честито на рождениците!!! Да сте здрави и да имате една прекрасна 2021!!!

И у дома пекарната отвори, решили сме да зарадваме три близки семейства с пакет коледни лакомства и по една рисувана картичка. Днес видях, че Rosso имат видео за 3 коледни картички, та отмятаме утре последен учебен ден и после запретваме ръкави:)))

# 16
  • София
  • Мнения: 2 113
Прекрасна нова тема, Спунк! Благодаря!
За Юпитер и Сатурн имаме аларма за утре към 17:00-17:30, но дали облаците ще позволят...Аз пък прочетох, че подобна близост не са имали от 1225 (???) година. Съвпадът им е във Водолей, което най-сетне отпочвало тази нова епоха, която трябва да запрати развитието ни в посока на единение и висши цели...Дано доживеем 😃

# 17
  • София
  • Мнения: 1 210
Dimi, никакъв шанс да се види каквото и да е било през тази гъста мъгла. В София е ужасно тия дни и май така и ще си остане тази седмица.
В планините е сякаш паралелна реалност - слънце и чист въздух. Ние бяхме днес на Рилските езера и презаредихме батериите. Имаше и сняг и децата даже се попързаляха. По Коледните празници непременно ще направим ново бягство.
Нямам търпение да изпратим тази година с надеждата за нова по-добра.

# 18
  • някъде ... тук ...
  • Мнения: 8 186
Ооо, нова тема! Спунк Hug
Честит празник на всички празнуващи. Здрави да сте!
След тежки 2 седмици, най-вече за мен, избягахме на спа къмпинга във Велинград. Накиснахме се екстра в минерална вода. Вчера беше добре - студено, но слънчево. Днес беше мъгла и както видях - като в Сф.
Нещо хич не ми е коледно, но ще се оправим.

# 19
  • Мнения: 2 401
Прекрасна тема, благодаря, Спунк! Flowers Hibiscus

Ще има някакви опити при нас за отделни присъствени дни.
Учителката по математика е съобщила, че контролни и класни ще бъдат проведени само присъствено, предполагам е заинтригувана от блестящите резултати и внезапната проява на таланти. Joy

# 20
  • София
  • Мнения: 1 326
Благодаря за темата, Спунк! Заглавията ти винаги ме радват!
Честито на малките и големи Стрелци!
Здравето, радостта и късметът да са неотменни техни спътници

# 21
  • София
  • Мнения: 922
Благодаря за новата тема, Спунк! Шарлотче, да ти е жива и здрава прекрасницата!

# 22
  • Мнения: 3 994
Благодаря от сърце!

Здраве, мир, любов да има в домовете ни, а темата да се изпълни с топлина и закачки! Да ни подмине всичко лошо!

Призовавам Патето да се маркира - нека разберем, че са добре!

# 23
  • София - Младост 1А
  • Мнения: 2 384
Спунк, благодаря за темата!

Честито на празнуващите!

Следя ви, ама не пиша. Малко наблюдател го раздавам в последно време.
Готвим се за празниците, ще са доста трудни за всички ни. Надявам се децата да се радват и да им е поне малко празнично.
Сладките са изпечени, картичките нарисувани, подаръците опаковани. В нашето семейство Бъдни вечер е един от най-светлите празници. Събрали сме традиции от двата рода на фамилиите ни и подготовката започва още от началото на месеца. Вкъщи се постеше, дядо ми беше свещеник, на празника се храним на земята, а гозбите не се приготвят в нито един друг ден от годината. Имаме си обичаи и ритуали, да гоним лошотиите и караконджулите.
Майка беше основното организационно звено и сега със сестра ми ще опитаме да продължим и запазим традициите. Бая ще се озорим, но за нас и за децата е важно.
Само да сме здрави, останалото ще го подредим.

# 24
  • Там, където мечтите се сбъдват
  • Мнения: 758
Drina, може да споделиш някой чалъм за гонене на лошотията:)  Това, което съм взела от майка ми е, че ядем на масата, но ако на някой му се наложи да стане за нещо ходи наведен, за да да са наведени от тежестта си и житните класове. Масата не се раздига за да могат да хапнат през нощта онези, които вече не са сред нас.

# 25
  • Мнения: 6 003
Благодаря за новата тема. И аз съм за присъствено обучение. Младежа се старае, но недостатъчно. Днешната домашна по специалността реши, че е изморително само днес да я прави и явно ще работи до последния срок. Иначе е игрите не се изморява.
За традициите спазваме всички. От днес се подготвям за празника. Свих малко сармички. След малко захващам сладките.

# 26
  • Мнения: 11 918
Дойде ред една сутрин да си изпия спокойно кафето и да се приготвя за работа, без да се налага да изстъргвам от леглото някого, чиито часове започват след 5 минути.Ще ходя на работа, а усещането ми без обичайната лудница сутрин е все едно на разходка излизам.
Ваканция, ура!
Уютни и здрави празнични, ваканционни дни!

# 27
  • Варна
  • Мнения: 441
Здравейте, не знам дали знаете, но картотекираните спортисти под 18 се връщат в залите от 21ви. Ура!
Нашите учители очакват вече да се върнат в клас, а не са никак млади.

# 28
  • София - Младост 1А
  • Мнения: 2 384
Drina, може да споделиш някой чалъм за гонене на лошотията:)  Това, което съм взела от майка ми е, че ядем на масата, но ако на някой му се наложи да стане за нещо ходи наведен, за да да са наведени от тежестта си и житните класове. Масата не се раздига за да могат да хапнат през нощта онези, които вече не са сред нас.

Вкъщи първо се премитат праговете. Поради липсата на огнище, няма как да имаме "бъдник", но палим голяма свещ, която да гори цяла нощ. Някога дядо ми прочиташе молитва преди да разчупи питката и прекадяваше трапезата и цялата къща с тамян. Ние тичахме с него из апартамента, да отваряме всички врати, шкафове и гардероби, за да прогоним и най-малкото дяволче. Храним се на земята, не ставаме по време на вечерята и не я раздигаме. От питката едно парче се оставя за Богородица, едно за къщата и след това се раздава на всички останали. Със сестра, като деца, бяхме и коледарчета, пеехме и играехме на "чиф и тек" (игра с орехи - раздават се по 10 ореха на всеки, криеш няколко в ръката си и друг участник трябва да разбере дали са четно или нечетно число. Ако спечели взима орехите на противника. Ако загуби, му дава съответния брой орехи. Който победи и събере всичките орехи, ще има най-голям берекет през годината.) След това всеки бърка в торбата с орехите и си взима един орех. Чупим ги и ако ядката е здрава, то и годината ще е такава.

# 29
  • Варна
  • Мнения: 3 238
Здравейте, не знам дали знаете, но картотекираните спортисти под 18 се връщат в залите от 21ви. Ура!
Нашите учители очакват вече да се върнат в клас, а не са никак млади.
Хохо,  в 7 тази сутрин ги оставих на басейна Joy

Общи условия

Активация на акаунт