Растящи лимфни възли

  • 1 462
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 281
Здравейте, преди малко повече от месец боледувах от коронавирус, който не протече никак леко при мен . По това време забелязах, че имам увеличени лимфни възли на шията, но едва се напипваха, бяха с много малки размери. После установих, че са подути и в слабините. От едната страна са повече. Четох, че е нормално след толкова тежък вирус лимфните възли да се уголемят, но забелязах, че вече са по-големи отколкото бяха в началото и съм много притеснена.Не ме болят... Просто са подути. Вече се чувствам значително по-добре, но се притеснявам много. Ще мога да ида на хематолог евентуално чак на 29 декември и дотогава ще се побъркам. Качвам и кръвни изследвания, които направих непосредствено след боледуването, само еозинофилите не са ок. На някой случвало ли му се е, какви могат да са причините?

# 1
  • Мнения: 59
Не се притеснявайте.Нормално е след боледуване.

# 2
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Намален брой еозинофили... Търсете и четете
Пише, че може да е странична реакция от прием на кортикостериди или протичащо възпаление

# 3
  • Мнения: 2
При мен вече минаха три месеца, но след операция на сливиците, доста ме рязоха . След нея ми се появиха топчета на лимфните там, където ме рязоха. Та ми казаха ,че е нормално чак до една година да си вдигам температура ,докато не се успокоят там лимфите ми, предполага се, че имам нещо като силна защитна реакция на организма. За съжаление още е много рисково да ида на изледвания.

# 4
  • Мнения: 3
Доста стара тема вече, но дали всичко мина благоприятно с лимфните ви възли?

# 5
  • Мнения: 430
Здравейте! И на мен ми се появи увеличен лимф под челюста. Твърд, като топче, което много ме притеснява. Твърд и неподвижен и вече 2 месеца не се променя, не спада. Много ме е страх като чета в интернет. Ходих на зъболекар хирург с панорамна снимка, лл, пкк и дккв норма, но суе е 24 от 25. Може ли мнение как да си помогна, как да процедирам. Имам час за хематолог, но след 10дни и до тогава едвам издържам от притеснение.

Общи условия

Активация на акаунт