Фраксипарин, клексан, аспирин протект - тема № 18

  • 47 036
  • 788
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 449
Stanislava92 , няма проблем. Аз започнах с клексан, но минах на Оксапар. Питала съм доц. Русев.
   Благодаря ви🥰

# 76
  • София
  • Мнения: 616
Колко по-различно се бие инжекцията в крака? Нещо все улучвам вени в корема и паласките, отделно съм цялата на синки и бучки и май ще пробвам с крака, ама малко ме е страх. Даже не знам дали не получих лека алергична реакция от фраксито, до едната дупка от иглата станах на малки пъпчици и си седи цялото място червено и подуто. Какво мога да взема, за да успокоявам мястото на убождане?
Благодаря ❤

# 77
  • Мнения: 372
Колко по-различно се бие инжекцията в крака? Нещо все улучвам вени в корема и паласките, отделно съм цялата на синки и бучки и май ще пробвам с крака, ама малко ме е страх. Даже не знам дали не получих лека алергична реакция от фраксито, до едната дупка от иглата станах на малки пъпчици и си седи цялото място червено и подуто. Какво мога да взема, за да успокоявам мястото на убождане?
Благодаря ❤

За алергията, питайте АГ дали да не смените, имаше и кръвно изследване да покаже дали наистина има алергична реакция. Аз примерно само на едно място получих сърбеж от фракси, никъде другаде и си бях ОК, но пък стоя почти месец.
Относно краката, мен лично ме боли повече и повече ми се насиняват, защото са добре кръвоснабдени. Бие се бавно, според сестрата при моята АГ - отново под прав ъгъл. Най-лесно при мен става по-горе, защото все пак има малко повече мазнини. Не се бият във вътрешността на краката.

# 78
  • Мнения: 2 523
Вики, аз ги бия по същия начин, защото и моят корем го насиних 5 поредни пъти и си казах че му трябва почивка. При краката кожата е по-дебела, но пък не ме боли като слагам инжекцията. Биех там докато пак не насиних и двата и сега пак съм на корема, който все още се държи.

# 79
  • Мнения: 1 112
Аз си ги бия и в ръката, когато не мога повече в корема, също става


Вики, аз ги бия по същия начин, защото и моят корем го насиних 5 поредни пъти и си казах че му трябва почивка. При краката кожата е по-дебела, но пък не ме боли като слагам инжекцията. Биех там докато пак не насиних и двата и сега пак съм на корема, който все още се държи.

# 80
  • София
  • Мнения: 616
Аз си ги бия и в ръката, когато не мога повече в корема, също става


Вики, аз ги бия по същия начин, защото и моят корем го насиних 5 поредни пъти и си казах че му трябва почивка. При краката кожата е по-дебела, но пък не ме боли като слагам инжекцията. Биех там докато пак не насиних и двата и сега пак съм на корема, който все още се държи.
А в крака/ръката трябва ли да се хваща пак гънка или не? Определено ще пробвам временно в краката да се възстанови корема. Благодаря За бързите отговори!

Colorful_life - леко завишено е, но АГ каза, че в нормално при бременност. Може само тук да си остане такава реакцията(дано)!

# 81
  • Мнения: 1 112
Аз си я бия в меката част , тъй като не мога да обясня, а много ми се иска да не подведа някого , има спец клипчета и на снимки в интернет, местата, на които може ( говоря за ръката)

# 82
  • Хасково
  • Мнения: 438
И аз искам вече да започна в крака, но нещо не мога да нацеля мястото и боли много при вкарването на иглата. А относно ръцете там къде слагате? На някой места показват отзад на ръката. на други отстрани?  Аз все пак май ще сменя терапията от 0.4 на 0.3. Получих отговор от кабинета на д-р Сигридов,  че  леко завишения фибриноген показва, че малко в повече е разредена кръвта. Това налагало корекцията на дозата.

# 83
  • Мнения: 2 523
Аз в краката пак хващам гънка. В ръцете не мога сама и засега не съм пробвала. Иначе питах Паскалева и тя каза че няма проблем на тези места + паласките.

# 84
  • Мнения: 372
И аз навсякъде хващам гънка. В ръката ги поставя любимия, в началото няколко пъти ходих в клиника до вкъщи да ми ги поставят, тогава беше я ръката на меката част между лакътя и рамото, пак хващаха гънка.

Вики, дано е така. Аз мислех, че няма да мине моето, защото през няколко дни започваше да ме сърби. След около 6 седмици избягване на областта (дясна паласка), сега е ок и пак си я ползвам, но с Клексан, защото не намирам Фраксипарин. Simple Smile)

# 85
  • Мнения: 1 112
https://muskulnamasa.com/content/%D0%BF%D0%BE%D0%B4%D0%BA%D0%BE% … %B8%D0%B4%D0%B8-9 ето тук е показано в статията на картинката


И аз искам вече да започна в крака, но нещо не мога да нацеля мястото и боли много при вкарването на иглата. А относно ръцете там къде слагате? На някой места показват отзад на ръката. на други отстрани?  Аз все пак май ще сменя терапията от 0.4 на 0.3. Получих отговор от кабинета на д-р Сигридов,  че  леко завишения фибриноген показва, че малко в повече е разредена кръвта. Това налагало корекцията на дозата.

# 86
  • София
  • Мнения: 1 687
Аз слагам (т.е. слагат ми) в паласките  около кръста. Там добре ли е? Коремът вече много боли, не остана място за боцкане.
 А как се прави 0.3 от разтвор 0.4?

# 87
  • Мнения: 471
О той пред мен за Паскалева се изказа доста 'ласкаво'. А за Маринова каза, "супер имаме нова Паскалева"... И че те не гледат бебетата...
След толкова мнения за Сигридов накрая и аз отидох при него. Дадох му 190лв. Имала съм анемия, съмнения за таласемия. Пуснах изслвдания - нямам таласемия. Имаше една ехографска сянка на митралната лява клапа на сърцето на бебето. Маринов беше казал, че най-вероятно ще се махне и не е проблем. Сигридов ми каза, че няма да се махне и че това е в следствие на моята анемия. Няма да ви казвам как се чувствах. След това бях пак при Маринов и се беше абсорбирала както той каза. Незнам какво да кажа за Сигридов, имам чувството, че вече търси проблем и там, където го няма. Д-р. Минкова е супер. За съвет, внимавайте с Паскалева, май и тя вече не е съвсем в час. В 20та седмица ми каза при Анти Ха 0.25, да не го изследвам повече. Да, ама още тогава е имало индикации, че дозата ми е ниска, ще пусна тези дни да видя как е положението, но съм в 34седмица, трябваше преди месец да го направя... Единственото, което адекватно ми каза Паскалева е, че ако има съмнения дали е ниска дозата, да слагам следващата доза, в моя случай от 0.6 няколко дни и тогава да пусна Анти Ха.

# 88
  • Мнения: 33
Здравейте момичета, нуждая се от съвет и мнение. След два аборта вчера правих два теста за бременност, има много слаба втора чертичка. Вчера сутринта пуснах ЧХГ и ми излезе 16. С мутация 4G/4G по PAI съм и имам изписан Фраксипарин 0,4 по една на ден и един аспирин протект. Тази сутрин отидох до аптеката, но имаше само Клексан 0,4. Взех една кутия, а момичетата от аптеката ми обещаха да проверят дали ще може да им доставят Фраксипарин. Взех клексана, защото и двата аборта са ми 5-6 седмица и ме е страх да не се случи отново. Въпросът ми е може ли да остана на Клексан или ако съм няколко дни на Клексан, а доставят Фраксипатин, може ли да го да го сменя. Нямам АГ към момента и тепърва ще търся. Останах разочарована от последните няколко и затова. Тепърва ще записвам и час за хематолог. Ако нещо бихте ме посъветвали от към доктори и тн. ще бъда благодарна.

# 89
  • Мнения: 471
Здравейте момичета, нуждая се от съвет и мнение. След два аборта вчера правих два теста за бременност, има много слаба втора чертичка. Вчера сутринта пуснах ЧХГ и ми излезе 16. С мутация 4G/4G по PAI съм и имам изписан Фраксипарин 0,4 по една на ден и един аспирин протект. Тази сутрин отидох до аптеката, но имаше само Клексан 0,4. Взех една кутия, а момичетата от аптеката ми обещаха да проверят дали ще може да им доставят Фраксипарин. Взех клексана, защото и двата аборта са ми 5-6 седмица и ме е страх да не се случи отново. Въпросът ми е може ли да остана на Клексан или ако съм няколко дни на Клексан, а доставят Фраксипатин, може ли да го да го сменя. Нямам АГ към момента и тепърва ще търся. Останах разочарована от последните няколко и затова. Тепърва ще записвам и час за хематолог. Ако нещо бихте ме посъветвали от към доктори и тн. ще бъда благодарна.
Успех, стискам палци. И двете са НМХ, клексан е по-изпистен и скъп. Аз слагах фракси докато не направих алергия. Обаче, виж и темите по-назад, слага се всеки ден. Тези теории на Русев никой друг не ги приема, защото НМХ действа 24часа. Аспирин също се пие само в някои случаи, прави често хематом, докато не станела 12седмица да се образува плацентата, се пие изключително рядко. Аз мисля, че точно хематом и отлепване направих от НМХ и аспирин всеки ден. За АГ спрягат много Вецев от Шейново, Данаил Илиев от Надежда също е много в час. Той беше в Токуда преди това.

Общи условия

Активация на акаунт