Образователен Говорилник_тема 11_празнична_:)

  • 21 526
  • 758
  •   1
Отговори
# 690
  • София
  • Мнения: 1 754
В края на делничната седмица след страстите и изобилието от черногледие, което на талази се изля в другата тема, искам да ви кажа "Наздраве!" и да сте здрави всичките и да благодаря, че с всичко, което научих от вас последните години, съм спокойна и щастлива от изборите си за децата. Не че не съм знаела и споделяла и друг път колко много сте ми помогнали, ама днес особено остро ми се наби в тиквата какъв късмет съм имала и имам да обсъждам отдавна с вас толкова важни неща.
Баси, съзнавам, че звуча патетично, ма така ме потресе днес "колко мъка има" в нашия си образователен и образУвателен балон, че се почувствах уникатна късметлийка.
Много размазващ уикенд ви желая! Beers

# 691
  • София
  • Мнения: 7 277
Хора, Хора, имаме А-ЗВЕЗДА по АНГЛИЙСКИ ЕЗИК (тридесет от тридесет) InnocentFlushed

Smile Nerd Yum Champagne Hands Punch

# 692
  • София
  • Мнения: 5 574
Миленита, групата хора тук е наистина уникална! И аз много ги харесвам!

Аш, честито Wink

Наздраве и от мен! Наработих се за тая седмица, доста интензивна ми беше и си сипах една чаша вино.

# 693
  • софия
  • Мнения: 5 010
Миленитка, добре ни дръпна насам :*
И аз така, добре, че съм ви намерила когато ми е трябвало Simple Smile

Аш,, бравоооооооо! Видя ли, бе! Няма за какво дс се ядосваш Браво на детенце!

# 694
  • София
  • Мнения: 62 595
Браво! Какво означава тази звезда?

# 695
  • Мнения: 5 951
Хора, Хора, имаме А-ЗВЕЗДА по АНГЛИЙСКИ ЕЗИК (тридесет от тридесет) InnocentFlushed

Smile Nerd Yum Champagne Hands Punch

Юхуууу, и така до 7 клас да е. Ох, милото детенце. И майка му и тя милата. Хайде наздраве!

А* при малките е пълна 6-ца.
Аш ще припомни другите буквички, че съм ги позабравила.

# 696
  • София
  • Мнения: 9 563
Значи от Нова година съм на безалкохолен режим, но  последните публикации в темата заслужават една чаша вино.
Наздраве Simple Smile

# 697
  • София
  • Мнения: 7 277
Хора, Хора, имаме А-ЗВЕЗДА по АНГЛИЙСКИ ЕЗИК (тридесет от тридесет) InnocentFlushed

Smile Nerd Yum Champagne Hands Punch

Юхуууу, и така до 7 клас да е. Ох, милото детенце. И майка му и тя милата. Хайде наздраве!

А* при малките е пълна 6-ца.
Аш ще припомни другите буквички, че съм ги позабравила.
хаха, мерси Simple Smile юхууу People Dancers

А* 6.00
А1 5.75
А2 5.50
B1 5.25
B2 5.00
C1 4.75
C2 4.50
и така с по 25 стотни надолу

# 698
  • Мнения: 5 656
‘А” си е твоята буквичка, другите не ти трябват.

Миленитка, една целувка по бузката: мляс! И наздраве.

# 699
  • В офиса
  • Мнения: 4 034
Аш, браво. И оттук ще е така, защото оценката не е случайна. Аз харесвам много вашия преподавател, споделяла съм ти, въпреки че за децата и родителите е малко шок и стрес, научават го, бе, при това стабилно.
Аз мрънкам леко срещу английския в ПУК, щото моето дете говори доста свободно, няма проблеми с лексика, думи, но не пише, респ. е бавно в писането на упражненията. Ами в ПУК е, сега учат да пишат и на български. Единственото, което чета е че е бавна и неуверена. Никой не е разбрал, че тя всъщност разбира и говори. Оттам и детето има уплах от часовете по английски, щото само слуша колко е бавно. А когато имат англ. с друг учител, с когото говорят и играят, тя разцъфтява. Ще е супер забавно, ако се питат двамата учители как ще дадат коренно различни мнения. Ще се оправи, де, това си е част от порастването.

Миленита, Амели, много ви се радвам колко сте емоционални.

# 700
  • Мнения: 207
Аз мрънкам леко срещу английския в ПУК ...
При нас миналата година имаше масово мрънкане- даже 2 деца напуснаха като изтъкнаха това като главна причина (предполагам насложи се и ДО, което нямаше нищо общо със сегашното и вдигането на такси).
Имам едно малко грубо изказване във форума преди време за мис-ките, което аха да коригирам, ама не го, защото ни беше дошло в повече-не само на нас -беше основна тема във вайбър групата.... Имаме впечатления от целия екип на ПУК - някак на ротационен  принцип влизаха, заместваха се, включително и  преподавателят , който е МНОГО шок и стрес (добре че не ни беше титуляр) и в резултат всички деца бяха с уплах от английския ....
Сега е друго...

Последна редакция: сб, 30 яну 2021, 12:28 от mylen4e

# 701
  • Пловдив/София
  • Мнения: 2 746
Тинки, в кое училище е това яко писане по английски в ПУК? За мен е объркващо за децата да пишат на 2 езика на този етап. При нас се учи с игри, видеа и карти-задачи към децата. Имат всеки ден, в края на седмицата учителката пише какво са учили. Тъпо е само, че не делят децата на групи. В момента учат 4 ниво за 7-8 годишни, защото някои деца от 3 годишни учат англ и говорят свободно. Моето се притеснява, зашото за него всичко е ново, има да наваксва 3 нива... Но някак ще се наместят нещата вярвам. Дано догодина са на групи по ниво.

# 702
  • София
  • Мнения: 7 277
А аз съм изумена от посредствеността на НТ и нямам никаква идея защо толкова се дразни от факта, че поне пет от топ частните училища в София не се казват Британика. Наистина не мога да проумея тази леко мухлясала завист с поведение в стила на Мисис Бенет от сериала BBC "Горрдост и предразсъдъци" с Колин Фърт (и в стила на Мисис Бенет от самата книга, междувпрочем).

# 703
  • В офиса
  • Мнения: 4 034
Пипи, нищо драматично не пишат - буквата няколко реда и след нея 2-3 реда с различни думички с тази буква. Просто моята трие и пише всяко нещо по поне 4-5 пъти и за това е по-бавна. И това е единственото, което чува, как е бавна и бави класа. По време на дистанционното чуваше и "ти винаги закъсняваш", което започна да се повтаря и от децата в класа. А тя закъсняваше, защото не искаше да влезе в часа, защото очакваше че пак ще й кажат, че целия клас само нея чака. И така се получава порочен кръг. За мен лично решението е да не й пука много, да не се старае толкова и да не трие по милион пъти, но нея я е страх, че ще й се скарат, че е грозно. За сега не мисля да се намесвам, ще изплува. Май ги изучиха най-накрая тези букви, сега се надявам да не пишат толкова, а да правят други неща.

# 704
  • София
  • Мнения: 62 595
За ПУК това е много писане. На тази възраст малкиту мускулчета на ръката не са укрепнали и децата бързо се изморяват. Затова моите пук-чета не ги карам да пишат или много рядко, защото няма смисъл, а ресурсите могат да се насочат в по-смислено упражнение. Достатъчно е да познават буквите и да се понаучат да четат някои думи.

Общи условия

Активация на акаунт